[NWN:HotU] Jak znaleźć ukryte drzwi?

Witam. Mam problem. Otóż gram sobie wojownikiem i biegam z deekinem. Doszedłem do momentu gdzie są szkielety wybuchające i wróżka je przywołująca. Niestety można tam się dostać przez ukryte wejście. I tu jest mój problem, ponieważ nie mogę znaleźć przejścia. Włączam tryb szukania, mam taki hełm z jednego z przeciwników i nie mogę znaleźć. Potem żeby dojść do następnych lokacji również trzeba przechodzić przez takie drzwi. Jak je łatwiej odkryć? Miksturki jakieś użyć czy może macie na to jakiś sposób?
Prawdopodobnie chodzi o spostrzegawczość. Przeszukiwanie do wykrywania pułapek, ale może się przydać. Tam gdzie mają być drzwi to po prostu stań i czekaj - twoja postać powinna zauważyć drzwi.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Ok. Ale można ją jakoś wspomóc? Mądrość zwiększyć czy który współczynnik? Stałem tam kilka minut w jednym miejscu i nic. Mam na składzie Deekina, Sharwyn i...Daelana. Może mają jakoś rozwiniętą spostrzegawczość?? bo biegam tylko z deekinem.
Dzięki za pomoc
Testy na spostrzegawczość są wykonywane co 6 sek, lub, w wypadku elfów, które mają dar do wyszukiwania ukrytych drzwi, dodatkowo przy każdym przejściu w odległości 1.5m od nich,

[To tak gwoli ścisłości ]
← Neverwinter Nights
Wczytywanie...