[Fallout 3] Najczęściej ściągane gry na PC w 2008 r. - Fallout 3 w pierwszej dziesiątce


Wiadomym jest, że grudzień i styczeń to miesiące, w których rządzą przeróżne zestawienia, podsumowania czy bilansy, obrazujące nam rzeczywistość i fakty ostatniego roku. Poważne i te z przymrużeniem oka, często zabawne lub smutne, lecz zazwyczaj niebywale interesujące. Trudno jednak dopasować ranking, jakim uraczył nas serwis TorrentFreak. Autorzy tejże strony podjęli się zrobienia i opublikowania niecodziennej listy "Najczęściej piraconych gier 2008 roku". Wyniki są co najmniej zaskakujące.

Jak się okazuje najbardziej po kieszeniach dostała firma, słynąca z mocno absurdalnych zabezpieczeń i programów anty-pirackich, Electronic Arts. Środki uspokajające pod choinką z pewnością przydadzą się Willowi Wrightowi, którego to dwie produkcje (Spore i The Sims 2) dzielą niezaprzeczalną palmę pierwszeństwa. Jak widać próba ostrej walki z tą plagą rynku gier na komputery osobiste i straszenie pozwami sądowymi, były przysłowiową płachtą na byka dla piratów i swoistym wyzwaniem. Dodatkowo warto dodać, iż mocno nadwyrężyły one zaufanie i cierpliwość graczy, którzy legalnie nabyli powyższe tytuły. Czyżby bardziej opłacalnym wyjściem było pójście na rękę uczciwym kupcom, niż traktowanie wszystkich jako oszustów ?

Oczywiście, w pierwszej dziesiątce znalazła się jedna gra z gatunku najbliższego naszemu sercu (inaczej przecież o całym rankingu byśmy nie wspominali ) i zarazem najbardziej kontrowersyjna produkcja ostatnich lat – Fallout 3. Póki co 'wywalczyła' pozycję numer osiem, ale warto zaznaczyć, że premiera tytułu odbyła się zaledwie miesiąc temu i w takim tempie śmiało może liczyć na mało chlubne miejsce podium.

Pełna lista przedstawia się następująco:

  • 1. Spore – 1,700,000 nielegalnych ściągnięć.
  • 2. The Sims 2 – 1,150,000
  • 3. Assassins Creed – 1,070,000
  • 4. Crysis – 940,000
  • 5. Command & Conquer 3 – 860,000
  • 6. Call of Duty 4 – 830,000
  • 7. GTA San Andreas – 740,000
  • 8. Fallout 3 – 645,000
  • 9. Far Cry 2 – 585,000
  • 10. Pro Evolution Soccer 2009 – 470,000
Odpowiedz
Niestety oszustów jest pełno i nikt ich nie karze
Ale dziwi mnie, że tak wysoko jest Spore i Command & Conquer 3

Odpowiedz
No dobra, C&C jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale taka przewaga Spore jest dla mnie dziwna. Aż taka fajna ta gra jest? ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Ściągnij to się dowiesz xD
Odpowiedz
Spore było nieźle reklamowane i pewnie każdy chciał się dowiedzieć co to jest, bez wydawania krocia na oryginał
Odpowiedz
Pół miesiąca i do 10 dołączy GTA 4


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
No, ambitnie, nie ma co. Ale trzeba przyznać, że kusi, no nie? Ceny niektórych pozycji są wprost zaporowe, a nawet nie ma się pewności, czy naprawdę jest sens kupować. No i zestawienie nie pokazuje (bo nie może), ilu spośród tych, co ściągnęli pirata, zdecydowała się dzięki niemu na kupno oryginału?
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Odpowiedz
Podejrzewam, że mniej niż 1%. No chyba, że mają jakieś problemy z zabezpieczeniami i nie wiedzą jak ich obejść to może wtedy się skuszą, ale straty dla twórców są kolosalne

Odpowiedz
Spore było takim "zrobieniem na złość" wydawcom, którzy wprowadzili straszliwe zabezpieczenia. Chcieli powiedzieć: "o, nic nam nie możecie zrobić! i tak możemy se ściongać co chcemy!". I im się udało. Spore na pierwszym miejscu.

(A jak na razie te zabezpieczenia szkodzą tylko nam, nie piratom... Śmiejom się z nas. )


Indestructible
Determination that is incorruptible
From the other side
A terror to behold
Annihilation will be unavoidable
Every broken enemy will know
That their opponent get to be invincible
Take a last look around while you're alive
I'm an indestructible master of war


Czy ja tu w ogóle piszę?
SPOILER
Uwaga spoiler!:

Przecież już wiesz... A może?[color=red]
---[/color]
[size=5]Myślisz, że coś potrafisz? Jesteś pewien? Mi się wydaje, że nie byłbyś nawet w stanie kliknąć tego!

300 postów... To już... Nie pasuje, 3/10 byłoby zbyt oczywiste.

~*~
[/size]
Odpowiedz
← Karczma

[Fallout 3] Najczęściej ściągane gry na PC w 2008 r. - Fallout 3 w pierwszej dziesiątce - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...