Klimat w Orodlin

A tak sobie jeszcze wrzucę awatarek pewnego gnoma imieniem Rafalzaq




Cytat

Dyskusja zaczyna być powoli merytoryczna, więc zaczynasz kręcić awanturę- osoba z tyloma odznaczeniami i jakiejś randze nie powinna zobie pozwalać na taki upadek obyczajów.


oO'

Dyskusja to zboczyła od tematu daleko.

Cytat

Patrząc na wulgaryzmy, skoro one są karane... Czy słowo ' dupa' 'rzyć' (ciach !) - to są słowa wulgarne, aczkolwiek uznawane za klimatyczne i odzwierciedlające mowę zwyrodnialców, osób z marginesu i po prostu..prostych ludzi, którymi wiele gra. Więc teraz o co chodzi? Skąd wiecie za jakie słowo karać? A może na karczmie jak ktoś tak powie to dostaje bana,

jak ktoś napisze i mu zasłoni autocenzura (przez długi czas było [kwiatek] teraz zdaje się, że jest [kaps], ale okazyjnie jest zmieniane na pilka dni). Jak ktoś celowo omija autocenzurę (np pisząc z kropką albo jakimś innym znaczkiem w środku), to wtedy nie ma zmiłuj: najpierw ostrzeżenie, za kolejnym razem kara.

Cytat

A treści dozwolone dla 18+ oglądają i czytają już 11latki.

a już 10 latki czasem piją na umór - my też tak mamy?

Poza tym kto każe przeklinać? Sam jak mam ochotę, to maskuję słowo pisząc chociażby "k***e" - wiadomo o co chodzi, a nikogo nei kłuje w oczy.

Cytat

A tak sobie jeszcze wrzucę awatarek pewnego gnoma imieniem Rafalzaq

ale fajny! Diabelskie ciacho

Jakoś nie widzę nieścislości - jakbyś poczytał opisy potworów, to byś się w końcu natknął na potwora będącego opętanym krzakiem róży (przy okazji pozdrowienia dla osoby, która robiła rysunek - świetny!). Tylko ten papierek trochę nie pasuje.

Cytat

Macie po prostu swoje zdanie i nie dacie NIKOMU skrytykować NICZEGO bo wasze zdanie jest dokładnie przemyślane i przedyskutowane.

tylko z drugiej strony Wy również nie zauważacie tego co dobre i nie szanujecie inności poglądów. Część awatarów nie jest do końca odpowiednia - fakt, ale rowniez faktem jest że się czepiacie bzdur, a olewacie rzeczy bardzo istotne. Nasze zdanie jest przedyskutowane? Owszem, ale jesteśmy otwarci na innych, o ile Ci nie zaczynają dyskusji od ogólnego "blee, ale beznadzieja". Czy osoba, która zanim zacznie oceniać będzie nastawiona negatywnie, jest w stanie sprawiedliwie ocenić? Zdecydowanie nie.
Poza tym zamiast podawać wady i argumenty, podajecie tylko wady. Jakoś nie doczekałem się cały czas definicji klimatu fantasy. Czy osoba, która nie potrafi podać takiej definicji (nawet włąsnymi słowami) może oceniać czy coś ma klimat czy nie? To troche tak jakby osoba nie znająca definicji ciągu geometrycznego (nawet własnymi słowami) próbowała policzyć jego sumę. Nie twierdzę, że uzyska zły wynik - ale czy uzyska dobry wynik chociaz w większości prostych przykładów?

Cytat

Owszem, ale jesteśmy otwarci na innych, o ile Ci nie zaczynają dyskusji od ogólnego "blee, ale beznadzieja". Czy osoba, która zanim zacznie oceniać będzie nastawiona negatywnie, jest w stanie sprawiedliwie ocenić? Zdecydowanie nie.


Ale OldSkull... my mówimy właśnie o złych sprawach na jakie zwróciliśmy uwagę.
Wymagasz od nas tego, żebyśmy skrytykowali co wydaje się nam złe i pogłaskali za to co nam się podoba, żebyście czuli się doceniani?

Cytat

Poza tym zamiast podawać wady i argumenty

podajemy wam argumenty, których wy nie chcecie przyjąć do świadomości.
Kurde, ja chcę już skończyć... ;p nie mogę już.

PS. Userzy Oro wpakowali dużo ap w wytrzymałość... ;D

Cytat

koś nie widzę nieścislości - jakbyś poczytał opisy potworów, to byś się w końcu natknął na potwora będącego opętanym krzakiem róży (przy okazji pozdrowienia dla osoby, która robiła rysunek - świetny!). Tylko ten papierek trochę nie pasuje.

I to jest ten moment w którym mnie zmiatacie. Macie takie ładunki tolerancji dla idiotyzmów i na wszystko szukacie fabularnego wyjaśnienia. I na wszystko znajdziecie, ale będzie to wyjaśnienie tak naiwne że śmiać się chce.
Pozwólcie że najpierw odniosę się do wypowiedzi o klimacie, jego definicji itp.
Przewijało się kilka razy aby podać definicje słowa klimat fantasy itp. , ja się pytam kto kogo upoważnił do tego by podawać definicje słowa w języku polskim i kto jest od tego by uznać ją za dobrą czy złą?
A więc:
autorytety - ogranicza ich subiektywna ocena
większość - "zawsze ma racje" - błąd, nie zawsze większość musi ją mieć, ponadto znowu subiektywność i wolność (pamiętajmy wolność jednego człowieka kończy się tam gdzie godzi wolność drugiego)...

Jak nie to i nie to, to kto/co?(ponadto kto na nas wyegzekwuje stosowanie się do danej reguły w różnych sytuacjach, choć to nie jest problem w grze to ciekawi mnie w życiu prawdziwym ) - jeśli ktoś na to odpowie problem imion(awatarów itd.) będzie rozwiązany za zgodą obu stron - bez rozważania definicji czy czego tam jeszcze i ciągnięcia dyskusji w kółko.

Dalej...
Gdzieś tam było o tym jak wolność w jednej grze działa na graczy w drugiej i ktoś tam też gdzieś porównywał wizję gry z wizją Lenina.
A więc tak:
Po pierwsze gra jest pewną społecznością, grupą wtórna, przynależenie do niej jak i respektowanie jej prawa nie jest obowiązkowe ponadto jest w pełni świadome - natomiast państwo jest grupą pierwotną, przynależenie do nardu np. polskiego jak i posiadanie obywatelstwa polskiego nie jest naszym świadomym wyborem ponadto respektowanie prawa polskiego na terenie ów państwa jest obowiązkowe.
Po drugie jak już wcześniej stwierdziłem społeczność gry jest grupa wtórną i czy jakieś tam coś przejdzie z jednej na drugą zależy tylko od jej samej(gdy wszystko odbywa się w granicach prawa polskiego, ma się rozumieć).

A więc jak już ktoś wcześniej stwierdził jedni mają takie podejście inni drugie, jednym się podoba takie innym drugie - a o gustach się nie dyskutuje .

Pozdrawiam Piraci .

Ps. Sorry że się nawet nie przedstawiłem ...
Ehhh, trochę błędów nawaliłem i o jednej rzeczy nie napisałem a jako gość nie miałem możliwości poprawy więc pisze duble posta już jako user normalny.
"państwo jest grupą pierwotną" - nie państwo a obywatele polski i naród polski
"Sorry że się nawet nie przedstawiłem " - że się nawet nie przedstawiłem dokładnie i pisze jako gość, właściwie to bym to usunął .

Chciałem się wypowiedzieć także odnośnie kaleczenia języka, jako takiego nie popieram, jednak jest to fakt że wiele osób go nagminnie kaleczy lub używa zwrotów wulgarnych więc i przy odgrywaniu może czy nawet powinno się to pojawić i tu niestety przełkną to trzeba (lub odgrywać że się z tym walczy ), ale żeby nie mieć kompletnie nic na sumieniu dodał bym mechanizm wyświetlania wulgaryzmów gdy ktoś chce je zobaczyć i nie wyświetlania(tzn. [kwiatek] ) gdy se tego nie życzy, wszyscy powinni być szczęśliwi.
A ja się jednej rzeczy przyczepię: realia są strasznie mieszane, rasa ludzka: w profilu wampiry, khajiici, kóńie....ekhm...jaszczurki....ok, rozumiem , lubicie różnorodność i cyrk na kółkach... Ale taka wampirzyca jedna była dla mnie pośmiewiskiem, kiedy weszłam na karczmę i jakieś kotki zaczęły omdlewać to zabójca przecież ma prawo fabularnie chcieć dobrać się do drogiego futerka...a ja co? Droga kicia napisała mi szeptem, że zgłosiła mnie władzom, bo obrażam ją nazywając futerkowcem i chcąc zrobić z niej pochwę na szablę. Nie ważne, że to gra i jej osobiście nie tykałam- ją to urażało. Macie ewidentny przykład dziecka Neo. Druga rzecz- mężczyźni chowają się do beczek od win czy piw....krasnoludzica, która pilnuje cnoty.... OO wtf?!
Każda kobieta ma jakiś sekret, każda jest zła



Ale nie każda ma odwagę się przyznać.
witam ;]

Jestem wspomnianym wyzej Koniem. Czemu tak bardzo czepianie sie gdy ktos odgrywa zwierze? ja jakos nie widze w tym nic co mogloby sie wydac "nieklimatyczne" ;p fakt... moze widok gadajacego stworzenia moze zrazic ale nie takie ewenementy sie widywalo (czytalo?) w swiecie fantasy.

Kolejno:

Cytat

Macie ewidentny przykład dziecka Neo.

a w innych Vallherynkach tego nie ma? badzmy szczezy, nie ma gry idealnej, w kazdej sa jakies czarne owce (to samo moze sie tyczyc wampirzycy).

Cytat

Druga rzecz- mężczyźni chowają się do beczek od win czy piw....krasnoludzica, która pilnuje cnoty.... OO wtf?!


a przy tym akurat bylem ;] panienka Ruhn (Salamari?) moze potwierdzić (miałem wtedy nick "Avenemetrus"): co dziwnego w tym ze facet ucieka przed krasnoludzica? osobniki przeciwnych ras nie zawsze sie sobie podobaja, a widok nieogolonych nog potrafi skutecznie odstraszyc (dodac mozna jeszcze iz owa wspomniana przed chwila krasnoludka byla pijana - mozliwe iz facet byl gentelmanem ;] )


no... powiedziałem co wiedziałem to sobie ide ;p (moze jeszcze wroce?)
Z tego co wiem uciekał przed pijaną złodziejką, a nie krasnoludzicą. Ale nie ważne. Nie chodzi o to czy jest dziwne czy nie, ale widzisz macie realia pomieszane tak, że robi się wielkaaa.....kupa. Rasy: wampir, drow, khajiit i inne w przypadku, gdy nie są do wyboru lub określone w możliwościach wyboru jak np na fae w kodeksie pisze, że w ramach półelfa masz półdrowa to....no sorka...Widzę człowieka, który bawi się w khajiita. Lub wampira...z prestiżówki robicie sobie jaja. Może ja za bardzo cenię ową rasę i inne tego typu, ale przepraszam- fakt jest, że macie kiłe mogiłe i kogel mogel.
Każda kobieta ma jakiś sekret, każda jest zła



Ale nie każda ma odwagę się przyznać.
Nie my robimy sobie jaja, tylko paru graczy sobie robi, strasznie denerwujace jest to Twoje uogólnianie.... Ja na przykład już dawno byłem przeciwny jakims Mhrooocznym i mega-syper-hiroł wypakowanym wampirom w grze, niech tylko taka rasa będzie do wyboru to będzie jak na Amo, 70% graczy to wąpierze. Tak więc: Precz z tą wampirzą kupą! Inna sprawa to karczma klimatyczna, trzeba przyznać, że jest już całkiem nieźle, na pewno nie jest gorzej niż na innych vallherynkach, gdzie Tawerna nazywa się Tawerna, a wszyscy siedzą sobie na królewskich fotelach przy kominku i popijają winko. I to ma byc klimat? O poziomie gry klimatycznej sie nie wypowiadam, bo to zalezy jeszcze jakie osoby sie zbiora u nas, dawniej było strasznie, a karczma klimatyczna odstraszała klimatem rodem z mody na sukces i analfabetyzmem...
Teraz nie jest lepsza. Proponowałaby wprowadzenie władcy prestiżowych ras, który sam by otworzył nabór i na swoich warunkach, na podstawie podań by dawał rasę. Już nie mówię o tym by ogół ludzisk się wypowiadał jak na fae, bo to swoiście pogięte. Wystarczy piętnaście złych tobie osób, aby dobre podanie nie przeszło. Dlatego tylko w owym kręgu było by decydowane. A na karczmie radziłabym wprowadzić wyłuszczenie dla imion, bo się łatwo idzie zgubić.
Każda kobieta ma jakiś sekret, każda jest zła



Ale nie każda ma odwagę się przyznać.
na jakiej podstawie sądzisz, że nie jest lepsza, jednej, dwóch, trzech, tak czy inaczej zaledwie kliku wizyt? Bo ja mam o tym n razy większe pojęcie, bo jeśli chodzi o czas spędzony w karczmie od momentu powstania Orodlinu, to raczej mało kto jest mnie w stanie pobić ;] Władcy ras? Mi sie osobiście nie podoba, poza tym jestem zwolennikiem, jesli chodzi o wampiry, że to jest choroba, tak jak likantropia, a nie rasa, ale to tylko mój pogląd... Gracze powinni być równi, żadnych mega wypasionych mutantów Zmień sobie wygląd, wtedy imiona będą wytłuszczone z tego co pamietam....

P.s Sprawdziłem, nie wiem czemu ale rzeczywiście wytłuszczenia nia ma już, albo nie umiem sobie ustawić?
Jak było zapowiedziane na orodlnie przeprowadzono ankietę dotyczącą imion w grze. Oto jej wyniki:

Cytat

Czy uważasz, że imiona w grze odzwierciedlają klimat fantasy? Swoją odpowiedz uzasadnij w komentarzach)"
Nie mam zdania - głosów: 24 (13 %)
Nie. Najczęściej nie paasują do świata fantasy - głosów: 49 (27 %)
Tak - głosów: 110 (60 %)
Głosowało 183 (11.44 %) mieszkańców (Najwyższa frekwencja: 43.47 %, dnia 07-12-23)


Frekwencja nie była zabójcza, ale raczej nie odbiegała od innych (taka już na Orodlnie jest - odliczając 700 niezałożonych postaci - to signęła by około 25%)
Więc dyskusja oficjalnie skończona (to wcale nie oznacza że ja sie zgadzam z wynikiem. utwierdza mnie to w przekonaniu że macie nierozgarnietych graczy, ale co tam, nic na siłę, miejsce jak chcecie Przynajmniej fae ma mniejszą konkurencję) Niech żyje demokracja. Temat można zamknąć.
← Gry ogólnie
Wczytywanie...