[F1] Fallout i win7

Próbuję odpalić najstarszego Fallouta (kupionego niedawno jako Saga Fallout) na Windowsie 7. Udało mi się obejść znany z Visty problem z niewidzeniem wolnego miejsca na dysku w systemach 64-bitowych. Mimo to, po uruchomieniu gry część grafiki jest błędna, na ekranie widać artefakty kolorów. Rzecz w tym, że część pikseli przybiera tęczowe barwy zakłócając nieco odbiór dzieła... szczególnie splash screeny podczas ładowania, filmiki oraz tekst się krzaczą.

Wie ktoś, co można z tym zrobić? Czy istnieje jakis alternatywny render (jeśli w ogóle...) albo możliwość przerzucenia obliczeń grafiki Fallouta na procka?
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Ja nie wiem, jak to naprawić, ale u mnie czasami działało wyłączenie i włączenie gry.
Odpowiedz
Na tuzin prób mogłoby chociaż raz zadziałać - ja nie mam tyle szczęścia.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Nie wiem czy to działa w win7, ale wejdź we właściwości fallout.exe, zakładka 'zgodność'. Tam zaznaczasz 'Uruchom w trybie zgodności z Windows 95' lub jakimkolwiek starym systemem.
Możesz też pokombinować z innymi opcjami trybu zgodności.

Ale że nie mam win7, to nie wiem czy ta opcja zadziała...





Odpowiedz
Pierwsza rzecz, jaką próbowałem - dzięki temu gra się w ogóle uruchamia. Niestety, żadna z konfiguracji nie rozwiązuje problemu, w tym uruchamianie w 256 kolorach.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Spróbuj może ściągnąć jakieś nieoficjalne patche. Bo gra w niektórych momentach się zawieszała itp. Może i na to pomoże.

Poszukaj informacji na forum "No mutants allowed". Tam jest właśnie pełno modów i patchy...





Odpowiedz
Szukalem, czytałem. Próbowałem zainstalować coś, co nazywa się "sfall" i zamienia render za pomocą ddraw (prehistoria) na d3d9. Niestety, to działa tylko z US wersją gry, nie znam żadnego patcha, któy poszedłby w polskiej. A polską niestety mam i chyba nie ma możliwości instalacji innej.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Eee, to ja mam oryginalne płyty z CD action sprzed paru ładnych lat i są w wersji US





Odpowiedz
Jeśli ktoś będzie miał podobne problemy - polecam skorzystanie z TEGO PATCHA. Chłopaki z Trzynastego Schronu podsunęli mi rozwiązanie i zadziałało, gdy myślałem, że nic już nie pomoże.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz
Sam ostatnio postanowiłem odświeżyć fallouta i spotkał mnie ten sam problem. Powyższy link nie działa, więc trochę pokombinowałem i znalazłem takie rozwiązanie:
Ctrl+alt+delete -> odpalamy menedżer zadań -> przechodzimy do procesów -> wyłączamy explorer.exe -> w menu wybieramy odpalenie nowego zadania i wpisujemy falloutw.exe

To rozwiązanie powinno działać dla każdej gry która ma taki problem z kolorami.
Odpowiedz
Oh shit. Ten sposób jest... dziwny. Zamykanie explorer.exe w ten sposób... well...

Lepiej napisać taki plik w notatniku i zapisać go jako TwojaNazwa.bat

<br />
@echo off<br />
<br />
taskkill /f /im explorer.exe<br />
<br />
start falloutw.exe<br />
<br />
pause<br />
<br />
start explorer.exe<br />
<br />
exit<br />


A ja gdzieś miałem zestaw modów do fallouta, który pozwala go odpalić bez takich jaj na win7, tylko za diabła nie pamiętam jak to się robiło.
Młodość i niedojrzałość mijają z czasem, ignorancję pokonać można nauką, a pijaństwo trzeźwością, za to głupota jest wieczna. - Arystofanes
Odpowiedz

Cytat

Ctrl+alt+delete -> odpalamy menedżer zadań -> przechodzimy do procesów -> wyłączamy explorer.exe -> w menu wybieramy odpalenie nowego zadania i wpisujemy falloutw.exe


Identycznie robię przy Diablo II na Win 7


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Hm, może warto by było skrobnąć mały dopisik o uruchamianiu gier pod wina7 przy starszych tytułach? W sumie to z tego co patrzyłem to nie ma na GExe czegoś takiego.
Odpowiedz
mozesz odpalic gre przez dosboxa tak jak wszystkie starsze gry na siodemce ktore nie chca sie normalnie odpalic ja tak odpalilem 1 tombraidera i chodzil perfekcyjnie
Odpowiedz
← Fallout

Fallout i win7 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...