[MA2] Kłótnia na statku

Mam pewien problem. Wiem, że pomiędzy Jack i Mirandą, oraz miedzy Legionem i Tali wybuchają kłótnie. Co zrobić, żeby wilk był syty i owca cała?
Odpowiedz
Jeżeli masz romans z którąś z tych osób opłaca się stanąć po jej stronie. Cała reszta... cóż, popróbuj, generalnie mało można w ten sposób zepsuć, oprócz romansu.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Generalnie to trzeba mieć gadane, a wszystko rozejdzie się po kościach i cała ekipa będzie Cię kochać.
Odpowiedz
Ile mniej, więcej trzeba mieć prawości lub egoizmu?
Odpowiedz
Bo ja wiem? Grałem tak pół na pół i zawsze miałem wystarczająco. Nie przejmuj się tym. Zrób tak, żeby odpowiedzi Ci odpowiadały, być może ta rozmowa będzie miałą poważniejsze konsekwencje w ME3.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
By pojednać Legiona i Tali trzeba mieć 80%/90% prawości/egoizmu. Z Mirandą i Jack tak łatwo już nie ma, by uspokoić panie wymagane jest, aż 100% prawości/egoizmu. W tym drugim przypadku, raczej musisz wybrać jedną i poten pogodzić się z tą którą skarciłeś, bo 100% przed ich kłótnią to żadkość .
Odpowiedz
Słyszałem,że po ściągnięcu DLC Jest możliwość osiągnięcia 100% Prawości do kłótni z Mirandą i Jack
Liar The Shadows Broken
Członka Drużyny-Zaeed'a
Członka Drużyny- Kasumi

Tam można osiągnąc duzo punktów prawości, plus gdy wykonujesz wszystkie misje poboczne, na Cytadeli możesz zareklamować sklepy, i za to dostajesz punkty Prawości... Trzeba kombinować, ale ponoć jest to możliwe
Odpowiedz
Mam pytanie. W trakcie kłótni Mirandy i Jack stanąłem po stronie Jack (za mało punktów Prawości/Egoizmu, żeby to rozwiązać). Gdy wszedłem w status mojego zespołu pod Mirandą zapaliła się czerwona lampka i pojawiła się strzałka w dół. O co chodzi? Czy to oznacza, że utraciłem jej lojalność?
Odpowiedz
Niestety tak. Dokładny opis problemu w spoilerze.
SPOILER
Jeżeli ujmiesz się za którąś bez pomocy perswazji/zastraszenia, ta druga strzela focha i tracisz lojalność. W przypadku Perswazji (Paragon) przekonujesz je, że nie ma sensu toczyć tej kłótni i obie się godzą. Gdy użyjesz Zastraszenia (Renegat) zmuszasz je do posłuszeństwa względem misji i dowódcy, wygaszając problem z zarodku. Wyjściem jest jeszcze (jeśli nie możesz tego załatwić inaczej) wybranie opcji neutralnej - Miranda i Jack odłożą swój konflikt na później i postanowią rozwiązać go po zakończeniu misji. Niestety, to pewnie będzie miało nieprzyjemne konsekwencje w trzeciej części Mass Effect.


Lojalność / nielojalność możesz zawsze sprawdzić w oknie drużyny - jeśli zaznaczysz członka zespołu zobaczysz jego moce oraz status - może być Normalny albo Lojalny. Zapewne wiesz, że lojalność członka ma potem odbicie w zakończeniu gry. Opisywałem to dokładnie w którymś temacie. Mimo wszystko...

SPOILER
Nie martw się, jeśli masz nielojalną Mirandę. Da się przejść misję końcową bez strat z kilkoma nielojalnymi członkami, pod warunkiem, że nie powierzysz im żadnych ważnych funkcji.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Hmm. Z tego co znalazłem w temacie, do pogodzenia lub uspokojenia obu pań potrzeba 100% prawości lub egoizmu. Ale wątpię, bym osiągnął tyle przed końcem gry, a questy lojalnościowe chciałem zrobić jak najszybciej. Nie da się w żaden sposób odzyskać lojalności Mirandy? Widzę, że po tej rozmowie, gdy stanąłem po stronie Jack, mogę ponownie porozmawiać z Mirandą i nadal mam z lewej strony zablokowane odpowiedzi dla opcji prawej i egoistycznej. One też wymagają 100%? I wie ktoś, jak długo będą możliwe do wybrania?
Odpowiedz
To nie jest do końca tak...

Prawość i Egoizm są liczone przez grę jako % wszystkich możliwych do zdobycia punktów DO MOMENTU W KTÓRYM JESTEŚ W GRZE. Oznacza to, że jeśli cały czas dawałeś odpowiedzi z gałęzi prawości, to masz 100% prawości przez całą grę, oraz jakieś 10-15% egoizmu, bo nawet w prawych odpowiedziach są zawarte egoistyczne rzeczy. JA nigdy nie miałem tego problemu - zawsze miałem około 80-90 % egoizmu oraz 30-40% prawości - często mogłem wybrać obie możliwości. Nie mam pojęcia skąd chłopaki wytrzasnęli to 100%, ale na pewno nie jest to wartość prawdziwa. Być może dla ścieżki Prawości, dla Renegata jestem absolutnie przekonany, że nie jest to 100%. Jak mówię, nigdy nie miałem 100% i zawsze mi się udawało je pojednać Renegatem.

Generalnie tak, możesz odzyskać jej lojalność, ale będziesz do tego potrzebował więcej punktów, w ten sam sposób. Spróbuj porobić misje poboczne, a potem wrócić do rozmowy.

Chciałbym jeszcze nadmienić, że jeśli robisz cały czas zadania z głównego wątku, olewając poboczne, to możesz się obudzić z ręką w nocniku, nie mając potem czasu, żeby je zrobić
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Nie wiem gdzie to czytałem i ile jest w tym prawdy, ale jeżeli chcecie załagodzić konflikt między Jack i Mirandą, to natychmiast wykonajcie zadania lojalnościowe tych dwóch pań, najlepiej jedno po drugim. Ja tak zrobiłem przechodząc grę za drugim razem i faktycznie mogłem wybrać opcję idealisty.

SPOILER
W moim przypadku nielojalna Miranda zawsze ginęła na sam koniec w bazie zbieraczy. Nie dało się jej uratować w żaden sposób.
Odpowiedz
← Mass Effect

Kłótnia na statku - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...