[BGI] Bard vs Mag

Jaką postacią najtrudniej przejść Baldura? Bardem czy Magiem? Nie grałem jeszcze żadną z tych klas postaci a chciałbym jeszcze raz przejść sagę BG. Oczywiście chodzi mi o 1 osobowy skład
Odpowiedz
Grałem kiedyś solo Bardem, dotarłem do 3 rozdziału i stwierdziłem.... że jest naprawdę trudno Magiem aż tak daleko nie doszedłem, jednak łatwiej wg mnie jest nim grać solo ze względu na o wiele większą liczbę czarów. Bard jest lepszy dla kilkoosobowej drużyny, jako idealne jej dopełnienie.
Odpowiedz
Według mnie trudniej bardem. Zauważmy że bard nie może nosić żadnej zbroi w której by mógł czarować. Musi chodzić goły. Mag za to może nosić szate co ziwększa kp o ochronę. Bard może mało czarów zapamiętać a czasem więcej czarów to zabicia się przyda. Mag ma ich dużo więcej i nie powinno nam zabraknąć do zabicia każdego. Zwłaszcza jak jest dużo przeciwników. Bard może używać prawie każdą broń, ale i tak nie jest w niczym dobry. Mag umie jeszcze mniej więc tutaj mogę dać po remisie jeżeli chodzi o bronie. Więc moje zdanie jest takie e bardem trudniej się gra
Odpowiedz
A czystym bardem chcesz grać czy masz zaistalowane BGT albo cuś?
Odpowiedz
Właśnie się zastanawiam nad instalacją całej sagi + BGT i mod OzPWM ale nie wiem czy nie będzie za ciężko
Odpowiedz
No ja bym polecał jednak zainstalować ,bo to da dużo nowych możliwości...np będziesz mógł wziąć podklasę barda która ma te piruety ofensywo-defensywne a to już Ci ułatwi mocno rozgrywkę w pojedynkę,a grając magiem będziesz miał dostęp od razu do czarów z 2 części więc przyzywanie chowańca np.na początku te dodatkowe kilkanaście punktów życia dla maga to prawdziwy skarb;)
Odpowiedz
Ale Liraelku nie ma CHOWAŃCA w BG 1 I nie ma ofensywno-defensywnych ataków tych piruetów
Odpowiedz
No zgadza się w czystym nie ma...ale w BGT już są dlatego proponowałem żeby zainstalował bo jest niezła frajda jak się gra w jedynkę na silniku dwójeczki:) można np latać 1 poziomowym wojem z kataną w ręku za Gorionem:)
Odpowiedz
A czym się różni mod BGT od BG TuTu ?
Odpowiedz
w BGT jest całość fabularna, kończysz jedynkę i od razu przechodzisz fabularnie do dwójki i lepiej chodzi( czytaj mniej błędów w konwersji silnika ,teoretycznie) ale w sumie gdzieś tu było chyba o tych modach na forum,ogólnie polecam BGT ,Baldur nabiera od razu innego wymiaru:)
Odpowiedz
A jaka statystyka czyni barda silniejszym? Np magowi potrzebna jest inteligencja, złodziejowi zręczność a Bardowi?
Odpowiedz
Z tego co pamiętam to o sile czarów barda w baldurze chyba decydowała inteligencja, później zmienili dopiero na charyzmę ,ale ja bym raczej się nastawił na walkę bardziej niż czarowanie ( jako wspomaganie raczej)czyli siła zręczność i kondycha
Odpowiedz
Właśnie zainstalowałem całą sagę BG + BGT i patch dzięki któremu będę otrzymywać maksymalną możliwą ilość punktów życia przy awansie na wyższy poziom.

Zdecydowałem się na grę 1 osobowym składem a dokładniej Bardem

Oto moja postać sami oceńcie





Biegłości

+ Miecz Oburęczny
+ Długi Łuk
Odpowiedz
aha czyli czystym będziesz grał? przetestuj też tego fechmistrza mi się całkiem nieźle sprawował ale go robiłem na dwie katany.. w 1 części bym w łuki szedł bo to będzie Twoje przetrwanie jeżeli idziesz solo, a w dwójce bym w miecz dalej iwetswoał zwłaszcza że na epickim poziomie będziesz mógł z tego co pamiętam krasomira używać
Odpowiedz
Wybrałem czystego bo mi sie wady w Fechmistrzu nie podobały a reszta podklas była lipna Szkoda, że nie będę mógł otwierać żadnych zamkniętych skrzyń chyba, że jakimś czarem.A czemu w BGT nie ma polskich znaków tylko jakieś koślawce
Odpowiedz
Są polskie, tylko musisz zainstalować spolszczenie jest z tego co pamiętam w odzielnym "modzie" a czar to owtarcie zamków 2 poziomowy chyba więc szybko go dostaniesz.
Odpowiedz
O kurde, widzę, że wszyscy zapomnieli o tym dziale niemal że
Ja tam lubię Zawadiake, za premie jakie ma.

A Spytam się coś bo mam problem.

W BG 1 co robi takiego pieśń barda bo jakoś nie zauważyłem nic specjalnego jak jej używam.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Bard vs Mag - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...