[KSIĄŻKA] & [FILM] Harry Potter ;)

Jak dla mnie Harry Potter to wspaniała książka, nie mam ulubionej części, choć najlepszy klimat wyczuwało się w 1, choć dopiero stopniowo w kolejnych częściach autorka wprowadza nas w świat magii (i chyba to wciąga w niej najbardziej)
Wraz z bohaterem poznajemy cały świat i przez to możemy się poczuć jakbyśmy sami byli w tym świecie.

Odpowiedz
Za to ja nie czytałem, wystarczająco mnie filmy zniechęciły
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
Ja jednak stanę w obronie ostatniego filmu. Starali się uratować ten beznadziejny nomen omen tom. Książka wyglądała tak, że przez 500 stron nic się nie działo, a całość akcji upakowali w jednym rozdziale. Paranoja... Mimo wszystko w filmie jakoś tę akcję dawkowali, a przynajmniej starali się. Całkiem dobrze zrobione sceny w Ministerstwie, świetna końcowa walka i bardzo fajne sceny z Voldemortem na dworcu.
Doprawdy nie wiem jak można filmem zabić ten tom Pottera. On sam z siebie umiera i wije się w męczarniach.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Darnith dnia czw, 21 sie 2008 - 21:16 napisał

Za to ja nie czytałem, wystarczająco mnie filmy zniechęciły


Filmy są nawet dobre, ale są nieporównywalnie gorsze od książki, więc osobiście polecam przeczytanie
W filmie jest za mało czasu aby wszystko pokazać, przez co wygląda on jak wycięte urywki z książki

Odpowiedz
żeby udało się wszystko co było w książce przenieść do filmu, trwał by on z 12h, a mało kto chciał by coś takiego oglądać/robić.
Odpowiedz
Hmmmm.
Przeczytałem wszystkie części Pottera i filmy obejrzalem. Ksiazki zdecydowanie lepsze - dlaczego -> mniemam, że juz przede mna ktos to "wyjasnil"
Calkiem fajnie zostal stworzony przez Rowling w tym, ciekawa fabula, duzo watkow, ale stal sie z tego taki "hicior" dla maluchow. Ja nawet lubilem czytac te ksiazki, ale nie nalezalem do maniakow stojacych cala noc przed empikiem w dzien premiery krajowej
Najbardziej mi sie podobala ostatnia czesc [ksiazka ofc.]
Przeczytalem ją na kompie, pół roku przed premiera w kraju Ta byla jak dla mnie zdecydowanie najlepsza, najbardziej "dojrzala". Poprzednie czesci czytalem bedac w podstawowce, wtedy dziecinnosc w tych ksiazkach mi odpowiadala, teraz juz jest inaczej
Dobra rozgadalem sie, koniec Pewnie z tego monologu nikt nic nie zrozumie, ale mniejsza xD
Pozdro :]
Od miłości niedaleko do nienawiści



"The days of boring beats are numbered!":
2.05.09 <- Future Memories
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Diego de Gallin dnia sob, 23 sie 2008 - 00:43 napisał

żeby udało się wszystko co było w książce przenieść do filmu, trwał by on z 12h, a mało kto chciał by coś takiego oglądać/robić.

Ja tam bym się skusił. ~~ Co prawda może nie na HP, ale ogólnie, czemu nie? ~~
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz

Cytat

Ja tam bym się skusił.

Ok Tamciu, i ja mogłabym siedzieć, ale film musiałby wessać na początku i nie puszczać do końca... A fotele kinowe powinny zostać wyposażone w system masażu
Odpowiedz
Co do pierwszej części całkowicie się zgadzam. Co do drugiej... Ha, zawsze ja mogę pomasować. ~~
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Mogliby zrobić coś podobnego jak np z wiedźminem, że zrobią film a do tego serial (z tym, że już raczej na to za późno, chyba, że nowe wydanie)

Odpowiedz
Aaaaa... nie porównuj czego kol wiek do filmu wiedźmin to było straszne, a co do pomysłu to wydaje mi się że to by nie wypaliło, nudne było by i ciągnęło by się nie skończenie i próbowano by na siłę to przedłużać, pomysł mi się nie podoba, ale może ktoś na to wpadnie i zrobi i wtedy można będzie faktycznie ocenić.
Odpowiedz
Kiedyś puszczano w kinie maraton serialu "24". Trwał 24 godziny z małymi przerwami. Jak dla mnie - bomba.
Odpowiedz
Jak dla mnie gdyby tak raz w tygodniu leciał 30 minutowy odcinek Harry'ego Potter'a, to było by naprawdę ekstra, przecież serialu nikt nie każe ci oglądać ciurkiem
(a ja nie powiedziałem, że film Wiedźmin był dobry, tylko podałem go jako przykład )

Odpowiedz
Problemem jest olbrzymia ilość wątków polegających na "i dzieciaki się uczyły". W serialu ludzie pomarliby z nudów. Trzeba by było dodać nowe wątki a taki zabieg sprawdził się tylko w "Dexterze"

Odpowiedz
Jest w tym trochę prawdy, ale pomiędzy tym zawsze się coś zdarzało, przecież to oczywiste, że nikt nie będzie oglądać Harry'ego nad książką przez 45 minut

Odpowiedz
← Filmy/Seriale

[KSIĄŻKA] & [FILM] Harry Potter ;) - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...