K-1

Nie zauważyłem żadnego forum usportowionego, dlatego temat wrzucam tutaj.

Czy ktoś z was interesuje się K-1? I tym ciężkim i tym lekkim? Ew. MMA czy jakimikolwiek sportami walki? :>
Ostatnio mówi się, że K-1 World Max i UFC to nowe wytyczne w męskiej modzie (Jesteś facetem - lubisz piwo, lubisz samochody, kobiety, piłkę nożną i UFC.). Ja osobiście jestem zwolennikiem K-1 Max z ograniczeniem wagowym do 70kg. Ci panowie pokazują całą klasę kickboxingu i walki w stójce. Są szybcy, silni i kompletnie wyszkoleni technicznie. W ciężkim K-1 coraz częściej dochodzi do "im więcej ważę tym lepszy będę" i może jest w tym nieco racji - Patrząc na Remiego Bonjaskego, który dość dużo ostatnio wrzucił na ruszt. Ale zawodnicy Ci stają się sflaczali i powolni przez co ich walki wyglądają jak cyrk. Owszem, zawodnicy tacy jak Akebono mieli rację swego bytu w K-1 ale sami głównie podkreślali, że bardziej cyrkową niż sportową. A jakie są wasze odczucia co do sportów walki?
Diablo 2 LD, NLD.
Need Help? Whisp Me.
-------------------------------
Every Man Die, But Not Every Man Really Lives.
Odpowiedz
Jeśli pytasz o sporty walki, a nie o sztukę, to oczywiście, zdarza mi się oglądać. K-1 o wiele częściej niż boks. To, co mówisz o Bonjaskim jest oczywiście prawdą. Czasem patrząc na dwie stojące na przeciw siebie buły, które z techniką i walką w prawdziwym tego słowa znaczeniu mają tyle wspólnego, co budowa cepa trafia mnie szlag i parę innych rzeczy. Szybkość + technika dają siłę, nigdy odwrotnie. Idea prowadzenia wszechstylowych konfrontacji takich, jak K-1 czy ogólnie rozumiane MMA jest jak najbardziej słuszna, co przez długi czas musieli postulować z wielkim trudem ludzie tacy, jak Oyama czy choćby Lee. Problem polega na tym, że zbyt często sprowadza się to do prymitywnego, bezpostaciowego mordoklepstwa rodem z bramy, które zarówno formą jak i skutecznością przypomina amerykański wrestling. I - niestety - wielu ludzi tylko na tej podstawie kształtują swoje pojęcie o sztuce, którą jest walka. Ponieważ zawodników wielkiej klasy i umiejętności jest kilku, kilkunastu w tego typu konfrontacjach. Prawdziwą "treścią" natomiast staje się cała reszta.
Odpowiedz
← Karczma

K-1 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...