[BGII] BG 2 Tutu - bg1

Mam pewien problem. Gram sobie w Tutu ale naszła mnie ochota by zagrać też w BG2, jednak nie chcę odinstalowywać moda.
Musiałbym zainstalować BG2 drugi raz, jednak kiedy uruchamiam setup jest tylko opcja wykasowania gry. Podejrzewam, że pewnie gdzieś się znajduje jakiś rejestr albo..sam nie wiem. Czy ktoś wie może co należy zrobić, bym mógł zainstalować grę drugi raz?
Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedz
Przed instalacją jakichkolwiek modów warto sporządzić kopię zapasową plików: Dialog.tlk, DialogF.tlk, baldur.ini, Chitin.key, bgmain.exe, oraz folderu Override i Data. Dzięki temu będziesz mógł wrócić do "czystego" niezmodyfikowanego silnika Infinity Engine bez konieczności instalowania gry od początku. Potem dopiero instalujesz mody jakie chcesz i kiedy chcesz. Chcesz powrotu do czystego BG? Podmień wymienione pliki na te początkowe i po sprawie.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
I w zależności który "zestaw" plików wkleję w folder z grą tak będę mógł grać? Wielkie dzięki, na pewno warto spróbować.

Odpowiedz
Tak, ale ogólnie i tak polecam z pomocą Weidu wywalać te mody, które się da. On po prostu dopisuje do wymienionych plików stosowne zapisy, lub też modyfikuje je w pewien sposób.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Jeszcze jedno pytanko. Gram jak już mówiłem, w Tutu i zacząłem grać Paladynem (zabójcą nieumarłych) i zaczynam z 5 HP. Khalid na poziomie pierwszym ma coś koło 16, każdy złodziej albo bard ma więcej. Czy to normalka i jakoś się wyrówna w rozwoju czy błąd? Czy to jest zasadnicza wada Paladynów?
A wspomnę tylko, że postać ma 18 kondycji.

Odpowiedz
No to miałeś kompletnego pecha, bo kością k10 wylosowałeś 1, do czego dodano modyfikator z kondycji +4. Tak mi się zdaje

[Dodano po 38 sekundach]

Pisząc "wylosowałeś" mam na myśli rzut kośćmi losujący liczbę żyć na pierwszym poziomie.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek domyśliłem się co znaczy słowo "wylosowałeś" nie musiałeś wyjaśniać..

Odpowiedz
Dobra... teraz mnie zlinczujcie, powieście na stosie, będziecie torturować... etc. etc.

Przegrzebałem temat... miejscami mniej dokładnie bo trochę tu tego jest O.o
inki...
wujka google też zapytałem...

i albo jestem głupi (no dobra to na pewno ) Albo coś nima tego... O.o
A chodzi mi mianowicie o jakiś dobry zejmowacz limitu expa do Bg2 TOB bo poziom ekhem... 8 milionów PD to za MAŁO, przynajmniej dla mnie O.o
Czy moglibyście polecić mi jakiś mod? Razem z linkiem do strony z której można go ściągnąć?


Odpowiedz
Pytałeś wujka i co... ja spytałem i pierwszy link to http://www.gry.unreal-fantasy.pl/download-190,a.html
A teraz poważniej:
http://www.weidu.org/spell50.html (dla czarów)
http://weidu.org/ease.html (Ease of Use). Ładny polski opis => http://oig.bgif.netarteria.info/b2modeas.htm

Cytat

i albo jestem głupi (no dobra to na pewno ) Albo coś nima tego... O.o


A jednak jest. Gdybyś miał kolejne (dziwne) pytania to pisz w tym temacie. Starałem się być miły, doceń to

[Dodano po 10 dniach]

Ja mam mały problem z Shadows over Soubar. Jestem w samym Soubar. Wykonałem kilka zadań dla straży i dostałem nowe - wyszkolić złapanych ludzi z Triel. Uwalniam ich z lochu, ale problem w tym, że nie wiem gdzie sobie poszli i jak ich wyszkolić. Jakieś pomysły?
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Twojego problemu nie rozwiążę, mam natomiast pytanie. Brakuje mi w Baldur's Gate drowów. Oczywiście w Cieniach Amn odwiedzamy nawet drowie miasto, ale poza tym - nic. Szukam jakiegoś interesującego moda z mrocznymi elfami i mrocznym ekwipunkiem. Najmilej widziany do pierwszej części, ale do dwójki też nie pogardzę
Odpowiedz
To ja wam pomagam a wy... Rzecz jasna należy wyjść z mapy miasta (na zachodzie) - tam będą ludzie z Triel i żołnierze. Klikamy każdą opcję i czekamy, aż się wyszkolą.

Co do drowów. Tu można podzielić nieco mody:

Dodające NPC'ów

Solaufein - mroczny elf wojownik, poznajemy go w Ust Natha. Sprzeciwia się woli Lloth, więc dla mnie to już go dyskwalifikuje ( ). Opcja romansowa dla kobiet i mężczyzn. W przypadku braku romansu zajebiaszczy miecz dostaniemy. Jeden z najlepszych wojowników z dodatkową klasą maga.

Xulaye - mroczna elfka z Ched Nasad. Sama kobiecina taka średnia, ale ciekawe jest nieco inne zakończenie spraw w Podmroku. Wolałbym Phaere, ale cóż - jest jak jest. Jeśli szukasz drużyny tylko dla drowów, to opcja raczej przymusowa.

Yasraena - jeden z moich ulubionych modów, choć nie ma opcji romansowej. Tak się z początku wydaje, ale drowka jest nie tylko dobra, ale i ma już swojego mistrza. Spotykamy ją tuż przy wyjściu z lochów Irka. Na tamten etap gry jest doskonała, walczy dwoma fajnymi mieczami.

Pewne ulepszenia dla ras

Quest PAck - dodaje moce drowów, jak kula ciemności czy ogień faerie. Miła rzecz, jak dodamy inne dodatkowe opcje.

Subrace - dla fanów mrocznych to konieczność (ja tego moda mam ). Zaraz po starcie rozgrywki pojawia się Welverin i pyta nas o pochodzenie rodziców. Tym sposobem możemy sobie z elfa zrobić drowa, z wszystkimi drowimi mocami i minusami na świetle (dość wkurzające, ale realistyczne). Do tego zmienia rasy dla NPC'ów - Viconia w końcu jest drowem a nie elfem.

Był jeszcze mod, który dodawał questa z "Córki Mrocznego Elfa" E. Cunningham, ale nie ma działającego downloadu. Poza tym to był malutki mod. Co do innych - w zasadzie nie ma udziwnień. Tactics może utrudnić rozgrywkę, ale typowego moda ze sklepem z przedmiotami nie ma.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Sola jest bi, romansuje z kobietami i facetami : p Przynajmniej z tego, co słyszałam ; D
Warto dodać, że brać go lepiej, gdy się już chociaż raz przeszło grę, Soluś utrudnia masę questów, szczególnie pokonanie wampirzycy ; )
Odpowiedz
No tak, racja, choć ja tam z Solem nie romansuję, bo to lepszy wojownik a jego śpiewanie i wiersze są żałosne. Czy utrudnia - trudno powiedzieć. Są od tego lepsze mody
Pytałeś też o drowi ekwipunek - właściwie nie ma czegoś takiego, co dodaje nowe, drowie przedmioty. Może w kilku jest wpisane, że powstały w Podmroku, ale nie są ze stopem adamantyny. Właśnie ten stop psuje nam zabawę, ale da się to przecież obejść.
Co do pierwszej części - nic takiego nie znalazłem. Przyznam się jednak, że mało modów do jedynki sprawdziłem, może też powstaje coś ciekawego o czym nie wiem (w co wątpię ). A co do miasta drowów - mamy jeszcze miasto-schronienie Sendai w ToB
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Nie wiem, czy ktoś tak miał, bo mi się to przytrafiło po raz pierwszy. Zainstalowałam sobie BG i oczywiście chwilę później BGT, coby się nie użerać z rozdzielczością i kilkoma innymi starociami. No i wszystko cudnie, zostało mi przekonwertowanie znaków, włączam sobie grę, żeby sprawdzić czy wszystko działa... I działa, do czasu, gdy nie chcę zmienić mapy, bo cud miód wyświetla mi się mapa Athkatli : p
Odpowiedz
Olej Sarevoka, idź do Athkatli (i zostań ninja).

No... to spróbuj pokombinować w 'maps' i wywal mapę Amnu. A jeśli to nie pomoże, to przeinstaluj wszystko.





Odpowiedz
Musisz zainstalować BGT Worldmap (to standardowa procedura przy wszystkich większych modach, zawsze instalujemy ją na końcu), możesz to ściągnąć chociażby tutaj
Odpowiedz
Zainstalowałem BGT i nie mam polskich znaków, można je jakoś wgrać?
Odpowiedz
W katalogu z grą, gdzieś koło moda, będziesz miał program do skonwertowania znaków ; )
Odpowiedz
kurcze mam maly problem, odnosnie muzyki w BGT...sam dzwiek (odglosy postaci, odglosy walki, potworow) jest w porzadku, ale nie ma tej fantastycznej muzyki, ktora jakże pozytywnie wplywala na cala rozgrywke...czy ktos mial podobny problem? Ewentualnie czy ktos wie co trzeba zrobic zeby ta muzyka byla? Z gory dzieki za pomoc
Odpowiedz
Mam podobny problem, jak (kiedyś) KRQ.
Zainstalowałem BGT, wszystko obyło się bez problemów itd.
Gdy zabijam Sarevoka, gra się zapisuje (final-save) i ukazuje się lista płac. (O ile dobrze rozumuję, do tego momentu jest wszystko w porządku). Wczytuję save, dobijam pozostałe postacie (Sarevoka zabijam jako #1) i nie mam pojęcia, co robić dalej. Z tego co wiem, powinienem dostać wiadomość/zadanie, by opowiedzieć wszystko Beltowi w komnacie koronacyjnej (a potem już prosto do lochów :]), jednak nic takiego się nie dzieje...

Jakieś sugestie?
Odpowiedz
← Baldur's Gate

BG 2 Tutu - bg1 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...