Sposób prowadzenia sesji

Chciałbym się dowiedzieć jakimi sposobami prowadzicie swoje sesje np. czy macie z góry ustalony plan, czy jest to zupełnie spontaniczne. Jak ważni są wasi NPCe a może w ogóle nie są ważni, itp.
Za sto lat twoje prochy będa rozwiane po całym globie podczas gdy ja bedę napawał się jego urokami. Pamiętaj o tym za każdym razem gdy będziesz wyrywał kolejn± kartkę z kalendarza, która dla mnie jest zwykłym kawałkiem makulatury.
Odpowiedz
Hehe, no myślę że wiesz jak prowadzę, staram się opisywać szczegółowo ważne miejsca, wiem że to może dawać graczom wskazówki, ale wydaje mi się że to jest OK, co do NPC to też staram się opisywać ważnych, ale ostatnio po warsztatach to może sięcoś zmieni, a przygodę wymyślam na bieżąco z tego co mi gracze podsuną (to już wiem czemu siedzą cicho)
Odpowiedz
Ogólny zarys sesji przygotowuję w domu, określam główny cel do którego gracze powinni dotrzeć, ale nie zawsze tak się dzieje, bo wiadomo jak to z graczami jest mają zawsze inne pomysły niż MG dlatego w większości cała sesja to jeden wielki spontan
Odpowiedz
a eNPeCe?? czy są ważni, czy opisujesz tylko tych najważniejszych pomijając tych którzy są mało ważni??
Za sto lat twoje prochy będa rozwiane po całym globie podczas gdy ja bedę napawał się jego urokami. Pamiętaj o tym za każdym razem gdy będziesz wyrywał kolejn± kartkę z kalendarza, która dla mnie jest zwykłym kawałkiem makulatury.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o eNPeCe to opisuje postaci kluczowe podczas sesji, ale jeśli gracz nagle wymyśli sobie, że chce porozmawiać z np mieszkancem miasta to też opisuję. Czasami eNPeCe odgrywają bardzo ważna rolę w grze a czasami są zbędni... wszystko zależy od przygody i od graczy i ich zachcianek
Odpowiedz
Jak możesz to walnij opis nmiej ważnego i kluczowego NPCa.
Za sto lat twoje prochy będa rozwiane po całym globie podczas gdy ja bedę napawał się jego urokami. Pamiętaj o tym za każdym razem gdy będziesz wyrywał kolejn± kartkę z kalendarza, która dla mnie jest zwykłym kawałkiem makulatury.
Odpowiedz
No, ja to mam kom,pletną prowizorkę na sesjach... Może dlatego, że nie ograniczam się systemem. No i główny cel mam wstępnie zrobiony jeszcze przed rozpoczęciem. A potem: "Niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba" :D
Odpowiedz
moja sesja to kompletny spontan wymyslam tlyko poczatek a potem improwizuje
Odpowiedz
Przygotowuję sytuację wyjściową (dosyć dokładnie), oraz motywacje, cele, środki i możliwości stronnictw.

Sesja to prosta pochodna tych wskaźników.
Odpowiedz
"Spontan" rządzi!

W Internecie stosujemy komputerowy cudzysłów, nie polski.
Urwę ci leb i zrobie sobie z niego pacynkę! - Powiedzial błagającym głosem Jacek Mistrz Broni.
Dalej do ich gardel wyrznac ich! - Pokojowo oznajmiła Dalejdoich Mniszka.

Dzie syngatrura daleja? No wziol i znik (...tradycyjnie wziął i znikł...), muwie wam to zprawka szatanskih mocuw.
Odpowiedz
← Ogólnie

Sposób prowadzenia sesji - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...