Krasnoludy

LEŚNE elfy, akati.

A krasnoludami faktycznie sprawdza się czy nie ma pułapek
Bo z reguły to przeżywają
Odpowiedz
no oczywiscie ze lesne i wysokie fin.. pszecie nie drowy drowy i mroczne RUUUUULEEEEEEZ :mrgreen:
Agent Mackas Smith i jego macki sa na twym tropie.. nie wymigasz sie..to nie MACRIX...juz po tobie..ZGINIESZ MARNIE,a smierc bedzie Twym wybawieniem..W celu wyjasnienia sprawy prosze sie do mnie zglosic na gg..twe chwile sa policzone..
Odpowiedz
Wiaaadomoooooo :D
Kto przebije Mroczne Elfy i drowy? NIKT!!!!!!!!!!
Odpowiedz
Ja tam bardzo lubię krasnoludy. Na przykład Gimli z LoTR był świetnie zagrany i myślę, że dobrze pasował do tradycyjnego ujęcia krasnoluda (w przeciwieństwie do Legolasa). Przypomniała mi się pewna misja z Kronik Czarnego Księżyca, w której elfy miały swoje bujne i piękne lasy po jednej stronie rzeki zaś krasnoludy potężne kuźnie po drugiej. Obie strony łączył most i mała wysepka przez, którą on przechodził. Obie rasy właśnie gotowały się do bitwy, elfy przyzywały drzewce, krasnale przygotowywały żółwie bojowe. Miecze na topory, łuki na kusze. A na tej małej wysepce nasz bohater z jednym tylko kompanem... Ten klimat zmagań ras w fantasy... Lubię krasnoludy za ich ognisty temperament. Wojują z wieloma innymi istotami przez zamiłowanie do skarbów. I te opowieści o ich wielkich bitwach. Przypominają sagi Normanów. Ogólnie krasnoludy bardzo przypominają wikingów (poniekąd ich stereotyp). Co do stereotypu to chodzi tu o topory, z którymi kojarzą się Wikingowie i inne takie malutkie szczegóły. Śmierć w bitwie jest dla nich olbrzymim zaszczytem (ogólnie w fantasy jest ona nim dla wszystkich, ale sądzę, że krasnoludy ją szanują wręcz maniakalnie - zabójcy troli, gigantów, smoków). Najważniejszy jest honor i reputacja. Wspaniali wojownicy!
Odpowiedz
Poniekąd Zabójcy Trolli etc. to krasnoludy, które zhańbiły się, i szukają odzyskania honoru w śmierci... takie kamikadze
Odpowiedz
Tak, ale dla krasnoludów chwalebna śmierć jest tak szanowana, że wobec niej można zapomnieć o wszelkich błędach popełnionych przez daną osobę. Sądzę że samobójcza śmierć nie jest domeną zabójców x, ale całej rasy. Jest sprawą najważniejszą.
Odpowiedz
I nie zapominajcie o Korganie z Baldur's Gate II. To chyba jeden z najlepszych wojowników w tej grze A tak poza Korganem i Gimlim to nie lubie Krasnoludów :mrgreen:
Odpowiedz
Kurde!!! NIby że krasnoludy są mało inteligentne?/
- Krasnoludzcy inżynierowie - najlepsze gildie na świecie
- Krasnoludzcy mędrcy - jedni z najlepiej wyszkolonych w różnych dziedzinach
- jako pierwsi na świecie odkryli sposób obrabiania mithryllu
- najlepsi kowale
- najlepsi wojownicy
- w wielu systemach mają bonusy do Mądrości (w porządnych sytemach nie ma skillu inteligencja)
- najlepsi kupcy
- i jeszcze można tak wymieniać i wymieniać

A teraz czekam na jakieś rozsądne kontrargumenty, albo toporem włeb !!
Odpowiedz
Zgadzam się z tobą we wszystkim a szczególnie popieram wyrób broni przez krasnolódów , a co do wojowników to się dobrzy ale nie znaczy że zawsze najlepsi.
Odpowiedz
Boże czy wszyscy są tak przesyceni mrokiem, że nie widzą niczego innego poza drowami?? Przeciez to najgorsza zmora z możliwych krasnale rządzą i wbrew temu co mówią niektórzy są zajebiście inteligentni. Grahnar napisał coś na ten temat wiec nie bedę go powtarzał ale zgadzam sie znim w 100%. Gdzie sie więcej nauczysz żyjąc w lesie czy w kopalni, podróżując jako kupiec itp. ?? Hę
Za sto lat twoje prochy będa rozwiane po całym globie podczas gdy ja bedę napawał się jego urokami. Pamiętaj o tym za każdym razem gdy będziesz wyrywał kolejn± kartkę z kalendarza, która dla mnie jest zwykłym kawałkiem makulatury.
Odpowiedz
Raczej w lesie :mrgreen: < właściwie to pod ziemią >
Krasnale są głupie
A drowy rządzą :mrgreen:
Odpowiedz
Tak? To może jakieś argumenty inteligentne? Czy też drołów nie stać na coś takiego?
Odpowiedz
Hmm... Stawiam na charakterek. Jak obrazisz drow'a, to masz prze**bane :mrgreen:
Zresztą wolę sztylety i dmuchawki od toporów.
Po prostu krasnoludy mi nie leżą, i nigdy nie umiałem ich strawić.
Są... niskie
barczyste
no i mają brody
Odpowiedz
Wiesz jak obrazisz krasnoluda to też masz ciepło, zresztą po co my się kłucimy .... wiadomo że krasnoludy są lepsze
Odpowiedz
A ja zacytuję tylko Pratchett'a: "Krasnoludy to slepy zaułek ewolucji brody" Może specjalnie dla Akati i Fina zrobimy temat: "Drowy są najlepsze"?? A ttak na poważnie to nigdy nie umiałem wczuć się w krasnoluda i oprócz Grahnara nie znam nikogo kto by potrafił. Krasnoludy nie są złe ale i tak wolę ludzi.
Co do ich waleczności to może ktos mi wytłumaczy czemu w Starym Świecie większość twierdzy krasnoludzkich upadła a Kislev dalej sie trzyma?
Odpowiedz
Bo krasnoludy były zbyt zadufaner w sobie i polegały na odkryciach swych przodków - a ludzie chcąc dorównać krasnoludom wynajdywali nowe rozwiązania ;-)
Odpowiedz
To może mi powiecie gdzie są w starym świecie drowy hę ??
Za sto lat twoje prochy będa rozwiane po całym globie podczas gdy ja bedę napawał się jego urokami. Pamiętaj o tym za każdym razem gdy będziesz wyrywał kolejn± kartkę z kalendarza, która dla mnie jest zwykłym kawałkiem makulatury.
Odpowiedz
Drowów nie ma ale w Naggaroth są mroczne elfy. Co nie zmienia faktu że w Starym świecie czas Krasnoludów dobiega końca. Można to stwierdzić choćby po tym że statystyczny krasnolud tworzony obecnie do warhamera na 90% będzie zabójcą troli, a na 10 inżynierem. Więc apeluje do was miłośnicy Krasnoludów: Przestańcie grać zabójcami Troli bo doprowadzacie tylko do eliminowania kolejnych jednostek tej co by nie mówić wspaniałej rsy
Odpowiedz
Przepraszam bardzo zagrałem jak do tej pory jednym zabójca (1 sesja) i mam jedną postać, która skończyła inżyniera, ale bynajmniej nie siedzę na dupie i nie tworze jakichś wynalazków tylko bedąc Kapitanem najemników mam trochę innych zajęć.
Za sto lat twoje prochy będa rozwiane po całym globie podczas gdy ja bedę napawał się jego urokami. Pamiętaj o tym za każdym razem gdy będziesz wyrywał kolejn± kartkę z kalendarza, która dla mnie jest zwykłym kawałkiem makulatury.
Odpowiedz
← Ogólnie

Krasnoludy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...