Chrome

Co sądzicie o nowym produkcie google (Chrome wersja beta)?

Ktoś już testował, ktoś zamierza?

Ja się zastanawiam, już w kilku miejscach spotkałem się z słowami pochwały dla tej przeglądarki (mimo że premiera była we wtorek), więc kto wie, może okaże się przełomem w internecie (albo dobrze zareklamowanym badziewiem).

Zamierzam ściągnąć jak będzie już końcowa wersja i będzie potwierdzona jej jakość, na razie zostanę jeszcze przy FireFox'e, a wy?

[Dodano po 2 dniach]

Właśnie przeczytałem bardzo ciekawą nowinkę, a propos chrom'a, mówiąca o błędach tejże przeglądarki, pierwszy to błąd który umożliwia pobieranie bez wiedzy internauty plików (trochę chaotycznie napisałem , ale chodzi o to że przeglądarka ściąga pliki bez wiedzy usera, znaczy nie pojawia się komunikat o tej czynności). Drugi natomiast to brak filtra zapobiegającego archiwizowaniu danych ze stron korzystającego z protokołu https, czyli głównie stron banku i tp, dzięki temu na komputerze są zapisane np. hasła z banków.
Odpowiedz
Ciekawy produkt, już zdobył sporą popularność głównie dzięki minimalistycznemu wyglądowi.
Podoba mi się.
Całe szczęście że nie ufam nigdy takim nowinkom
Druga sprawa, raczej nie odejdę od FF.
Odpowiedz
Hehe. Z dystansem podchodzę do takich `nowinek`, bo można się ostro przejechać. Choćby to co napisałeś. Ludzie sobie korzystają, a potem budzą się z ręką w nocniku. A hakierzy mają uciechę z głupoty ludzkiej. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Ale ja nie mam pojęcia czym oni się różnią.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Ach.

Haker - koleś, który umie, ale robi innym kuku.
Cracker - koleś, który nie dość, że umie, to jeszcze dopierdziela innym w ramach walki z nudą.

Gut, gut?
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz

Cytat

Cracker to osoba łamiąca te zabezpieczenia.

No nie do końca. Hakerzy też łamią zabezpieczenia i włamują się w różne miejsca ale robią to raczej z powodu chęci zdobywania wiedzy i ewentualnej pomocy tym do których się włamali. (nawet u nas na forum był kiedyś taki jeden życzliwy). A crackerzy zazwyczaj dla jakichś swoich własnych korzyści np. finansowych.


Ogólnie to jasna i ciemna strona mocy jest. Jedni są dobrzy, a inni źli. Jedni używają mocy w dobrym celu, drudzy w złym. A granica jest bardzo cienka...
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Ekhtelion dnia pon, 08 wrz 2008 - 20:54 napisał

No nie do końca. Hakerzy też łamią zabezpieczenia i włamują się w różne miejsca ale robią to raczej z powodu chęci zdobywania wiedzy i ewentualnej pomocy tym do których się włamali. (nawet u nas na forum był kiedyś taki jeden życzliwy). A crackerzy zazwyczaj dla jakichś swoich własnych korzyści np. finansowych.


Ogólnie to jasna i ciemna strona mocy jest. Jedni są dobrzy, a inni źli. Jedni używają mocy w dobrym celu, drudzy w złym. A granica jest bardzo cienka...



Tak właśnie. Nie uściśliłem tego.
Odpowiedz
Ja też pobrałem sobie Chroma, używam go głównie do grania w gry przeglądarkowe typu my-fantasy, ma swoje wady i zalety, trudno ocenić, czy jest lepszy od FF, więc mam obydwie

Odpowiedz
Ja tam nie będę się na to to rzucał od razu... Mam swojego kochanego liska *Tuli swojego FF 3.0.1*
Odpowiedz
Co jak co myślałem, że ty Enter masz Lolcat Explorera Pro 2 ExtremeNOM version .
Odpowiedz
MIIIIILCZ!!! O jej istnieniu wie tylko kilkanaście osób na świecie i tak miało pozostać do czasu, aż nie podbiję rynku IT -.-
Odpowiedz
Taka ciekawostka na temat Chrome:
http://my.opera.com/dodd/blog/google-chrom...luje-backdoor-a

Rzeczywiście miałem Googlowski szit po zainstalowaniu Chrome - choć wcale o niego nie prosiłem.
Tril Khaerin
[font=\"Courier New\"]Motto: Praca w Faerunie nie wymaga skłonności masochistycznych. Są one jednak bardzo wskazane.[/font]

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9




Odpowiedz
Ktoś obeznany powie mi, jak to teraz wygląda - czy warto przenieść się z FF na Chrome'a?


Tonari no Totoro!
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Medivh dnia piątek, 13 stycznia 2012, 21:16 napisał

Ktoś obeznany powie mi, jak to teraz wygląda - czy warto przenieść się z FF na Chrome'a?

Obie przeglądarki są mniej więcej tak samo dobre. Zresztą sam oceń. Wypróbuj która będzie dla ciebie lepsza
Odpowiedz
Chrome się zaktualizował i teraz na pasku zakładek mam ikonkę "Aplikacje", której tam nie chcę, a której się nie da usunąć. Niestety nie mogę w mr Google znaleźć odpowiedzi na to pytanie, stąd pytam was Zabierzcie ode mnie to cholerstwo, bo rozważam powrót na starego, dobrego liska Chrome spada w moich notowaniach. Zamiast w końcu wprowadzić możliwość otwierania plików, zamiast ich zapisywania, zajmują się jakimś shitem, o który nie prosiłem


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
← Karczma

Chrome - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...