Własne Gry.

Czy kiedys myśleliście (chcieliście,pragneliście lub kupiliście pomysł w Tesco) na stworzenie własnej gry. Ten temat służy byście pisali o stworzonych lub zapowiadanych przez was grach.

Ja z przyjaciółmi (Apron PC Games, APG) planujemy utworzyć pare różnych gry.
Jedną z (narazie ujawnionych) jest "Zuper Racer" wyścigówka w której należy wygrać za wszelką cene (przy pomocy rakiet, laseru mrożącego, min itp.). Ale żeby stworzyc gre należy posiadac program (można też programowac ale to temat od tworzeniu w programach), który pewnie nie każdy z was posiada. Jednen z darmowych programów to Game Maker w którym mozna tworzyc gry 2d (a dzięki dodatkowym pluginom, biblotekom .dll oraz silnikom 3d robić gry 3d). Życze wam powodzenia w tworzeniu gier.


Link do programu:

http://www.yoyogames.com/gamemaker/

Istnieje jeszcze prostszy program nazwany The Games Factory.

O programie:

"The Games Factory (w skrócie TGF) - program wyprodukowany przez firmę Clickteam w 1996 roku. Umożliwia tworzenie gier bez znajomości języków programowania i zaawansowanych struktur oprogramowania. Uproszczony i ergomiczny graficzny interfejs umożliwia tworzenie obiektów i ich animacji, ustawianie ich w tzw. ramkach, a następnie zdefiniowanie ich zachowań w edytorze zdarzeń. TGF był bezpośrednim następcą innowacyjnego programu Klik and Play. Obecnie program nie jest już wspierany przez producenta, jego następcą jest znacznie ulepszony Multimedia Fusion."

z Wikipedii

Link do TGF'a:

TGF

Pluginy i sPOlszczenie:

Pluginy i Spolszczenie


Tutoriale i gry:

Tutoriale i gry



Przyłacz się do akcji "Jedz Kartofle, Będziesz Wielki" i wklej sobie to do podpisu.

Niech moc Ziemniorów będzie z Wami!
Odpowiedz
Te gry w 2d wyglądają na takie, że nie warto tracić na nie czasu, czy mógłbyś podać link do jakiegoś screena z grą zrobioną w 3D w tym programie ???

Odpowiedz
Nie chcę, wolę Cobi. A tak na serio, co Ty Taramelion masz do gier tworzonych w programach?



Przyłacz się do akcji "Jedz Kartofle, Będziesz Wielki" i wklej sobie to do podpisu.

Niech moc Ziemniorów będzie z Wami!
Odpowiedz
Najwyraźniej sam by nie potrafił nic zrobić.
Odpowiedz
Ciekawe spostrzeżenie. Wyssane z palca.

Pomyślcie tylko jakie możliwości mogą mieć gry tworzone w programach, które może kupić każdy za 19,90 w promocji w kiosku ruchu...
Odpowiedz
To chore, ale znowu przyznam rację Tar'owi i MQ.

Takie "gry" to jakiś żart. Ograniczone, monotonne, schematyczne.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Strateks dnia pon, 17 lis 2008 - 22:06 napisał

Najwyraźniej sam by nie potrafił nic zrobić.


Pozwól, że nie bede sie z Ciebie śmiał. Bo najwyraźniej to była prowokacja...
Odpowiedz
Tak się wtrącę, bo aż mnie zaciekawiło - a istnieją nieprzeglądarkowe klony Vallheru?

A co do samego tematu - jak chcą, to niech się bawią. Od czegoś można chyba zacząć. A jeśli sprawia im to przyjemność to tym lepiej.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz

Cytat

Tak się wtrącę, bo aż mnie zaciekawiło - a istnieją nieprzeglądarkowe klony Vallheru?


Wstawka w nawiasie była dla nieświadomych. Nie każdy interesuje się grami bMMO.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Matthias Circello dnia pon, 17 lis 2008 - 22:56 napisał

Tak się wtrącę, bo aż mnie zaciekawiło - a istnieją nieprzeglądarkowe klony Vallheru?


Tak Matt, cała masa.
Odpowiedz
Oni przecież nie robią tych gier na sprzedaż... chyba, ale bardziej żeby się pobawić, co w tym złego, lepsze to niż nic, kiedyś może zaczną robić lepsze gry, nie odbierajmy im marzeń

Odpowiedz
No też prawda, ale takie coś lepsze niż nic, uczy trochę planować, opracowywać grę itp.

Odpowiedz
← Gry ogólnie

Własne Gry. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...