Tekken

Tekken ma dla mnie wartość wręcz sentymentalną, gdyż jako 12 dzieciak spędzający wakacje nad morzem podbiegałem do każdego dresa stojącego przy automacie z zapytaniem "Przepraszam, zagra ze mną pan?". Bardzo lubiłem obserwować ich minę, kiedy karzełek ledwie sięgający gałki robił im kuku Tekken miał zawszę tę przewagę nad Mortal Komba, Street Fighter i Virtua Fighter, że (przynajmniej od części 3) był z nich najbardziej realistyczny (oczywiście w takim wymiarze, w jakim jest to możliwe w wypadku konsolowo -automatowej nawalanki) W części 5 na przykład wszystkie ciosy Jina posługującego się Karate Kyokushinkai są w 100% wykonalne. Oczywiście, można powiedzieć, że żonglowanie w 10 hit combo czy wyskakiwanie na 3 metry wzwyż przez Xaiou mają niewiele wspólnego z realizmem, ale porównanie wypada jak najkorzystniej dla Tekkena (choć bynajmniej nie odbieram Mortalowi uroku fatalitów i klimatu groteski). Moje ulubione postacie, to przede wszystkim Eddy, potem Brian (w T5 chyba najlepsza postać), Jin (w osłonach z T5, T3 i jako Devil Jin, choć to praktycznie to samo), Steve, Howarang, Law. Co zaś się tyczy postaci "absurdalnych", to z kumplem kiedyś zagralismy Raven vs. Feng za pomocą własnych tyłków i wyszła nam bardzo płynna walka z mnóstwem kombosów...;p
Odpowiedz
Taaaaaaaaaak Tekken to były czasy. Dawne i dobre, choć się skończyły. Co do postaci.. cóż. Nina, Paul, Brian... Nimi grało się najlepiej i najfajniej. Do tej pory pamiętam jeszcze kilka ciosów


Mina mu zrzedła, bo nie jadł budyniu! Ciebie też to czeka!

Odpowiedz
Nie grałem ze 2 lata, ale kiedy w zeszłym miesiącu usiadłem do Tekkena 5 na PS3 u kumpla to... jak z jazdą na rowerze A czy się skończyły? Nie zgodzę się, bo Tekken 6 nadchodzi
Odpowiedz
Uwielbiam tą grę Kiedyś gdy nie było mnie stać na komputer a miałem PlayStation to pocinałem w Tekkena 2 najlepsza wg mnie bijatyka ;d

Ja tam w Tekkena 5-6 nie grałem bo nie chce mi się kupować specjalnie do tego PlayStation 2 ;p a poza tym
sam ten Tekken 5 z 200 zł kosztuje


http://krwawygrabacz.pl.tl/ <<< Oficjalny Polski serwis o brutalnym duchu nazywanym
" Krwawym Grabaczem " Wejdź na stronę przeczytaj o nim i zaglądaj regularnie by
dowiadywać się aktualnych informacji z Świata związanych z Krwawym Grabaczem
Odpowiedz
Ale jest tego wart (przynajmniej 5. W 6 nie grałem, ale z tego, co słyszałem i widziałem to już lekko przegięli z bajerami). Sonka mi się popsuła ze 3 lata temu, nie było kiedy naprawić, a teraz już się nie opłaca więc cóż... Emulator PS1 i Tekken 3 na klawiaturze
Odpowiedz
Gram w szósteczkę i to, co mi się w niej najbardziej podoba to póki co chyba balans postaci. O ile w piątce Bryan, Nina, DJ i Feng byli "top tierowymi" (czyt. przesłodzonymi) postaciami (do dziś uważam, że DJ to najbardziej kaszaniasta postać w T5 Same loteryjki, przewagi na bloku i banalny juggle za 93 dmg, którego idzie wsadzić praktycznie po każdym jugglestarterze), tak w szóstym Tekkcu nie mają już tak łatwo. Podoba mi się także to, że juggle zostały baaardzo przycięte. O ile we wcześniejszych częściach dało się rozklepać kogoś dwoma prostymi jugglami, tak teraz wydaje mi się to niemożliwe. Combosiki są znacznie trudniejsze i kroją zdecydowanie mniej energii. Zresztą sami popatrzcie:

http://www.youtube.co...?v=_Mmykc_vxx8


Jak dla mnie T6 to najlepszy Tekken. I nie dlatego, że najnowszy, ale w końcu każda postać wymaga mniej więcej tyle samo umiejętności by dobrze ją prowadzić. No i skończyła się era facerollowania Edwardem/Krystyną
Odpowiedz
Dzień dobry tekken jest super dziękuje do widzenia.
Odpowiedz

Cytat

O ile w piątce Bryan, Nina, DJ i Feng byli "top tierowymi" (czyt. przesłodzonymi) postaciami (do dziś uważam, że DJ to najbardziej kaszaniasta postać w T5 Same loteryjki, przewagi na bloku i banalny juggle za 93 dmg, którego idzie wsadzić praktycznie po każdym jugglestarterze)


Nie zgodzę się co do Devil Jina i Bryana. Devil Jin różni się od Jina z Tekkena 3 dosłownie paroma ciosami i laserowym wzrokiem, którym i tak nie można trafić nikogo poza najgłupszymi botami. Bryan jest najlepszą postacią w piątce (najbardziej zbalansowaną pod względem szybkości i siły), ale nie oznacza to, że wychodzi nim byle co, byle jak i byle komu. Tu jak najbardziej pasuje Feng i Raven, którymi granie uskuteczniałem z kumplem poprzez siadanie na padach i wciskanie klawiszy pośladami, a owi dwaj panowie wywijali combo po 5, 6 ciosów. Tak samo jest z Anną, która jako postać powstała w wyniku totalnej pomysłowej impotencji twórców, nie posiada ani jednego własnego ciosu i wszystkie jej kombinacje są totalnie absurdalnym zlepkiem z innych postaci. Może do tego dojść też Asuka, której 2 różne 10-hit combo wstukuje się poprzez losowe wciskanie losowych portów byle jak w dowolnej kolejności. Niemniej uznaję Tekkena 5 za najlepszą część, zarówno graficznie jak i grywalnie. Bryan, Paul, Law, Steve, Howarang, w pełni realistyczny Jin (ten zwykły), Kazuya i Heniek - optimum formy. Ale, jak mówiłem, nie grałem w 6 część, więc nie oceniam, choć parę trailerowych i gamplayowych motywów wydało mi się przegiętych.

Cytat

No i skończyła się era facerollowania Edwardem/Krystyną


Edziem grać trza umieć, co boleśnie udowadniam znajomym i nieznajomym od dobrych 10 lat
Odpowiedz
Ja za kilka dni będę pewnie miał Skyrim. Więc sylwestra prawdopodobnie spędzę w krainie Nordów.
Albo na moim forum
Odpowiedz
Enether, rozpykałbym Cię Leiem albo Brianem, nie miałbyś szans!
Kto to ogląda, ten ssie pytonga.

Zagraj.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Kerganker dnia sobota, 3 grudnia 2011, 14:53 napisał

Enether, rozpykałbym Cię Leiem albo Brianem, nie miałbyś szans!

Hworang i Eddy rulz :<
Odpowiedz
Hworang i Eddy są dla nóbków, bo nimi kombosy wychodzą obojętnie co naciskasz na padzie, a tym pierwszym to już w ogóle można jednym przyciskiem grać!
Kto to ogląda, ten ssie pytonga.

Zagraj.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Kerganker dnia sobota, 3 grudnia 2011, 22:07 napisał

Hworang i Eddy są dla nóbków, bo nimi kombosy wychodzą obojętnie co naciskasz na padzie, a tym pierwszym to już w ogóle można jednym przyciskiem grać!


Zgadzam się, o, jak ja się bardzo zgadzam, patrzcie! *zgadza_się*

Nie no, prawda, szczególnie Eddy mnie zawsze irytował przez swoją, no... banalność. Owszem, gracz, który wyuczy się nim tego, czy owego, będzie robił większe cuda-niewidy, ale... ale no.

Też pewnie będę w coś grać. Ni ma innej możliwości.
Odpowiedz
E tam, zrobić naprawdę dobre combo Hworangiem czy Eddy'm jest równie trudno jak ogarnąć wszystkie postawy Lei'a albo Xiaoyu. Jin jest też spoko.
Odpowiedz
A niech Cię licho porwie Enether, masz trochę racji! Jednakże przy wysokiej skuteczności losowego walenia w przyciski kto by się tam porywał na naukę bardziej wyrafinowanych technik tym rudym lalusiem i tym pajacem w homoseksualnym wdzianku! Co innego Lei! Tu potrzebna jest wirtuozeria, kunszt. No i stalowe nerwy człowieka ze stali.
Kto to ogląda, ten ssie pytonga.

Zagraj.
Odpowiedz


Ależ bzdury! Bzdury powszechnie wygłaszane przez tych, którzy nie potrafią pogodzić się z przykrym faktem, że Eddy, odpowiednio poprowadzony, może zgnoić bezczelnie praktycznie każdą postać, może za wyjątkiem Paula, który zdaje się być stworzony do niszczenia go. Eddym gram już.. ja wiem? 15 lat? Jeszcze od automatów człowiek zaczynał... Ach, to były czasy
Prawda, że jeśli człowiek wciska losowo porty, to mu wychodzi nie wiadomo co (on sam najbardziej nie wie co). Rzecz w tym, że Eddy nijak się tu ma do postaci w stylu Anny, która składa się wyłącznie z ciosów innych postaci, bo twórcom zabrakło już pomysłów na nowy styl, tudzież jeśli rozmawiamy o ostatnich odsłonach Ravena i Fenga. Razu pewnego z kumplem postanowiliśmy zagrać za pomocą własnych dup w pojedynku tych dwóch i szkoda nawet mówić o kombosach, które wychodziły. Tak samo dowolne wciskanie dowolnie skonfigurowanych portów w wypadku Asuki skutkuje przynajmniej jednym 10-hit combo. Że Eddy czy Howarang są postaciami pozornie prostymi w obsłudze? Prawda, pozornie owszem. Rzecz w tym, że owa pozorność, przejawiająca się w trzech-czterech ciosach, które taki losowo wciskający wszystko trep może wykonać nic nie umiejąc, prowadzi w starciu z choć odrobinę doświadczonym graczem do totalnego K.O.
Kocham Eddy'ego, lubię Howaranga, najbardziej ze wszystkich postaci cenię sobie Bryana. Również Jin (zarówno w stylu T3 i T5), Kazyua, Yoshimitsu i Law są postaciami, którymi niegdyś solidnie pocinałem. Jasne, Yoshimistu czy Kazyuą trudno frajerowi wygrać walkę przez losowe wciskanie czegokolwiek, ale za dużo już wysłuchałem teorii o tym, jak to Eddy jest postacią dla nic nie umiejących, by nie śmiać się na głos potem, jak przy wyniku 40 do 1 dla mnie kolegom rzedła mina
Odpowiedz
No prawda, tłuczenie 15 lat jedną postacią i pokonywanie niedzielnych graczy w każdej walce, to dowód na to, że Eddy nie ma sobie równych. Specjalizacja w jednej postaci to same zwycięstwa nią wobec każdego, kto gra może i regularnie ale bez napinania się. A ilu specjalistów już natłukłeś?
Kto to ogląda, ten ssie pytonga.

Zagraj.
Odpowiedz
Ja sobie na ten przykład bardzo ceniłem jeszcze Ninę, choć była to ulubiona postać mojego rodziciela. A z postaci z bodajże 4? 5? [grałem okazyjnie u kumpla na PS2] niesamowicie polubiłem Raven'a. Taki jakby Blade na sterydach.
Odpowiedz

Cytat

No prawda, tłuczenie 15 lat jedną postacią i pokonywanie niedzielnych graczy w każdej walce, to dowód na to, że Eddy nie ma sobie równych. Specjalizacja w jednej postaci to same zwycięstwa nią wobec każdego, kto gra może i regularnie ale bez napinania się. A ilu specjalistów już natłukłeś?


Sporo. Swego czasu miałem kilku kumpli, którzy również byli maniakami. Jeden się specjalizował w Howarangu i Paulem, inny w Xiaoyu (dopiero byś zobaczył, co znaczy tekkenowy "lol!" ), jeszcze inny w Youshimitsu i Heihachim. To były naprawdę konkretne starcia. I choć oczywiście Eddy'ego stawiałem zawsze na pierwszym miejscu, to nie równie dobrze grałem Brianem, Howarangiem, później Youshimistu i Jinem.
Niestety, życie sprawiło, że od dawna nie miałem okazji już grać, więc na niedawnym Festiwalu Gier i Komiksu w Pięknym Mieście Łodzi wybrałem się na turniej Tekkena 6 (w którego nie grałem nigdy) i przysiadając do pada po raz pierwszy od paru ładnych lat dostałem srogi wpierdziel od jakiegoś turbo nerda, który miał własny panel (gałka + rozstaw automatowy guzików). Mimo to wiedziałem, że gdybym miał dzień lub dwa na solidne przypomnienie sobie jak się to robi, to i z takim dałbym sobie radę. Ale cóż, jak wiele innych gier, w które kiedyś tam się wymiatało, także Tekken staje się coraz bardziej pieśnią przeszłości Sonki nie ma, grało się kiedyś w trójkę na VGS, ale teraz nie ma z kim ani kiedy.
Odpowiedz
Co do trójki i piątki przyjme wyzwanie od każdego. Grałem z Velurianem i większością towarzystwa z łódzkiej czołówki klanowej. Co prawda od Mistrza Łodzi (nie pamiętam xywy) dostaję wpierdol ale większość walk kończy się na 3:2, więc nie jest źle.

Kim gram? Julią. Głównie. Troche też Asuką, od święta Lee, Niną, Anną, Yoshim. W trójce uwielbiałem grać "zwykłym" Ogrem (choć True też umiałem tak samo dobrze) oraz Gonem.
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Tekken - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...