[BGII] Wielki szał bojowy Minsca i innych

Otóż kiedyś, gdy grałem któryś z kolei raz normalnie (bez kodów) przechodziłem sobie gre. Miałem normalną 6-osobową drużyne w różne przedmioty. Miały także nie duże levele (mniejsze niż 30 (było to nawet przed ucieczką Bodhi z krypty)). Zachciałem sobie zrobić misje z Fikraagiem i go zabić. Gdy doszedłem do smoka zacząłem walkę. Po jakimś czasie walki sprawa wyglądała beznadziejnie. Z mojej 6-osobowej drużyny zostałem ja Minsc i chyba ktoś jeszcze. Ta 3 osoba zgineła od walnięcia smoka (smok miał poważne rany a ja i Minsc mieliśmy nie wiele życia),a Minsc powiedział coś takiego z 3 razy "Minsc pomści śmierć paladyna!" Po tym tekście zadał smokowi tak potężnego krytyka że smok stracił ok. 50-100 życia (nie pamiętam dokładnie) i smok padł. Zdażyło mi się to tylko z Fikraagiem (i nie miałem w drużynie żadnego paladyna!) Wi8e ktoś może o co z tym chodzi?
2. W dodatku do BGII (ToB) Sarevok jest niesamowicie potężny. Podczas walki zdaża się, że sam walnie atak a oknie dialogowym pisze:"atak zwiastuna śmierci" i zadaje też spore obrażenia a po tym ataku nie można postaci ożywić (wiem bo próbowałem na mojej postaci). Czy znacie też jakieś niesamowite postacie takie jak te? I o co chodzi z Minscem?
Piszcie o swoich niepokonanych postaciach. Ale te zdolności maja być u postaci od początku i nie mają wynikać z noszonych przedmiotów.
Odpowiedz
Istnieje spora szansa,że to jakiś bug, jak sporo w bg 2.
Mińska ma odchyły stając w obronie Arie, czy innych lasek. Możliwe, że miałeś kapłana, kapłankę może jakąś maniurkę z którą Mińsc wcześniej miał jakieś dialogi, a gdzieś skryty się pomieszały i wydarł się co innego niż miał.

Być może to zależy jeszcze od questa, w końcu tam przewijają się wątki paladyna. Ja takiego czegoś nie miałem i obstawiam buga.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Co do Minsca to pewnie nie bug bo głos tego tekstu był orginalny. A Aerie nigdy w mojej drużynie nie ma. A co do Sarevoka do istnieje mod który dodaje klase zwiastuna śmierci więc to pewnie nie bug. I tenatak Sarevoka za każdym razem zadaje 200 dmg.
Odpowiedz
Nie no, Sarevok to jasna sprawa, on ma specjalny atak, który się nazywa bodajże Zwiastun. To nie jest nic dziwnego - najwidoczniej twórcy chcieli nam zrekompensować brak jego fantastycznej zbroi oraz metalicznego głosu wzmacnianego echem

A co do Minsca, to nie jestem pewny. Nie zdarzyło mi się, ale czytałem gdzieś, że Minsc ma pewne odzywki towarzyszące śmierci niektórych członków drużyny.
Odpowiedz
"Minsc pomści śmierć paladyna!" - nie mam pewności ale to chyba reakcja Minsca na śmierć Mazzy [w końcu mała bawi się w paladyna Arvoreen]
[font=\"Times New Roman\"]Jeśli chcesz się przysłużyć rozwojowi nauki, [color=\"#FFD700\"]kliknij tu.[/font][/color]
[dla dobra mojej pracy magisterskiej, proszę Cię, chciej \"\"]




I Am A: Lawful Neutral Human Monk (3rd Level)


[font=\"Comic Sans MS\"]\"If you want happiness for a week, go on a vacation.
If you want happiness for a month, get married.
If you want happiness for a year,... inherit wealth.
If you want happiness for a lifetime, learn to love what you do.\"
[/font]
Odpowiedz
Raczej wątpię Mazzy też rzadko mam w drużynie. Moją drużyną zawsze jest: ja Minsc Jaheira Nalia Yoshimo i ktoś jeszcze... Ja chyba już wiem. Teraz se taqk pomyślałem, że może chodzi mu o paladynów zmienionych w iluzję, których trzeba zabić...
Odpowiedz
Intryguje mnie ten 'ktoś jeszcze' ; p

Mi też się nigdy coś takiego nie zdarzyło, a z Baldurem znamy się dość długo i dobrze. Tekst mimo wszystko jest znany, więc pewnie jest efektem odpowiedniej sekwencji zdarzeń przed walką ; p Albo bug.
Odpowiedz
Nie pamiętam dokładnie, ale w jakiejś rozmowie Minsc poprosił jakąś kobietę, żeby była jego ,,kimś tam". To była chyba Mazzy. Więc to prawdopodobne, że jak zmarła jego druga ,,jakaś tam" to się wkurzył i zadał krytyka. Może też automatycznie wpadł w szał bojowy (nie pamiętam jak się nazywa ten ktoś kim była dla Minsca Dynaheir).
Odpowiedz
Minsc prosi Aerie aby została jego wiedźmą w miejsce zamordowanej Dynaheir. Na co oczywiście należy się zgodzić. W walce wygląda to w ten sposób że kiedy Aerie zostanie bardzo zraniona Minsc przestaje atakować swój cel i atakuje wroga który zaatakował Aerie...natomiast jeśli Aerie zginie Minsc wpada w szał bojowy i tracimy nad nim kontrolę. Jeśli chodzi o Sarevoka natomiast to atak Zwiastuna Śmierci nie jest żadnym bugiem...to po prostu jego bierna zdolność wrodzona. Zabiera 200 wszystkim przeciwnikom prócz tych questowych tzw. bossów. Im zabiera mniej aczkolwiek też ładnie kosi xD Co do okrzyku Minsca odnośnie pomszczenia paladyna nie spotkałem się jeszcze z tym....jedyne co przychodzi mi do głowy to pomszczenie zabitych w walce Keldorna bądź pseudo-paladynki Mazzy ale skoro nie masz tych postaci nie wiem gdzie tu logika
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Wielki szał bojowy Minsca i innych - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...