Zapamiętywanie czarów

Siemka, mam pytanie, gram magiem specjalistą i jestem w sytuacji, w której nie mogę zapisać zaklęcia ze zwoju, mimo tego, że nie jest ono z przeciwnej szkoły. Jaki jest powód? Czy istnieją jakieś ograniczenia maksymalnej liczby czarów w księdze? Czy to zależy od poziomu mądrości? Jeżeli tak, to jaki jest sens w zapamiętywaniu czarów z np. 1-szego poziomu, skoro potem nie będę w stanie nauczyć się zaklęć wyższych poziomów? Jeżeli jest jakaś tabelka, to chętnie obejrzę. Z góry dzięki za pomoc
Odpowiedz
Proponuję sprawdzić czy to zaklęcie nie jest już aby w twojej księdze czarów. Chyba że chodzi o BG1 OZWM. W Brodzie Ulgotha jest do kupienia kilka czarów których nie można wpisać do księgi bo to czary kapłańskie.
Odpowiedz
Tak, z tego, co pamiętam liczba czarów z danego poziomu (zapisanych w księdze) jest ograniczona. Jeśli się nie mylę, to limit ten można podnieśc zwiększając współczynnik inteligencji.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedz - nie mam tych czarów w księdze. Trochę zmartwiło mnie to, że nie mogę się nauczyć czaru z 2 poziomu (nie jest z Brody, zwykły czar, który nie jest z przeciwnej szkoły), pomimo tego, że na razie umiem tylko 3 czary z tego poziomu. Wiedza 16, Inteligencja 16. Czy to możliwe, że nauczyłem się za dużo czarów pierwszego poziomu i przez to nie mogę już się nauczyć innych? Jakie są ograniczenia i z czego wynikają? Może jakaś tabelka albo coś? Ktoś coś na ten temat wie? Pzdro
Odpowiedz

Cytat

Czy to możliwe, że nauczyłem się za dużo czarów pierwszego poziomu i przez to nie mogę już się nauczyć innych?

No, raczej nie sądzę. Z moich obserwacji wyglądało, że dla każdego poziomu magii jest osobny limit.

Pisząc wcześniejszy post trochę mi się pomieszało. Na liczbę czarów w księdze ma wpływ poziom postaci (co do modyfikatora inteligencji, to możliwe, ale nie wiem na pewno).

Tabelki niestety nie mam.
Odpowiedz
Na każdym poziomie jest ograniczenie co do liczby zapamiętanych czarów, więc trzeba albo inny usunąć i nauczyć się go za niego albo sprzedać zwój i kupić z innego poziomu.
Chętnie zagram w BGII przez śśeć.

...\"Narkotykom mówimy stanowcze \"raczej nie\"!!\"...
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Zapamiętywanie czarów - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...