Messir

Tymi "dobrymi drowami" już się zająłem Razem z Gartrisem rozpoczęliśmy mroczną krucjatę przeciwko tym mrocznym elfom, które są marnymi imitacjami Drizzta.

Gra mrozwija się szybko. Grartris mówił mi, co w najbliższym czasie zamierza wprowadzić i usprawnić i śmiem twierdzić, że szybko Amn dorówna Fae Mi tam wafel. Ważne, że mi dobrze gra się i tu i tu. Z wielu gier zrezygnowałem, a do fae i amnu przywiązałem się jak cholera. Jeszcze doszła ostatnio trzecia gra tego typu, do listy moich ulubionych: Messir. Ta gra zadziwiła mnie tym, że funkcjonuje jeszcze krócej od amnu, a wygląda o wiele lepiej niż amn i fae razem wzięte. I jest wiele bajerów i dodatków, które niestety przewyższają fae... proszę, zajżyjcie tam i sprawdźcie. Może coś nowego w tedy zaprojektujecie na fae choćby taki pierdół, jak praca. Na fae to tylko zbieranie śmieci a tam? Tam jest kilka prac do wybrania w jednym mieście i za każdą ostaje się inną kasę, często losową. Można sadzić drzewka, pracować w burdelu, szukać niewolników... Bardzo dobrze mechanika wpleciona jest w fabułę. Ale nie tylko o to mi się rozchodzi. Sprawdźcie sami. Nie namawiam, do grania, żeby nie było, że rozsyłam linki, ale namawiam, do lekkiej modernizacji fae.


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]

Cytat

. Jeszcze doszła ostatnio trzecia gra tego typu, do listy moich ulubionych: Messir.


Az się z ciekawości zarejestrowałem...

na 4 pierwsze linki jaki kliknąłem 2 z nich :
opale i ekwipunek dostałem:

Cytat

ERROR 404 / BŁĄD 404

The requested URL was not found on this server.

Żądany plik nie istnieje na serwerze


to wystarczyło, żebym więcej tam nie zaglądał.
Jezu, no wiesz, co... ta gra dopiero posperuje, ale jak na półtora miecha działania, robi ogromne wrażenie. Przynajmniej na mnie, a jestem wybredny. Co powiesz o grafice? Co powiesz o mechanice gry? O możliwościach? Gdybyś zobaczył taki błąd raz na 100 kliknięć na fae, to też byś tak powiedział? Nie odrzucaj, jeśli nie masz nic porządnego do powiedzenia.


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
nie pisałem o 1 linku na 100 - tylko o 2 na 4 - czyli 50% - zwłaszcza, że jeden z nich to ekwipunek - podstawowa lokacja w grze - zwłaszcza dla wojownika lub rzemieślnika Jak na półtora miesiąca gry - to wszytskie podstawowe linki powinny działać - (zresztą typowe dla vallherynek - najpierw się odpala grę a potem sprawdza czy wszystko działa). Nie mniej jednak twórcom gry życzę powodzenia i dużo zapału - widać, że mają jeszcze sporo do zrobienia.

Grafika moim zdaniem nędzna - pomarańczowa czcionka , jarząca po oczach - wcale mi nie przypadła do gustu. Co do grafiki to zdecydowanie lepiej wyglądają Amorion czy Orodlin (co do tego pierwszego to niestety duuuużo graficzek - od ikonek zaczynając po fan arty - jest zerżnięta, no ale sam widok bardzo cieszy oczy.)
Zgadzam się z przedmówcą, skinem przypomina trochę styl Bitefighta (a to nie jest zaleta), są błędy i nie wyróżnia się w jakiś widoczny sposób od innych przeciętnych gier na tym silniku.
Muszę ci przyznać, że zwykłego gracza wymówka, że gra działa od 1,5 miesiąca nic nie będzie znaczyć, zacznie grać w inną bardziej rozbudowaną grę tego typu i będzie zadowolony. W grze tego typu, trzeba zrobić coś oryginalnego lub ciekawego jak np. w Bruinenie (świat z Władcy Pierścieni i masa innych fajnych przeróbek), ta gra jak na razie nie wyróżnia się jakoś ponad inne, ale osobiście uważam, że twórcy gry nie powinni się poddawać i dalej tworzyć tą grę, bo któż wie co przyniesie przyszłość

Najwidoczniej lubimy inne klimaty Ta oprawa graficzna i pomarańczowo - brązowa czcionka podoba mi się bardzo. Jak dla mnie jest świetna, no ale jak widzę, to nie każdemu może się podobać Ale jednak w opcjach konta zawsze można zmieniać skiny i jest jeden nawet taki podobny do tego z fae, co nosi nazwę "lucass.css".

Co do tego błędu... nie wiem, czy to zależy od przeglądarki, od pory dnia, czy od czego... ale mi ten błąd wyskakuje naprawdę raz na sto kliknięć. Rzadko go widzę, a wystarczy wcisknąć F5, co trwa ułamek secundy i wszystko jest git majonez. Oczywiście, mogłoby go nie być, i może to zmienią, ale mi nie przeszkadza, gdy nie jest to zbyt nachalne (bo u mnie nie jest, jak gram).

No i najważniejsze: władczyni gry jest baaardzo miłą osobą


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Beron - Ty to chyba lubisz te mmorpgi na których masz:

1. Rangę
2. Znajomych "na górze"

co?

Zarejestrowałem się na tej grze, ale jakoś mnie nie powaliła, mimo że czcionka rzeczywiście fajna. Tylko kto dla czcionki będzie grał?
Jestem dumny z moich 100%



Przeca na Messirze nie mam ani rangi, ani znajomych. Z Władczynią gadałem tylko chwilę i polubiłem ją Na Amnie to przypadkowo wyszło. Jak się rejestrowałem, to nie wiedziałem, że władcą jest ktoś, kto był kiedyś u mnie w klanie...
Co do czcionki... ostatnio Courun zauważył, że jestem cholernym wzrokowcem

Ale muszę Wam teraz powiedzieć, po tej całej defensywie, że ta gra straciła w moich oczach. Mają dziwaczne prawo i jeszcze gorszych legislatorów (inkwizytorów). Jeśli ktoś nie ma fabularnego profilu, to wpieprzają do lochu na 100 dni bez ostrzeżenia, aż nie napiszesz go sobie, albo nie zaznaczysz, że grasz mechanicznie Wszyscy z mojego klanu wylądowali w lochach Jednak dogadałem się z Władczynią właśnie. Ona jedna normalna od nich. Dalej gram, bo podoba mi się mechanika, zawsze chciałem zagrać elfim łowcą, no i cisnę pompę z takim jednym krasnoludem, z którym biorę ślub Jeszcze muszę pochwalić za większy wybór ras.


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]

Cytat

alej gram, bo podoba mi się mechanika, zawsze chciałem zagrać elfim łowcą,


Hmm - a co tam jest ciekawego jesli chodzi o rozwiazania mechaniczne? Mam na mysli róznice w stosunku do oryginalnego silnika Vallheru?
Twój ostatni post jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że nie ma po co w to grać. To czysta głupota wpychać do lochów graczy za brak klimatycznego profilu, kiedy na tej grze jest zarejestrowane jedyne 269 osób a znając życie jakieś 80% jest nieaktywna

Tak, masz rację Sosna. Jeśli ktoś chce grać inną postacią niż np. na fae nie robiąc nielegalnego multikonta, to zapraszam do Messiru. Ładna gra, inne rasy i klasy i inny klimat niż w Zapomnianych Krainach. Dobrze się gra. Po prostu trzeba napisać w profilu taką głupią notkę, żeby mieć spokój i już. Jednak nie reklamuję już tej gry tak bardzo. W sumie to odradzam ludziom, którzy przyzwyczaili się do norm na fae, bo oszczędzą sobie przynajmniej nerwów To już jest hardcore i tylko najwytrwalsi wyrobią
Ja jeszcze nie odszedłem z tamtąd dla tego, że zadomowiłem się w tym klanie, do którego mnie zaproszono, poznałem kilku ludzi i gram tym nieszczęsnym łucznikiem. Dellasie - nic nie ma nowego mechanicznie, oprócz tego, że łowca ma premie do strzelectwa w wysokości poziomu, tak jak wojownik i barbarzyńca na fae do walki wręcz i uników. Chodzi o to, że ja lubię mechanikę. Samo to, że mam napisane "Rayavo, elf - łowca" już mnie zadowala a na innej grze tego mieć nie mogę Na Fae jestem krasnoludem, na amnie tyż. To się nie zmieni, bo mój Beron, to już tradycja i symbol BP. Przynajmiej u mnie na forum i w klanie. W bruinenę zacząłem ostatnio grać, ale tam też mam khazada - tym razem rzemieślnika, dla spróbowania, jak się nim gra. Może mam narąbanie we łbie, może chodzi o co innego. I mimo, że odradzam Messir z powodu zasad, które tam panują, sam w to gram i nie zamierzam odejść...


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]

Cytat

Dellasie - nic nie ma nowego mechanicznie, oprócz tego, że łowca ma premie do strzelectwa w wysokości poziomu, tak jak wojownik i barbarzyńca na fae do walki wręcz i uników. Chodzi o to, że ja lubię mechanikę.


aha
No co

Cytat

CYTAT
alej gram, bo podoba mi się mechanika, zawsze chciałem zagrać elfim łowcą,


Hmm - a co tam jest ciekawego jesli chodzi o rozwiazania mechaniczne? Mam na mysli róznice w stosunku do oryginalnego silnika Vallheru?


Ach! Haha, źle odpowiedziałem na Twoje pytanie Chodziło mi w tedy o inne rozwiązania mechaniczne, ale akurat nie o łowcę Już to pisałem - przykładowo te różnorodne prace w mieście lub cel klanu: wybudować astralną machinę. Takie mini sprawy, które znacznie urozmaicają.


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Ale czy ta astralna machina to nie jest aby w "pierwotnej" i niezmienianej wersji silnika vallheru?
Jestem dumny z moich 100%



A tego, to już nie wiem, ale na fae tego nie ma Choć w sumie już się przyzwyczaiłem do takiej mechaniki klanów, jaka jest u nas. Jak byłoby tak samo, jak na Messirze, to głupio by było, bo fajnie jest pograć w różniące się od siebie valheryki No i wiesz... w każdej grze są inne questy, mechaniczno - fabularne wyprawy inni ludzie itp. Na przykład po interwencji z inkwizytorami na Messirze zaczynam doceniać tych z fae xD Tak btw: coś coraz więcej na fae nieklimatycznych lub niedozwolonych imion i profili. Aż zacząłem pisać do legów w tej sprawie, jak tylko widzę takie osobniki skarzające środowisko. Heh, albo po prostu sam bawię się w lega


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Ja motyw z astralną machiną widziałem już na paru mmorpg'ach i stwierdzam, że to jest element pierwotny w silniku. Osobiście wolę zwyczajne klepańsko międzyklanowe, bo budowa astralnej machiny to głównie trzepanie kasy na zakup jej elementów albo poszukiwanie ich w jakichś questach. Do tego - o ile się orientuję - stworzenie machiny astralnej działa tak, jak zabicie Tarrasque'a - wysyła do admina info, że taką zbudowano i sugeruje rozpoczęcie nowej ery.
Jestem dumny z moich 100%



Aa, rozumiem, że dla tego ją z fae usunęli W sumie dobrze...


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Jak najbardziej, któż by chciał zaczynać od nowa, choć jak tu powiedziano to tylko sugestia, a wszystko i tak zależy od admina, jak dla mnie tworzenie takiej machiny może i urozmaica grę ale nie na tyle, aby chciało się w nią ładować kasę.
No i nie wiem czy pasowałoby to klimatycznie do Faerunu

Do faerunu to nie. Ale na Messirze mi tak nie zalerzy więc tam może sobie być Pobawię się tym szitem klanowym. Najlepsze, że ludzie, którzy prowadzą tę gildią, w której tam jestem myślą, że zdobędą jakąś super potęgę, a tutaj słyszę, że po prostu zakończy to erę... domyślam się, że będzie podobnie, jak ze Strażnikiem na fae, że dostaje się jakąś broń, którą można wziąść do kolejnej ery, ale oni o tym nie wiedzą


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Nigdy nie wiadomo jak to się skończy, jak to zostało napisane, po stworzeniu tej machiny zostaje jedynie wysłana wiadomość do admina, to od niego zależy czy restart będzie
Ale mimo wszystko lepiej nic im o tym nie wspominaj, możliwe, że jednak się nie mylą

← Gry ogólnie
Wczytywanie...