[GI] Kręgi Ognia i Wody

W jednej z rozmów z Xardasem dowiadujemy się, że w momencie gdy tworzono Barierę, nie istniał jeszce ani Krąg Ognia ani Wody ("Oczywiście było to jeszce przed podziałem na..."). Hmm... Coś mi się tu nie zgadza. W końcu Bariera powstała już w czasie panowania Rhobara II, jest więc dziełem młodym. W G II słyszymy o ludziach którzy skosztowali Łez Innosa i założyli Bractwo Ognia. Składając do kupy wiadomości przewijające się przez NK można stwierdzić, iż Wodny Krąg od dawien dawna służy magom Adanosa. Zatem podział na kręgi dokonał się dużo w cześniej... O ile wogóle miał miejsce jakikolwiek podział! Co o tym sądzicie? Błąd w tłumaczeniu? Wpadka twórców? A może coś poprostu umknęło mojej uwadze?
Sądzę , że autorom chodziło o to , że Xardas jest po prostu bardzo stary (albo zwyczajna wpadka ...) . Nigdy nie podali jego wieku , tak jak imienia Bezimiennego . Xardas może być starszy niż wszyscy członkowie Wodnego Kręgu razem ... Poza tym dość dawno może być po prostu inną miarą czasu , czy złym zrozumieniem któregoś z bohaterów . Czy ktoś mówił , że są nieomylni ?
Ciekawe. Nie sądzę jednak, by wiek Xardasa miał w tym przypadku specjalne znaczenie. Fakt, nekromanta swoje przeżył. Chodzi mi jednak o sam moment utworzenia Bariery przez 13 najpotężniejszych magów królestwa. Być może byli to wolni mistrzowie sztuki tajemnej, którzy już wewnątrz powstałego więzienia rozpadli się na sługi Innosa i Adanosa. Chociaż taki scenariusz nie wydaje mi się bardziej prawdopodobny niż inne...
Więc po pierwsze : nie jest to wpadka twórców.
Zauważyłem ten problem już dawno temu.
Napisałem nawet list do pirnaha-bytes , było to kilka miechów po premierze Gothic II.
Otuż wyjaśnienie jest całkiem jasne i wystarczające chociaż miałem mały problem z przetłumaczeniem tego bo napisałem do nich po angliesku i drugi ten sam list po niemiecku...z tym że niemca to tak średnio umiem dlatego mam nadzieję ze nie wyśmiali mnie bo pisałem primitywnym niemieckim. I przyznam się szczerze , że jak mi odpisali po niemiecku to mój nauczyciel niemca mi to przetłumaczył.

1.Przed stworzeniem bariery , wszyscy magowie studiowali swe nauki razem tak jak mówi nam Saturas , że z chęcią wróciłby do dawnych czasów.
Jednak już za tych dawnych czasów , wytwarzały się różnice pomiędzy wyznawcami. Powstawały odłamy stwarzające rózne teroię i odmety wiary , jednocześnie wydarzenia związane z ujawniającą się mocą Beliara , który jak wiemy istniał razem z Adanosem i Innosem , doprowadziły do tego iż , poczynania Beliara była chwalone i popierane , jak i takze były ganione przez magów którzy szukali wsparcia i sprawiedliwości u Boga , który oświecał świat mocą ognia i sprawideliwości.
Jednocześnie był jak wiemy między nimi Bóg równowagi , wody i życia , ich brat Adanos.
Coraz bardziej pogłębiały się poglądy między wyznawcami poszczególnych bractw a każdy z nich zaciskał coraz to węższe kręgi , tworząc wokól siebie nieoficialne świty czym jest do dziś Pierścień Wody.
Paladyni są oficialni i ujawniają się w przeciwieństwie do Pierścienia Wody który działa wciąż w ukryciu.
Los przypieczętowała taże Bariera , w której magowie oficialnie się rozdzielili na ścieżki swych panów docelowych. Innych boskich braci uznawali i szanowali ale ich głównych przywódcą był Innos , Adanos lub Beliar.
W zasadzie zostaje tylo jeden problem: wieku. Patosie, na wszystko o czym wspomniałeś (czy też wspomnieli ludzie z Piranhy) potrzeba czasu. W prologu natomiast znajdujemy wyraźną informację, że Barierę stworzono za paowania Rhobara II, którego rządy trwają nadal w GII. Drążąc temat jescze głębiej, odkryć można kolejne niejasności. Przyjrzyjmy sie jeszcze wprowadzeniu: "Podczas długich lat swojego panowania Rhobar zdołał pokonać wszystkich wrogów królestwa. Za wyjątkiem jednego...". Sugeruję to, że monarcha młodość miał już za sobą posyłając magów do prac nad Barierą. Hmm... Być może chodzi tylko o tę garstkę czarowników? Krąg Ognia istniał jeszcze na długo przed stworzeniem więzienia. Podobnie jest z Kręgiem Wody, przecież Vatrasa w kolonii nie spotkaliśmy.

Kolejna sprawa. Z wypowiedzi nekromanty o której mówiłem w pierwszym poście, wynika że do opisanego przez Patosa podziału doszło już wewnątrz Bariery. Świtę w postaci członków Pierścienia Wody magowie byli w stanie zebrać w kolonii. Jednak co z Paladynami? Wszystko by się zgadzało, gdyby nie miało miejsca za panowania jednego króla.
Etam , uważam że szkuasz dziury w całym usilnie przypisujac jakiś błąd lub niejasności.
Weź pod uwagę że to świat magii i wszystko może się zdarzyć (co jest piękne i kocham to za to , więc usilnie skoro szukasz dziury w całym można wziąść pod uwagę to iz życie może być znacznie dłuższe.....wspomagane eliksirami)
Pozatym wspomniałem że podział odbywał się już przed barierą , a Robar walcząc z orkami wcale nie musiał odrazu wydobywać rudy z kolonii górniczej bo to nie nie jedyne miejsce na świecie.
← Gothic
Wczytywanie...