[BGII] dwuklasowiec

Witam serdecznie wszystkich :]
Mam mały problem, mianowicie: chciałbym zrobić z mojej postaci dwuklasowca ale nie mogę złamać pierwszej klasy przed poziomem 11 czy 12 . Czy jest możliwość wprowadzenia drugiej klasy zaraz po rozpoczęciu Cieni Amn, albo chociaż na 8-9 lvl-u?? Czy jest to możliwe dopiero później?

pozdrawiam i czekam na odpowiedź


cały świat odgrywa komedię...
Odpowiedz
Tylko ludzie po stworzeniu jednoklasowca mogą byc w późniejszym etapie gry duklasowcami. Jeżeli nie masz człowieka to jest problem. Dam ci przykład.

Masz człowieka wojownika i chcesz żeby był dodatkowo złodziejem. Wtedy wchodzisz w kartę postaci i dajesz "dwuklasowość" i tam dajesz na złodzieja czy co tam chcesz.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Fodro dnia śro, 08 paź 2008 - 12:11 napisał

Tylko ludzie po stworzeniu jednoklasowca mogą byc w późniejszym etapie gry duklasowcami. Jeżeli nie masz człowieka to jest problem. Dam ci przykład.

Masz człowieka wojownika i chcesz żeby był dodatkowo złodziejem. Wtedy wchodzisz w kartę postaci i dajesz "dwuklasowość" i tam dajesz na złodzieja czy co tam chcesz.



Widzisz Fodro, problem tkwi nie w tym, że ja nie wiem jak przełamać postać i zrobić z niej dwuklasowca ... gram człowiekiem, wojem- berkserker i chcę go przełamać na maga, ale mogę dopiero przy 11 czy 12 poziomie, a chciałbym to zrobić wcześniej... i w tym tkwi problem.
Odpowiedz
No właśnie się nie da. Po jakimś czasie od przełamania na dwu można dopiero, czyli zależy kiedy go rozdwoiłeś.
Hmm... A może chodzi o to, że na 12 poziomie zrobiłeś dwuklasowca i musisz zaczekać aż dobijesz poziom berserka.

Powedz najlepiej w czym problem dokładnie. Opisz wszystko: Gdzie masz sava/y? Jaki poziom? Jaki rozdział? Jaką misję robisz? Bez tego nie mamy jak ci pomóc.
Chętnie zagram w BGII przez śśeć.

...\"Narkotykom mówimy stanowcze \"raczej nie\"!!\"...
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Dinagon dnia czw, 09 paź 2008 - 12:20 napisał

No właśnie się nie da. Po jakimś czasie od przełamania na dwu można dopiero, czyli zależy kiedy go rozdwoiłeś.
Hmm... A może chodzi o to, że na 12 poziomie zrobiłeś dwuklasowca i musisz zaczekać aż dobijesz poziom berserka.

Powedz najlepiej w czym problem dokładnie. Opisz wszystko: Gdzie masz sava/y? Jaki poziom? Jaki rozdział? Jaką misję robisz? Bez tego nie mamy jak ci pomóc.



Postać:
Berkserker
lvl 10
cżłowiek
praworządny dobry
siła: 14
zręczność: 18
kondycja: 16
inteligencja: 18
mądrość: 16
charyzma: 3

Rozdział gry: 2
Misja: Twierdza D'Arnise
Towarzysze: Anomen, Keldorn, Jan Jansen
Tryb gry: single player


I problem polega dokładnie na tym, że nie mogę zrobić ze swojej postaci dwuklasowca na chwilę obecną. Mimo iż podstawowe warunki spełniam, przycisk "dwuklasowość" w panelu postaci wciąż jest niedostępny.
A z doświadczenia wiem, że postać można zrobić dwuklasowcem wcześniej, przynajmniej w grze multiplayer (wtedy łamałem postać na 8 lvl-u).
I nie wiem czy to błąd gry, czy po prostu ograniczenia trybu single player, czy coś innego
Odpowiedz
O ile się nie mylę ,to berserka się nie da zdwuklasować ,musisz mieć czystego woja a nie specjalistę z tego co pamiętam:)
Odpowiedz
wielce prawdopodobne, bo jak sprawdzałem na innych klasach woja to też nie mogę
ale co w takim razie ze schematem kensai/mag?? Z tego co mówisz nie da się tego zrobić, a gdzie nie spojrzeć ludziska się chwalą, że fajnie się gra takim połączeniem....
Odpowiedz
niewiem czy dobrze pamietam, ale mi sie wydaje ze to moze miec tez zwiazek z minimalnymi wartosciami cech dla danej klasy, no ale do konca pewny nie jestem
Odpowiedz
To na pewno ,ale akurat inteligencje ma dosyć wysoką...zaraz sprawdzę czy u mnie się da i zobaczymy:) dobra sprawdziłem i da się bez problemu ,w lochach jeszcze ,awansujesz na kolejny poziom i potem dopiero Ci się odpala okno dwukalsowości przy awansie nie możesz ale po już jak najbardziej. Jeżeli nie da się u Ciebie to znaczy że masz jakiś błąd gry:)
Odpowiedz
hmmmm.... no jak sam sprawdzałem to na żadnej klasie wojownika nie mogę zrobić dwuklasowości w Lochach, ale np złodzieja przekwalifikować na maga mogę od razu, nawet bez zdobywania poziomu ...
nic, dzięki serdeczne wszystkim :]
temat do zamknięcia :]
Odpowiedz
Problem i jego rozwiązanie są nad wyraz proste. Dwuklasować można w każdym momencie gry. Tutaj sprawa rozbija o się współczynniki. Wymagania co do dwuklasowania jeśli chodzi o współczynniki są następujące: najważniejsza cecha klasy podstawowej od 15 wzwyż, najważniejsza cecha klasy drugiej od 17 wzwyż. Czyli w Twoim przypadku Berseker/Mag jako wymagane cechy musiałby posiadać siłę większą bądź równą 17 a inteligencję większą bądź równą 17. Twoja siła wynosi 14 i dlatego nie możesz postaci zdualować.
Odpowiedz
Hej - a co w tym przypadku - dlaczego nie można dwuklasować Nathaniela na złodzieja?
siła 16
zreczność 17

czlowiek kensai
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_kris* dnia sobota, 16 maja 2020, 12:11 napisał

Hej - a co w tym przypadku - dlaczego nie można dwuklasować Nathaniela na złodzieja?
siła 16
zreczność 17

czlowiek kensai



Pytanie pewnie dawno nieaktualne ale złodziej nie może być nigdy praworządny dobry, więc jeżeli mówimy o tym samym Nathanielu, to właśnie charakter jest problemem. Nie wiem w sumie czy założenie i późniejsze zdjęcie przedmiotu zmieniającego charakter nie umożliwiłoby dwuklasowości, ale w czystym BG II chyba nawet takiego nie ma
Odpowiedz
Wtedy wchodzisz w kartę postaci i dajesz "dwuklasowość" i tam dajesz na złodzieja czy co tam chcesz.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

dwuklasowiec - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...