[DA1] Dragon Age: Początek czy Call of Duty MW2?

Mam dość poważny dylemat. Mam forse na jedną grę na xbox 360.
Do wyboru mam Call of Duty MW2 albo Dragon Age Początek. Nie mam pojęcia która jest lepsza. Pomóżcie mi prosze was.

P.S znajądz życie będą takie odpowiedzi jak np. wybierz tą która bardzij ci się podoba albo ta której gatunek się bardziej podoba więc mówię teraz : Oba gatunki bardzo mi się podobają. O obu troche czytałem ale naprawdę nie wiem która jest lepsza.

P.S.2 Proszę o obiektywne odpowiedzi, nie od jakiś zapalonuch fanów dragon age albo cod'a. Najlepjej jakby odpowiedział ktos kto grał w obie te gry.

P.S.3 Najwiekszą wątpliwość z dragon age to to że może mnie nie wciągnąć. Możecie też powiedzieć czy jest wciągająca??

Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki... (sorki za różne byki ortograficzne)
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
No cóż to zależy co wolisz i ile masz czasu...

Dragon Age to prawdziwa gratka dla fanów gier cRPG z przełomu wieku. Wciągająca fabuła, ciekawe dylematy moralne, towarzysze z krwi i kości, dosyć rozbudowany rozwój postaci, no i ten klimat... Zresztą co ja się tam będę rozpisywał - plusy i minusy opisałem w jednym z tematów na tym forum. Gra jest naprawdę miodna i spędzisz przy niej niejeden wieczór (50 godzin to minimum jeżeli nie jesteś jakimś hardcorowcem). Z drugiej jednak strony jeżeli preferujesz "cRPG nowej generacji" typu Fallout 3 czy Mass Effect i masz mało czasu wolnego, to możesz poczuć pewien niesmak.

Co do Modern Warfare 2, to bez bicia się przyznam, że nie grałem. Ale 550 milionów dolarów zysku i najlepiej sprzedający się produkt w historii rozrywki (całej!), w trzy tygodnie robi piorunujące wrażenie. Z tego co czytałem Singiel daje takiego samego kopa co w jedynce - czyli akcja, akcja i jeszcze raz akcja, która wgniata w fotel niczym porządne kino sensacyjne. Niestety ten tryb jest dla miłośników szybkiego i krótkiego zaspokojenia - 6 godzin rozgrywki, to powiedzmy sobie dość malutko - patrząc na cenę jaką trzeba zapłacić za grę. Oczywiście jest jeszcze multi, ale zważywszy, że czytałem o nim dosyć rozbieżne opinie, to nie komentuje. W sam raz jak jesteś zalatany i masz czas tylko na półgodzinne partyjki przy grach.

Cytat

Możecie też powiedzieć czy jest wciągająca??


Wybacz, ale czy coś jest "wciągające" to tak subiektywna opinia, że wątpię czy ktoś Ci na odpowie na to pytanie. Dla mnie był, ale dla Ciebie czy będzie - kto wie?

Podsumowując - obie gry warto mieć
Odpowiedz
Według mnie Call of Duty MW2 jest jak pozostałe może inna grafa itp ale cel ten sam żależy czy lubisz przygody czy bardziej nawalanki .DragonAge jest to przygodówka połaczona z Gothickiem w DragonAge pograsz hmmm około 60h nonstop grania wiec troche dużo.Ja osobiście Call Of Duty Word at War przechodze w 1 dzień ale wybur należy do ciebie
Odpowiedz
W CoD'a nie grałem, nie lubię takich gier.
Ale co do DA, to jedna z niewielu gier, które przeszedłem do końca bez żadnych oporów, i zaczynam grać od nowa. Po przejściu Dragon Age wszystkie inne gry RPG wydadzą ci się o klasę niżej.

Odpowiedz
Co tu dużo mówić
Call of Duty jest dobrą grą, ale krótką i praktycznie taką jak każda inna strzelanka(btw. battelfield BC) też jest ciekawe, jednak DA to jest RPG ze świetną fabuła, po prostu miód!


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Jaki znowu RPG?? Dragon Age, tak samo jak wszystkie inne gry tego typu to Crpg (computer Role Playing Game). To tak w kwestii wyjaśnień. Natomiast jeżeli chodzi o wybór (tak wiem, że temat powstał jakiś czas temu i pewnie jest już po sprawie, ale jeżeli nie, to i ja wyrażę swoje zdanie).
Dragon Age, jak to już Tokar wspomniał jest grą na którą krótko mówiąc trzeba mieć czas, bo nie jest łatwo usiąść, przejść do następnej lokacji i wyłączyć grę. O nieee. Jeżeli już przejdziesz, pomyślisz, a może jeszcze podejdę do tego czegoś się dowiem. Tak też gadasz z NPC, on Ci daje questa, wykonujesz go i nagle orientujesz się, że godzinę temu miałeś iść na korepetycje. Osobiście grałem na koszmarze i każda walka do czasu, gdy nie miałem odpowiednio wypasionego sprzętu, była istną katorgą. Wiele razy ginąłem, a czas beztrosko mijał i mijał.

Natomiast jeżeli chodzi o CoD'a, to przyznam się bez bicia, że nie grałem, ale sporo o nim czytając dowiedziałem się, ze jest naprawdę świetna, ale też strasznie krótka (5-8h grania), a co za tym stoi idealna dla kogoś kto nie ma czasu.
Sam musisz zdecydować, czy masz czas i kupujesz Dragon Age'a, czy też czasu ci brakuje i nawalasz w CoD'a.

Dziękuję i mam nadzieję, że pomogłem
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Anorthus dnia sobota, 24 lipca 2010, 23:10 napisał

Jaki znowu RPG?? Dragon Age, tak samo jak wszystkie inne gry tego typu to Crpg (computer Role Playing Game).


OMG czepiasz się szczegółów
Po prostu zawsze zapominam, czy też z lenistwa nie stawiam tego "c" przed "RPG"


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Jako zagorzały gracz x360 z całego serca polecam Ci MW2. Gra jest bardzo dobra..co ja piszę...wyśmienita.
Ktoś wyżej napisał że to tylko maks. 8h gry - jeśli chodzi o pierwsze przejście gry - to się zgadzam. Ale gwarantuje Ci, że jak raz przejdziesz tą grę i w pełni zrozumiesz fabułę to po ostatnim "levelu" na pewno będziesz chciał przejść tą gra po raz kolejny na wyższym poziomie trudności. Grafika jak na tę konsole przystało jest najlepszej jakości, a efekty typu: wybuchy, itp. zostały dopracowane do najmniejszych szczegółów. Zachowanie SI również nie pozostawia wiele do życzenia, ponieważ czasami "komputer" potrafi zabić Cię jednym strzałem w głowę, albo na przykład zaganiać Cię w stronę drugiego przeciwnika granatem/fleszem.

Jeśli chodzi o Dragon Age. Mam grałem, nie przeszedłem. Dlaczego? Zanudziłem się. Szczerze nie polecam Ci gier cRPG oraz strategi, na konsole, ponieważ PADem nie można działać tam tak sprawnie jak klawiaturą+myszką, przez co rozgrywka staje się ociężała. A do tego jak miałbyś kupić DA po angielsku to mógłbyś się nie połapać w fabule, ponieważ jest trochę zawiła. Po samej grze spodziewałem się więcej, rozwój postaci nie jest aż tak dopracowany jak by się to wydawało, ponieważ przy wbiciu wyższego poziomu możemy stać się mistrzem w każdej umiejętności zaczynając od alchemii, a kończąc na zastawianiu pułapek.

Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji to szczerze Ci radze bierz CoDa, konsola jest od zabawy i szybkiej akcji, a nie monotonnego biegania od miasta do miasta. Takie jest moje zdanie.
Odpowiedz
← Dragon Age

Dragon Age: Początek czy Call of Duty MW2? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...