[BGII] Dziwny problem z Firkraagiem

Witam! Gram sobie od pewnego czasu w BG2 z zainstalowanym rozszerzeniem i wrzuconymi kilkoma modami (głównie nowe NPC np. Chloe, Valen i jeszcze jeden inny mod który kilka rzeczy zmieniał w rozgrywce, nic znaczącego, nie pamiętam nazwy szczerze mówiąc). Wszystko szło znakomicie, bez żadnych problemów... do momentu gdy postanowiłem wybrać się do Firekraaga. Spotkałem go pod Miedzianym Diademem, wskazał mi na mapie gdzie mam się udać- jak należy! Dochodzę z drużyną do nowej lokacji, staczam te kilka potyczek z różnej maści wrogami, chcę nareszcie udać się do podziemi Firekraaga i... konia z rzędem komu się to uda! Na mapie mam zaznaczone gdzie jest wejście do podziemi ale kiedy tam przychodzę- nic! Zwyczajnie nie mogę wejść! Jeżdzę kursorem w każdą możliwą stronę ale on za żadne skarby nie chce się zmienić na taki, który wskazywałby że mogę przejść do innej lokacji. I co teraz? Może i bym to olał, ale tu chodzi o rozprawe z Czerwonym Smokiem! A że gram paladynem... sprawa zrozumiała, że mam podwójną motywację!

Czy ktoś miał kiedyś podobny problem? Co radzicie zrobić?
Odpowiedz
Zaktualizuj Baldura - nie podałeś jaką masz wersję. Przeinstaluj ją ewentualnie (uprzednio zapisując w bezpiecznym miejscu savy) i podaj ten trzeci mod jaki zainstalowałeś.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Ja wiem, możliwe że prozaiczny problem. Gadałeś z Wichrową Włócznią?
Cytując moją babcię: sralis mazgalis rewerendus duptus
Odpowiedz
Ten ostatni mod to BG2 Tweak Pack v4. Jeśli chodzi o wersję gry to nie jestem pewien... w każdym razie to jest to najnowsze wydanie Sagi: Edycja Kolekcjonerska na dvd. Chyba nie wymaga ściągania żadnych patchy?
Na Wzgórzach rozmawiałem z kim trzeba, zrobiłem wszystko tak, jak kiedyś gdy już przechodziłem grę. BTW to już dwukrotnie ubijałem w przeszłości Firkraaga i nigdy nie miałem takiego problemu jak teraz...
Chyba skończy się na reinstalacji gry i wszystkich modów. Oby mi to tylko nie pomieszało nic w zapisanych stanach gry...

A! I jeszcze inny kłopot. Nie mogę rozpocząć questu z Kultem Niewidzącego Oka. W Dzielnicy Świątyń ktoś zdaje się miał do mnie zagadać w tej sprawie a tu nic! Inna sprawa, że nie łatwo podróżować po tej dzielnicy jak się ma Valen w drużynie... Strasznie się robią kapłani nerwowi;) Ale nawet jak Valen zostawiam z tyłu i sam szukam Tego-Co-Quest-Mi-Da to lipka- nie mogę i tyle.
Odpowiedz
Wersja gry jest w którymś rogu ekranu po wywołaniu menu (pauzy) w trakcie gry - ale to bez znaczenia, bo Saga ma już wersję v26498. Przede wszystkim ściągnij nowszą wersję Tweak Packa =>klik. Jak nie pomoże - reinstalacja gry. Zasada wgrywania modów - wpierw poprawki, potem reszta modów.
Zaznaczę tylko, że Saga ma spore problemy z modami, gdyż dialog.tlk i dialogF.tlk są nieco inne niż w zwykłym BG2.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
A ja na twoim miejscu pobawiłbym się kodami MoveToArea. Jak ja miałem podobny problem to właśnie tak zrobiłem.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Dziwny problem z Firkraagiem - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...