[GII:NK] Gothic 2 Noc Kruka: Legend of Ahssun

Na początek trailer promujący mod.

http://pl.youtube.com/watch?v=rWxQgsvYgdU

Wywiad z Polakiem z teamu Ziutkiem.

Cytat

1: To więc pierwsze pytanie do AL-Ma. Skąd wziął się pomysł na Legend of Ahssun ?

Pomysł na LoA wziął się po obejrzeniu paru filmów. Niepamiętam jakie to już dokładnie były. Pomyślałem, iż warto by było zrobić coś podobnego, ale nieco zmienić fabułę. I tak narodził się pierwszy pomysł na to, jak LoA będzie wyglądać

2: To teraz pytanie do ciebie. Fani pytają się czy będą nawiązania do wyspy Khorinis, Bezimienego bohatera no i czy spotkamy jakieś znane postaci z Gothica ?

Tak w modyfikacji pojawi się parę znanych postaci, ale z tego co wiem nie będzie ich zbyt wiele. Modyfikacja nie nawiązuje do wyspy Khorinis ani do Bezimiennego bohater. Jest to zupełnie nowa historia.

3: Czy w Legend of Ahssun będą jakieś legendy, mity lub coś podobnego, np. Szpon Beliara z Nocy Kruka ?

W Legend of Ahssun pojawi się masa legend, mitów, opowieści, ballad o bohaterach. Co do artefaktów pojawią się zupełnie nowe przedmioty o bardzo potężnej mocy, nowych efektach oraz działaniach.

4: Czy w modzie będą jakieś zabawne sytuacje znane nam dobrze z serii Gothic?

Tak, pojawi się parę naprawdę śmiesznych sytuacji. Tutaj bym radził zajrzeć do karczmy smile.gif.

5: Niektórzy się zastanawiają kim będzie bohater? Jak już wiemy przybywa on do Ahssun po wojnie z orkami. Czy można powiedzieć że brał udział w walkach?

Tak, nasz bohater był niegdyś żołnierzem. Zmęczony stałymi bitwami z orkami postanowił odwiedzić miasto Ahssun.

6: Na jednym z screenów jest gęś. I tu do głowy przychodzi pytanie - czy będą nowe potwory na nowej grafice?

Tak, pojawią się nowe zwierzęta - jelenie, sarny, kaczki, kury oraz inne zwierzęta hodowlane.

7: Czy pojawią się nowe zadania typu "Eskortuj kogoś" lub "Obrona danego obiektu przez określony czas" ?

Jak najbardziej. W LoA nawet najbardziej niepozorne zadanie może skończyć się wielkim końcem.

8: Jak duży będzie świat gry?

Świat gry będzie takiej samej wielkości jak ten z Gothic 2 z tą różnicą że będzie niezwykle dopracowany. Niedawno mieliśmy beta testy 1 rozdziału i muszę powiedzieć że żadne screeny nie ukarzą piękna tego świata.

9: No to nieźle w imieniu G Up gratulujemy udanych testów pierwszego rozdziału. Czy planowane są jakieś nowe rodzaje broni ręcznej, np. włócznie lub obuchy, gdyż w Gtohicu pojawiły się tylko topory i miecze ?

Tak, moją pracą jest tworzenie nowych modeli mieczy, łuków, a z tego co wiem moi koledzy z zespołu tworzą nowe rodzaje broni oraz uzbrojenia, o których niemożna mi zbyt wiele mówić, gdyż nie chcemy aby gracze stracili frajdę z odkrywania nowości.

10: Czy ponowna wojna z orkami to przykrywka na coś większego czy tylko zwyczajny konflikt?

Tak naprawdę to w krainie panuje konflikt pomiędzy mieszkańcami, a królem. Dla pozorów król atakuje orków by dać znać innym królestwom, że w ich krainie wszystkie sprawy stoją po staremu. Niestety, cały ten atak na orków nie okaże się dobrą rzeczą dla króla...

11: Ostatnio słyszałem o numerze jaki był odwalony przy modzie Czas Zapłaty. Sprawa dotyczyła plagiatu muzyki. Czy u was komponujecie muzykę własnoręcznie?

Tak, muzykę komponujemy własnoręcznie. Jedną z muzyk można usłyszeć na naszej stronie internetowej.

12: Orkowie... tu pojawia się ciekawe pytanie, bo w końcu są znani z podbojów i zabijania. Czy tutaj będzie tak samo czy będą raczej wyglądać na spokojną rasę?

Orkowie będą się dzielić na grupy. Jedni będą bardziej skłonni do ataku, a drudzy mniej. Głównie zależy to od przywódcy. O czym mogę powiedzieć, a czego jeszcze nikt nie powiedział to to, iż pojawią się orkowe kobiety.

13: Ooo ciekawe, orkowe kobiety... z chęcią je zobaczymy.
Czy planujecie zrobić jakieś lekkie modyfikacje co do grafiki, np. Realistyczne wodospady?

No cóż. Sam proponowałem takie zmiany, ale to co zobaczyłem w beta testach zszokowało mnie. Nie ma wprawdzie tak efektownych wodospadów jak te w Czasie Zapłaty, ale wyróżnia się innymi cechami.

14: Jeśli chodzi o legendy świata Ahssun to jest jakaś szczególnie warta uwagi?

Tak, będzie legenda o piracie i o jego wielkim skarbie który został ukryty gdzieś w pobliżach Ahssun. Więcej nie mogę zdradzić.

15: Wielu fanów zastanawia się dlaczego rok po premierze moda będzie polonizacja no oraz czy będzie dubbing, czy tylko napisy?

Dlaczego rok po premierze? Skrypty są bardzo długie i trochę mi to zajmie. Nad polonizacją pracuję jak na razie sam. Czy będzie dubbing? To dobre pytanie. Świetnie by było gdyby był ,ale wątpię, iż znajdę około 1000 osób.

16: Czy będą gildie esencje dobrze nam znane z Gothiców? Jeśli tak, to możesz zdradzić chociaż jedną z nich i co będzie trzeba zrobić by dołączyć ?

W Legend of Ahssun bardziej poszliśmy na oryginalność. Większość gildii jest zupełnie nowa. Raczej nie będzie starych, dobrych gildii z Gothicka, ale kto wie...? System dołączania będzie praktycznie taki sam. Zmieni się parę drobiazgów, np. możemy zostać na siłę wciągnięci do gildii, ale większych zmian nie będzie.

17: Czy bohater będzie mógł założyć rodzinę?

Nie. Sądzimy iż gdyby była taka możliwość, a chcemy postawić na realistykę, bohater musiałby wyżywić rodzinę, pracować za marne grosze. Nie, zakładania rodziny nie będzie.

18: Będzie możliwość walki dwoma mieczami?

Tego bym nie chciał zdradzać ,ale mogę powiedzieć, iż pojawią się nowe style walki.

19: Ostatnie pytanie. Czy bohater będzie posiadał jakichś przyjaciół lub wrogów?

W modyfikacji zawsze będzie czas by nawiązać nowe przyjaźnie i by nabyć nowych wrogów. Na początku będziemy sami jak palec, a ludzie którzy będą wydawać się mili okażą się tak naprawdę wrednymi gadami.


Jeszcze raz przepraszam za błędy ortograficzne ponieważ człowiek odpowiedzialny za ortografię na GUP też popełnia byki.

A piszę w tym dziale bo niema działu z modami


Dziękuje bardzo Yukari za sygnę
Odpowiedz
Kiedy ten nowy mod będzie dostępny a jeżeli już jest to skąd można go ściągnąć??
Odpowiedz
Z tego co się dowiedziałem wynika, że mod wyjdzie:

Cytat

pod koniec 2009


Ale to data premiery angielskiej, co do polskiej:

Cytat

tłumaczenie zostanie skończone rok po premierze


Jeżeli chodzi o takie mody to z reguły prace się przedłużają, więc prawdziwa data premiery może się przesunąć nawet o rok, a tłumaczenie... możliwe, że wcale nie wyjdzie, a jak już to słabej jakości.
Ogólne nie napalałbym się na tego moda, znacznie bliżej wydania jest Czas Zapłaty (mod do G1), on również wydaje się zapowiadać bardzo ciekawie, a premiera może się odbyć w najbliższym czasie ... choć tego też nie można być pewnym...

Odpowiedz
← Gothic

Gothic 2 Noc Kruka: Legend of Ahssun - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...