Klimat w Orodlin

Taramelion:
Byłbym wdzięczny za nie przekręcanie mojego nicka, jako i ja tego nie robię. Szczególnie, gdy mowa jest właśnie o tym nicku.
W moim odczuciu- jest to oznaka braku kultury, jeśli nie czegoś gorszego. Pisanie z małej litery pomijam(co jest i grubiaństwem i błędem ortograficznym).

Favar:
1. Jeśli coś takiego się stało, to osoba została poinformowana o tym, by tego nie robić.
Bywa, że nowy gracz nie zna zasad panujących w grze. Nie powiecie mi, że w Fea czegoś takiego nigdy nie było.
Swoją drogą- przeczytałem archiwum i nie znalazłem tego incydentu...
2. Bywa, że jakiś nowy gracz nie umie odgrywać fabularnie postaci.
W walce zawsze by chciał wygrywać i nie rozumie, że nie ma nieskończonej ilości "punktów przeznaczenia".
Wtedy to wykonuje sie mechaniczną walkę pomiędzy takim graczem a sobą. Jeśli przegra- musi i przegrać w rozgrywce fabularnej.
Jeśli i tak bedzie próbował wygrać- wiadomo, wieczne potępienie i hańba, czy jakoś tak...
Normalnie- jest rozdzielnośc mechaniki i fabuły
3. Ogłoszenia a komentarze to dwie różne rzeczy- czytaj uważnie
4. Opisz problem dokładniej i troszkę wyraziściej- nie zrozumiałem całego pytania.
5. Sesje prowadzone w karczmach są nadzorowane przez Karczmarzy i Książąt- są oni mistrzami gry.
Natomiast poprzez pocztę- nikt nie nadzoruje, bo nikt nie czyta niczyich listów- proste

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Salamari dnia śro, 26 lis 2008 - 18:47 napisał

Imię klimatyczne- pokieruję się Konstytucją Bruineny, którą wręcz kocham za to:

a) imię postaci - nie może: być nazwą własną (np. piłka), zawierać znaków specjalnych, być nieadekwatne do płci postaci, być powieleniem imienia bohatera twórczości fantasy;
A najlepiej już zarzucę całą rundką o profilach:


III. Profile Graczy

1. W profilach graczy obowiązuje język polski, który uznaje się za podstawowy. Używać można także języków sztucznych, adekwatnych do realiów świata gry (np. wykreowanych przez Tolkiena, jak Sindarin czy Czarna Mowa) a także języka łacińskiego.
2. Zabrania się zamieszczania treści niedozwolonych dla młodych graczy, nieetycznych, przeczących netykiecie oraz noszących znamiona dyskryminacji.
3. Każdy gracz zobowiązany jest do posiadania klimatycznego profilu, który powinien zawierać:
a) imię postaci - nie może: być nazwą własną (np. piłka), zawierać znaków specjalnych, być nieadekwatne do płci postaci, być powieleniem imienia bohatera twórczości fantasy;
b) imię rodzica postaci - musi być zapisane w dopełniaczu, ponadto musi spełniać warunki, o których mowa w 3a;
c) awatar postaci - musi być: adekwatny do płci postaci, rasy i profesji; w żaden sposób nie związany z mangą/anime. Awatar nie może być zdjęciem ani powieleniem wizerunku bohatera twórczości fantasy;
d) historię postaci kartę postaci bądź inną formę literacką, dostarczającą najważniejszych informacji na temat danego bohatera.
4. Profil nie może być zbiorem bezsensownych znaków, nie może zawierać emotikonek.




I już macie gotowy przykład tego jak można zadbać o porządek i klimat fantasy.
Wystarczy chcieć wymagać tego od graczy a nie lecieć na ilość.

[Dodano po minucie]

Cytat

Pisanie z małej litery pomijam(co jest i grubiaństwem i błędem ortograficznym).


Przeczytaj może swój nick i zobacz ile masz tam dużych liter. A jak przeczytam kilka razy jeszcze twój nick to go zapamiętam. Swojego też się troszkę czasu uczyłem. ;p

Cytat

Na fae mamy taki fajny paragraf: Legislator decyduje o klimatyczności profilu. I to wystarcza w zupełności.

"tego pana/pani nie lubię, to do odstrzału". Za takie cos to ja dziękuję.

Cytat

Jeśli takich tam macie przedstawicieli władzy to...

pan, który ukarał złodzieja za kradzież (mimo iż ten został jedynie zauważony, nie złapany), już nie pracuje jako książę Właśnie ze względu na tego typu możliweinterpretacje i samowolki przepisy musza być ścisłe. Przy duzej liczbie graczy nie da się inaczej. Bo co? Gracz jednego księcia się spyta, czy ma odpowiedni profil, ten mu powie, że ew. moze być, a drugi książę go wpakuje za profil do lochu?

Cytat

Z niektórych wypowiedzi wygląda to troszkę bardziej tak jakbyście byli za leniwi żeby robić rosół i wchrzaniacie zupkę chińską
(spodobało mi się to porównanie )

nie do końca - jesteśmy leniwi i gotujemy rosół od razu na parę dni, zamiast codziennie (chodzi mi o to, że wolimy raz uregulowac daną sprawę przepisami, niż na okrągło się z tym męczyć i kłócić).

Cytat

którzy chcą grać w grę RPG w klimacie FANTASY

a Pratchett to nie fantasy? O.o Gdzie niby u nas nie ma "klimatu" fantasy? Jeśli mi podasz definicję (tak wiem, jestem czepialski jeśli chodzi o definicje, ale to one są najważniejsze we wszelkiego rodzaju przepisach), to może uda się komuś udowodnić, że u nas go nie ma.

Cytat

Karczmarz ma w avatarze zdjęcie Eliaha Wooda...;/

Hobbita?

Cytat

Bo jeśli dla Was ilość graczy, którym pasuje taka rozgrywka to: 1362/15925
to szczere gratulacje za ten niepoprawny optymizm.

a co ma piernik do wiatraka? mamy nie kasować kont ludziom, którzy sobie robią ich po kilkanaście? Poza tym 1300 grających graczy i średnio w ciągu doby 50 graczy online to moim zdaniem niezły wynik - przynajmniej w karczmie prawie zawsze można kogoś spotkać.

Cytat

Dwa...u was jest kompletny brak zasad, jeden wielki chaos. Grafika to kompletna klapa...Czy taka wielka gra nie umie napisać ogłoszenia o grafika?

Nie ma braku zasad - zasady są, są egzekwowane. Grafika brzydka? Jedyne co mi się w niej nie podoba, to ta czerń, natomiast same grafiki są w całości robione przez graczy, nie łamią żadnych praw autorksich (a na wielu vallherynkach wręcz mnie drażni jak widzę po raz kolejny grafikę, którą można znaleźć na pierwszej stronie wyszukiwarki grafiki google, umieszczone nieprawnie). Zresztą na sam wygląd nie można narzekać, gdyż:
-każdy może zrobić styl, przesłać go Aranwe, który go obejrzy, dokona jakichś drobnych poprawek i wstawi w grze
-style można zmieniac w opcjach konta
-każdy może zgłaszać do gry własne grafiki
Podobnie jest z tekstami: kazdy może napisac opis potwora, lokacji, opisu do labiryntu/gór itd. Wszelkie oskarżenia ze strony graczy, że jest tego mało łatwo odpieramy: na okrąglo pojawiają się nowe materiały, chcecie jeszcze więcej? To twórzcie.

Cytat

Za chwilkę usłyszysz, ze taka grafika im pasuje

nie pasuje, ale jedyną ładniejsza widziałem na Amorionie (tym nowym) - tylko tam nie da się głupiej drugiej zakładki otworzyć i przez to nie da sie grać normalnie. Pewnie sa jeszcze inne miejsca, które ładniej wygladają, ale Oro jakoś się trzyma powyżej średniej.

Cytat

Jak już pisałam w innym temacie o Orodlin: klimatyczne dno...

poproszę o definicję klimatu.

Cytat

Znowu mieszasz Dellas. Jesteś wielkim demagogiem.

Może i Dellas pisze dużo i używa "niestandardowego" słownictwa, ale za to potrafi trafić w punkt.

Cytat

Jak dla mnie po prostu nie jesteście jeszcze na etapie, w którym moglibyście toczyć taką dyskusję.

A jaki to poziom jeśli można wiedzieć?

Cytat

Powiedz mi Dellasie co z Twoimi słowami o tym, że dla przykładu wszyscy wasi władycy mają klimatyczne nicki...?
Bo zaraz jak o tym napisałeś włączył się książę hiphopek.

nie hiphopek, tylko hipekhop, jest różnica. Poza tym ja też byłem księciem (nie władcą!) - i jakoś nikt w nazywnaiu mnie Old nie widział niczego (tfuj!) nieklimatycznego. Założę się, że dla niektórych Dellas to Dell - też nieklimatyczne (jak hipekhop), bo ktoś przekręcił i wyszło coś innego?

Cytat

I jeśli rzeczywiście chcecie oscylować wokół absurdu, to zróbcie też absurdalne elementy mechaniczne. Chociażby miasta.

Jeśli już chodzi o styl Pratchettowy - tam był gadający pies, myślący orangutan, myślący kufer itd. A miasta tam jakoś były co najwyżej zabarwione absurdem (a raczej zabarwione jakimś wybranym idiotyzmem rzeczywistości).

Cytat

1. Dlaczego kiedy wszedłem na karczmę na kanał klimatyczny było tam pytanie o wydobycie surowców w kopalni (co prawda ktoś silił się aby było klimatyczne, ale średnio my wyszło)


ktoś szybko zareagował: "Zocha: Karczma wymieciona, nie bałaganić mi tu!". Dbamy o porządek.

Cytat

2. Dlaczego miesza się mechanikę z fabułą? Dlaczego statystyki odpowiadają za zdolności do walki również w fabule?

bo dochodziło do idiotyzmów, kiedy jakiś totalny cienias w swoich wywpisywanych wyobrażeniach zabijał i masakrował jednego z kandydatów na bohatera. Poza tym często dochodziło do "fabularnego przejęcia kontroli" tzn. gracz opisywał co po kolei robi inna osoba, akurat w myśl własnej wygranej.

Cytat

3. Dlaczego stawianie komentarzy do wieści kosztuje mechaniczne pieniądze? Jaki w tym sens?

nie kosztuje, nie wiem o co Ci chodzi. Przed chwilą przetestowałem.

Cytat

4. Jeśli to gracze odpowiadają za kreowanie klimatu, to gdzie macie opisane klamry owego klimatu?

w pytaniu odpowiedziałeś: gracze określają ramy.

Cytat

Gdzie zaczyna się punkt w którym uznalibyście coś za tak durne i nieśmieszne, że byście gracza poprosili o zmianę swojego podejścia (Bo przykładowo on się dobrze bawi a reszta z jego głupot graczy już nie).

jeśli ktoś nagle zaczyna gadać do siebie (wszyscy go olali) to najczęściej mu się nudzi (w szczególności mu się nudzi, jaśli jest trolem - nie karmimy ich). A jak flooduje to dostaje knebel.

Cytat

5. Czy jest ktoś odpowiedzialny za prowadzenie sesji? jakie są jego kompetencje?

to tak: sesje wiem, że prowadzą karczmarze (niektórzy), oprócz tego sesję prowadzi władca. Karczmarze sa oczywiście wybrani w naborze przez władzę.

Cytat

Naprawdę sądzisz, że chce mi się ci tłumaczyć tak proste sprawy? Jeśli sam tego nie widzisz, to już nie moja wina. ;p Tak odpowiadając w Twoim stylu.

tłumaczenie niezolności lenistwem, no no no, muszę to kiedyś wykorzystać

Cytat

No tu trafiłeś w sedno, Mateusz nie jest wcale klimatycznym imieniem. Storm również by u nas nie przeszło. Ale zarówno Storm jak i Matthias są dla mnie mniej `rażące` niż to trzecie.


to pieknie - to gdzie mam się nei rejestrować ani jako Old Skull ani jako Marek jakiśtam? Storm ma rację: nie można nikogo piętnować za nicka (o ile nie jest przesadzony), jakbyś się czuł, gdyby w Polsce wyszło prawo, np że Mateusze nie mogą jeździć rowerem? To nie jest przecież czynność niezbędna do życia w społeczeństwie.
W sumie skoro tak o tym gadamy... mam propozycję.

Ankieta wewnątrz waszej gry (jeśli macie plac ankiet. wiem że w bazie taki jest). jedno proste pytanie.

Czy uważasz że imiona w grze są klimatyczne?

Bez precyzowania tego co oznacza słowo "klimat". Zobaczymy dzięki temu co wszyscy gracze rozumieją jako klimat. Jestem bardzo ciekaw wyników. To możliwe, zrobić taką ankietę?


EDIT:
Tak z innej beczki: Podziwiam determinację z jaką piszecie eseje. I nie ma w moich słowach sarkazmu. Ja nie miałbym sił tyle pisać.


Kolejny edit:

Cytat

"tego pana/pani nie lubię, to do odstrzału". Za takie cos to ja dziękuję.

Tak, taka nieufność miałaby sens jakby na waszej grze rządzili debile i panowało kolesiostwo. Ale to przecież nie prawda, nie? Bo ja stanowiska trzeba dawać ludzi odpowiedzialnych...

Cytat

pan, który ukarał złodzieja za kradzież (mimo iż ten został jedynie zauważony, nie złapany), już nie pracuje jako książę wink.gif Właśnie ze względu na tego typu możliweinterpretacje i samowolki przepisy musza być ścisłe.

Nie. wystarzy nie mieć skończonych idiotów jako książąt.

Cytat

"Karczmarz ma w avatarze zdjęcie Eliaha Wooda...;/"

Hobbita?

Nie. Elijaha wooda
Odlskull ty sam masz wielkie klimatycznie imię Takie samo w grze. Więc wybacz, ale nie ma o czym dyskutować. A co do avka Elijaha...nie. Nie Frodo Baggins, a sam Elijah. I macie nawet Legolasa ALa Bundy'ego
Każda kobieta ma jakiś sekret, każda jest zła



Ale nie każda ma odwagę się przyznać.
Uh... i znów parę wypowiedzi i każda z nich się różni. Weźcie sobie pogadajcie najpierw między sobą jak to rzeczywiście wygląda.

Cytat

jakbyś się czuł, gdyby w Polsce wyszło prawo, np że Mateusze nie mogą jeździć rowerem?


No rzeczywiście powalający argument. Mam nadzieję, że wiecie, że Orodlin nie jest prawdziwym życiem. ;p

Wygraliście ze mną. Nie mam już pomysłów jakby Wam tu odpisać, żebyście mogli mi normalnie odpowiedzieć zamiast cały czas coś kręcić. Czołem
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Pierwsza propozycja...:

Art.5. Imiona muszą pasować do klimatu fantasy.

Art.7. Imiona nie mogą:

§1. Rażąco odbiegać od realiów świata fantasy..

Tak stworzone przepisy dają w zasadzie wolną rękę osobie pilnującej ich przestrzegania. Będzie się liczyła jej interpretacja. A ta nie musi być najlepsza i ta jedyna, prawda? Dlatego przepisów prawnych tak się nie konstruuje.

Lepsza jest druga propozcyja... Ale punkt:

a) imię postaci - nie może: być nazwą własną (np. piłka), zawierać znaków specjalnych, być nieadekwatne do płci postaci, być powieleniem imienia bohatera twórczości fantasy;

Daje mi możliwość stworzenia postaci o imieniu Duperszwancer, Yyglib, Buchek. Klimatyczne?

Bo co prawda jest punkt:

4. Profil nie może być zbiorem bezsensownych znaków, nie może zawierać emotikonek.

Ale pomijając emotki, to ma dokładnie takie same wady jak pierwsze dwa punkty w moim poście.

Przepis prawny musi JASNO i JEDNOZNACZNIE stwierdzić co można a co nie. Inaczej jest złym przepisem.

W czym tkwi rzecz...

Nie można atakować innego gracza kilka razy w ciągu godziny - Zły przepis. Bo dla jednej osoby kilka to więcej niż jeden, dla innego 4-5 itd.

Nie można atakować innego gracza częściej niż raz na godzinę - Tu jest ok. Jasno i wyraźnie. Nie ma niedomówień.

I naprawdę... Szacunek dla osoby, która stworzy dobrą zasadę ograniczającą wymyślanie bzdurnych imion.
piszecie szybciej ode mnie

Cytat

Art.5. Imiona muszą pasować do klimatu fantasy.
[...]
§1. Rażąco odbiegać od realiów świata fantasy..

jak to przeczytałem to padłem, dosłownie: padłem. To może poćwiczymy znowu: a jaka jest definicja klimatu fantasy?

Cytat

§2. Stanowić imion uznawanych powszechnie za popularne w twórczości fantasy, jak i poza nią..

a gdzie jest granica powszechnej popularności? Dla każdego popularne jest to co przeczytał w książce, którą kupił/wypożyczył. Dochodzimy do momentu, w którym dozwolone sa tylko i wyłącznie imiona pochodzace z generatora losowych ciagów znaków.

Cytat

być powieleniem imienia bohatera twórczości fantasy;

j.w.

Cytat

I już macie gotowy przykład tego jak można zadbać o porządek i klimat fantasy.
Wystarczy chcieć wymagać tego od graczy a nie lecieć na ilość.


tylko te przepisy nie określają _jednoznacznie_ najważniejszych kwestii, tym samym są bezużyteczne.

[Dodano po 8 minutach]

Cytat

Odlskull ty sam masz wielkie klimatycznie imię

Stara Czaszka? Czytałeś mój profil może? od początku gry mam tą samą historię, ten sam nick i tą samą rasę (może przez 2 tygodnie miałem inną). Zresztą co złego w moim imieniu? Jakbym się nazwal Old Smith (albo Old Shatterhand albo Young Swordbreaker), to byłoby dobrze?

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik OldSkull dnia śro, 26 lis 2008 - 18:58 napisał

"tego pana/pani nie lubię, to do odstrzału". Za takie cos to ja dziękuję.

Nie, bo takiego pana który robi takie rzeczy to do odstrzału. Musisz dbać o to aby legislator był rzetelny.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik OldSkull dnia śro, 26 lis 2008 - 18:58 napisał

pan, który ukarał złodzieja za kradzież (mimo iż ten został jedynie zauważony, nie złapany), już nie pracuje jako książę Właśnie ze względu na tego typu możliweinterpretacje i samowolki przepisy musza być ścisłe. Przy duzej liczbie graczy nie da się inaczej. Bo co? Gracz jednego księcia się spyta, czy ma odpowiedni profil, ten mu powie, że ew. moze być, a drugi książę go wpakuje za profil do lochu?

Po to ludzie umieją pisać, żeby móc się komunikować. Po to istnieja komunikatory, aby sie komunikować. Wystarczy dobra wola.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik OldSkull dnia śro, 26 lis 2008 - 18:58 napisał

a Pratchett to nie fantasy? O.o Gdzie niby u nas nie ma "klimatu" fantasy? Jeśli mi podasz definicję (tak wiem, jestem czepialski jeśli chodzi o definicje, ale to one są najważniejsze we wszelkiego rodzaju przepisach), to może uda się komuś udowodnić, że u nas go nie ma.

Tak, kurde to fantasy. Wikipedia (może nie jest doskonała ale masz dosyć dobrą definicję)
Przyjmij teraz normy obowiązujące kanon fantasy i możesz spróbować sobie wyobrazić czym może być dobre fantasy. A jeśli nie możesz tego zrobić tylko szukasz dziury w całym to wracaj to tabel i MySQL.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik OldSkull dnia śro, 26 lis 2008 - 18:58 napisał

Hobbita?

Elliah Wood jest człowiekiem. Hobbici to wytwór wyobraźni... wiesz o tym?

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik OldSkull dnia śro, 26 lis 2008 - 18:58 napisał

poproszę o definicję klimatu.

Skoroś taki szczegółowy to poproszę skonkretyzować o jaki klimat ci chodzi.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik OldSkull dnia śro, 26 lis 2008 - 18:58 napisał

Może i Dellas pisze dużo i używa "niestandardowego" słownictwa, ale za to potrafi trafić w punkt.

Tak, bo strzela bombami atomowymi a nie rzutkami.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik OldSkull dnia śro, 26 lis 2008 - 18:58 napisał

nie hiphopek, tylko hipekhop, jest różnica. Poza tym ja też byłem księciem (nie władcą!) - i jakoś nikt w nazywnaiu mnie Old nie widział niczego (tfuj!) nieklimatycznego. Założę się, że dla niektórych Dellas to Dell - też nieklimatyczne (jak hipekhop), bo ktoś przekręcił i wyszło coś innego?

Dellas stwierdził, że osoby na stanowisku mają przykładne nicki. A że hipekhop jest księciem samo mi się rzuciło w oczy. Jestem osamotniony w tym odczuciu?

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik OldSkull dnia śro, 26 lis 2008 - 18:58 napisał

to pieknie - to gdzie mam się nei rejestrować ani jako Old Skull ani jako Marek jakiśtam? Storm ma rację: nie można nikogo piętnować za nicka (o ile nie jest przesadzony), jakbyś się czuł, gdyby w Polsce wyszło prawo, np że Mateusze nie mogą jeździć rowerem? To nie jest przecież czynność niezbędna do życia w społeczeństwie.

Nie mówimy o szczegółowych przepisach a o normach.
Pewnie tak.

Pomijam już taką kwestie, że może ktoś chce stworzyć postaci, której imię jest nieznane... Chce się posługiwać jakimś pseudonimem... On może mieć wówczas bzdurne znaczenie. Inną sprawą jest to, że przecież nazwiska polskie w znakomitej większości pochodzą od pewnych cech charakteru, wyglądu lub zawodu;)
Wy macie pewien kłopot z zrozumieniem jednej podstawy. Jest coś takiego jak opinie obiektywne i subiektywne. Obiektywne jest badanie koloru ściany za pomocą miernika kolorów, albo temperatury za pomocą termometru. Natomiast wszystko opierające się na ludzkich odczuciach jest subiektywne. Ocena imienia jest SKAZANA na bycie subiektywna i nie ma możliwości podania wam definicji klimatu czy klimatycznego imienia. Nie wymagajcie od nas niemożliwego
I nie wymagajcie tego od siebie. Zamiast bawić się w semantykę zacznijcie po prostu usuwać grejpfruty

Ot należy sobie wyznaczyć grupę zaufanych ludzi i powiedzieć "Oni decydują co jest dobre a co złe" i, zaskakujące, to działa. Na Fae nie ma wielkiego jęczenia na ucisk. Ludzie dość dobrowolnie zmieniają imiona, a jak BARDZO im zależy to zgłaszają się na forum gdzie składają podanie na imię. i tam każdy ma prawo dać swoje TAK lub NIE.

Nie musicie tworzyć czegoś na miarę polskiego prawa. Rządzicie grą, nie krajem. Pewne umowności wychodzą grze na dobre. Prosta zasada "legislator decyduje o klimatyczności imienia" wystarcza. Wy oczywiście nie ufacie swoim książętom i boicie się subiektywności jak diabła. Wszędzie staracie się posługiwać obiektywnością i to doprowadza do niedorzecznych sytuacji gdzie jedynym stabilnym określeniem jest "wolność".

Wot sobie grejpfrutową demokrację zrobiliście

Edit: Psychicznie przygotowuję się do 8 pętli tych samych argumentów i kontrargumentów
Wiecie co... darujcie sobie odpisywanie. Pokazaliście już chyba wszystko bo zaczynacie się powtarzać i plątać.

[Dodano po 2 minutach]

Cytat

Edit: Psychicznie przygotowuję się do 8 pętli tych samych argumentów i kontrargumentów


Masz rację Favar. To zaczyna męczyć. Oni chcą nas wziąć na wytrzymałość...

Kelner! Kawa!
Hmmmm...
Sądzę, że każdy dyskutujący o nicku pozostawiającym choć cień wątpliwości co do tego, czy by mógł wystąpić w książce fantasy- musi się liczyć z ignorowaniem swoich postów i czepianiem się jego nicka.



Cytat

I naprawdę... Szacunek dla osoby, która stworzy dobrą zasadę ograniczającą wymyślanie bzdurnych imion.

Zgadzam się i dodatkowo- jesli ktoś stworzy taki przepis, to będę wdzięczny za podesłanie go, bo chciałbym to zobaczyć.



Inkwizytorzy, Strażnicy klimatu, czy inne potwory i spółka nie wchodzą w grę.
Trzeba ograniczyć pole decyzji książąt do minimum!
Dzięki temu nikt nigdy nie powie, że się ktoś uczepił- niespójne prawo prowokuje do takich zarzutów, a Orodlin chce być krainą z prawem krótkim, treściwym, jednoznacznym i prostym.



Tez nie nadążam z pisaniem


Wywaliłem te [hr] - to nie gra, tu to nie działa
Favar - nie ma biadolenia, po po prostu niektóre osoby omijają taką grę. Bo i tak zapewne zostaną z niej wyrzuceni. Albo też nie biadolą bo zostali wyrzuceni. Według mnie to jest właśnie złe podejście, ale każdy ma prawo do swojej opinii, prawda? Też na oro możemy wywalać każdego komu się coś nie podoba i się stawia. Ale na Oro wylatuje się za multikonta i inne poważne wykroczenia a nie za imię w stylu grejpfrut.

Druga sprawa to fakt, że przepis prawny musi być obiektywny:) Inaczej to nie jest przepis. Można teoretycznie zrobić tak jak piszesz... grono wszechwładnych mających zawsze rację osób. Nie powinien przeszkadzać fakt, że mamy otwarte furtki dla kolesiostwa. Jedni będą karani, inni nie. Różnice zdań dwóch osób na tym samym szczeblu również są pryszczem (Graczowi jeden książe powie że ma fajne imię, inny że nie ) Normalnie jak w polskim rządzie. W niemal wszystkich grach, które się na coś takiego decydują, to występuje. Ja czegoś takiego nie chcę na Orodlinie. Już wolę grejfruty.
No na pewno prawo jest proste Swoją droga odnoszę wrażenie że wy boicie się dawać władzę książętom bo parę razy ostro się na tym przejechaliście. Ale to tylko wrażenie.

Cytat

Oni chcą nas wziąć na wytrzymałość...

Właśnie o tym myślałem widząc Twojego posta.

Jeśli argumenty się pojawiają, to może warto by je wreszcie przyjąć do wiadomości i przeanalizować?

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik hipekhop dnia śro, 26 lis 2008 - 19:31 napisał

Właśnie o tym myślałem widząc Twojego posta.

Jeśli argumenty się pojawiają, to może warto by je wreszcie przyjąć do wiadomości i przeanalizować?




eehmm... nawzajem Książe.



Do rzeczy panowie.

Cytat

grono wszechwładnych mających zawsze rację osób. Nie powinien przeszkadzać fakt, że mamy otwarte furtki dla kolesiostwa. Jedni będą karani, inni nie. Różnice zdań dwóch osób na tym samym szczeblu również są pryszczem (Graczowi jeden książe powie że ma fajne imię, inny że nie smile.gif )

A widzisz na Fae jest taki system o jakim mówię a kolesiostwa ani innych wymienionych przez ciebie kłopotów nie stwierdzono . (Pomijając może to że czasami faktycznie coś się komuś podoba, a komuś nie, ale wtedy to przedyskutowujemy i dochodzimy do porozumienia) Trzeba stworzyć grupę godnych zaufania ludzi. To działa zaskakująco dobrze, jeśli tylko dobrze się taki system zaprojektuje.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Favar dnia śro, 26 lis 2008 - 19:31 napisał

No na pewno prawo jest proste Swoją droga odnoszę wrażenie że wy boicie się dawać władzę książętom bo parę razy ostro się na tym przejechaliście. Ale to tylko wrażenie.


Istotnie - masz wrażenie. Jesteśmy przeciwni uzależniania takich osądów przez jedną osobę, która sobie działać wedle humoru. To jest po prostu nieetyczne;)
Jak miło... Inkwizytorze... powoli zaczynasz odpowiadać na temat.

ciach!

Czy nie mylisz strachu przed dawaniem władzy książętom i niechęci do nieścisłości?
Książę ma zawsze możliwość dania bana, jednak po prostu byłoby bzdurą dawanie książętom przyzwolenia na dawanie go za rzecz subiektywną.
Za nieregulaminowości się karze, nieregulaminowośc to coś niezgodnego z regulaminem/prawem, prawo to coś, co powinno być obiektywne i jednoznaczne.
Czy nie jest wewnętrznie błędne dawanie w pawie przyzwolenia na decydowanie- co jest zle, a co nie?
Gracz musi wiedzieć, co jest zle, a co dobre i móc się do tego stosować.


Prosiłem, by nie było [hr].
Sorry- ciągle zapominam. Gra i forum wyrabiają człowiekowi przyzwyczajenia;)
← Gry ogólnie
Wczytywanie...