[NWN1] Dylemat magiczno/bojowy

Witam! Mam takie 2 pytanka:

1. Ostatnio grałem magiem to spotkałem się z dwoma zaklęciami: Dziw oraz Zawodzenie Banshee i nie wiem które jest lepsze - poradźcie.
2. Gdy grałem łowcą z dwoma mieczykami wpadłem na pomysł by te mieczyki ze sobą połączyć - ale nie chodziło mi tutaj o zrobienie postaci z mieczem dwuręcznym lecz podwójnym. I tu nasuwa się pytanie: czy mam w tedy dodawać atuty do walki dwiema broniami i czy w ogóle opłaca się zrobić takiego wojownika? Proszę o odpowiedz...

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz

Cytat

1. Ostatnio grałem magiem to spotkałem się z dwoma zaklęciami: Dziw oraz Zawodzenie Banshee i nie wiem które jest lepsze - poradźcie.

Osobiście wolę Dziw ponieważ Zawodzenie Banshee nie działa na większość wrogów ...

Cytat

2. Gdy grałem łowcą z dwoma mieczykami wpadłem na pomysł by te mieczyki ze sobą połączyć - ale nie chodziło mi tutaj o zrobienie postaci z mieczem dwuręcznym lecz podwójnym. I tu nasuwa się pytanie: czy mam w tedy dodawać atuty do walki dwiema broniami i czy w ogóle opłaca się zrobić takiego wojownika? Proszę o odpowiedz...


Hmm podwójny mieczyk najlepiej moim zdaniem pasuje do barbarzyńcy


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Ale tak ogólnie jak zrobić takiego typka co podwójnym mieczem bije - możesz powiedzieć - i czy on będzie skuteczny.

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz
Hm jak dobrze pamiętam to walka dwoma brońmi jest potrzebna (dokładnie nie wiem bo w NWN 1 już trochę nie grałem).

BTW
Barbarzyńca do podwójnego miecza jest najlepszy bo ma duża siłe


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Aha. Mile widziane będą komentarze także innych użytkowników.

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz
Co do broni.
Łowca z Podwójnym Mieczem mi się nie widzi, gdyż raczej wszystko przy tej klasie idzie w Zręczność, a nie w Siłę, więc bardziej preferuję bronie lekkie i średnie. Chociaż jak dobrze pamiętam Sharvyn miała miecz podwójny, a była Bardem.

Co do czaru.
Nie wiem jak było w NWN1, ale w NWN2 wrogowie muszą w Zawodzeniu wykonać rzut na Wytrzymałość, a w Dziwie na Siłę Woli, a większość potężniejszych potworów ma wysoką Wytrzymałość. Jestem za Dziwem.
Odpowiedz
Do podwójnego miecza to potrzeba chyba "małpiego chwytu" czy coś w tym stylu a nie walki dwoma brońmi z tego co pamiętam.Czy się opłaca takiego łowcę robić? to zależy od gustu ale musiałby być dopakowany na maksa w siłę no i trzeba się zastanowić czy lepiej mieć np 4 ataki w rundzie od jednego miecza czy 7 od dwóch..dla mnie faktycznie dużo lepszą klasą do tego jest barb ze względu na szał ,czyli niezły bonus do siły i do obrażeń, ale łowca na kampanie też sobie powinien poradzić.
Odpowiedz
Lirael jak dobrze pamiętam to małpi chwyt był po to by mniejsze/słabsze postaci mogłby nosić cięższe broni ...
Ewentualnie wojownicy mogli wtedy trzymać miecz dwuręczny w jednej ręce ale duże kary były


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
faktycznie i to w NWN2 .. hehe lecytynke pora zacząć łykać czyli wystarczy atut "egzotyczne bronie" żeby podwójnym mieczem wywijać
Odpowiedz
No to przede wszystkim ale jak dobrze pamietam to żeby zmiejszyć kary to chyba trzeba mieć walka dwoma brońmi


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
u to lipa..trzeba w takim razie wydać parę punktów w zręczność....więc zostaje tylko barb i dopałka od szału do siły..
Odpowiedz
Heh dlatego właśnie mówiłem że barbarzyńca najlepiej się nadaje do walki podwójnym mieczem


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Ale można też zrobić łowcę z podwójnym mieczem (niestety bardzo niestylowo) i zaoszczędzić sobie na atutach bo z tego co wiem to on już ma te atuty do walki 2 broniami. No i muszę dodać, że mam tylko podstawkę więc niektórych atutów u siebie nie znajdę. '->200Post<-' .

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz
Nie opłaca się łowca z podwójnym mieczem bo będzie miał za małą siłe (w łowcy głownie do zręczności się dodaje)
Moim zdaniem łowca powinien walczyć lżejszymi brońmi


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Właściwie ja będę od razu miał postać na 20lvl więc wtedy to już nieźle się walczy. Myślałem jeszcze nad bardem ale chyba nie ma sensu takiej postaci robić. Zgadzam się łowca powinien mieć lekką broni i pancerz zresztą też.

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz
Ależ wy się upieracie z tą zręcznością u łowcy...ech....jak walka wręcz, to w siłę iść!!bez sensu mieć +2 do kp lepiej mieć +2 do trafienia i obrażeń i niszczące uderzenia krytyczne..chyba że z łukiem to wtedy iść w zręczność...ale w sumie Zorg zrób takiego łowce i zobacz jak się sprawdza ,ja takim nie walczyłem a jestem ciekawy jak się sprawdzi:)
Odpowiedz
Co do ostatniej wypowiedzi Lirael, to niestety bez złośliwości muszę nazwać ją kompletną bzdurą :-). Szybkość + technika dają siłę, nie odwrotnie. Lepiej jest zadać np. 5 ciosów po 10 obrażeń każdy dzięki wielkiej zręczności która gwarantuje celne trafienie przy każdym ataku, niż ładować w siłę i mieć nadzieję, że za piątym ciosem wreszcie trafimy przeciwnika i może do tego jeszcze uda się nam trafić krytykiem, bo jak już się uda to mu urwiemy głowę razem z płucami naszym atakiem za 50 obrażeń. Co zaś się tyczy odpowiedzi na pytania:

1. Przechodziłem grę czarownikiem 14 razy jak dotąd w różnych wersjach i konwersjach i jestem za "Dziwem". Jak wspomnieli moi szanowni przedmówcy jest skuteczniejszy (ma większą szansę powodzenia) i - jeśli dobrze pamiętam - sam w sobie zadaje większe obrażenia. No i fajniej wygląda :-)

2. Podobnego łowcę też kiedyś sobie produkowałem i zaiste "dwumieczowy" oburęczny łowca z duużą zręcznością i niekoniecznie wielką siłą, za to wyposażony w dwa ciekawe unikalne miecze jest baardzo nieprzyjemny. I tu również zgadzam się z przedmówcami, że potrzebna Ci będzie "Walka dwiema broniami", a później przyda się też "Ulepszona walka dwiema broniami", która praktycznie wyeliminuje wszelkie kary wynikające z machania dwoma mieczami.
Odpowiedz
Moją opinie na temat łowcy znacie więc nie ma sensu o niej pisać. Zrobiłem taką postać z podwójnym toporem i... cóż jest słaba - jak dla mnie za małe ob. (dla szarego gracza są to dobre ob ale dla mnie - typka który lata z kosą i wali krytyki po 140 są za małe). No ale to nie wina małej siły - brak 2 broni (które mogą być różne - to dodatkowy +), klasa barbarzyńca.

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz
Wiktul tu się mylisz i to baardzo...zręczość dodaje punkty do trafień ale tylko w małych"lekkich" broniach...a przy podwójnym mieczu"trafienie" i obrażenia są zadawane od siły!!! i tak mając łowce z siłą 25 i walcząc długim mieczem będe miał takie same trafienie jak Ty walcząc łowcą ze zręczością 25 i krótkim mieczem...tylko ja będę miał jeszcze krytyk który potrafi zabić od razu wroga a Ty nie...więc następnym razem się zastanów kiedy powiesz ,że bzdury gadam..i zaznaczam ,że rozmowa idzie o "podwójnymm mieczu" a nie o 2 mieczach...
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik LIRAEL dnia czw, 11 wrz 2008 - 16:54 napisał

Wiktul tu się mylisz i to baardzo...zręczość dodaje punkty do trafień ale tylko w małych"lekkich" broniach...a przy podwójnym mieczu"trafienie" i obrażenia są zadawane od siły!!! i tak mając łowce z siłą 25 i walcząc długim mieczem będe miał takie same trafienie jak Ty walcząc łowcą ze zręczością 25 i krótkim mieczem...tylko ja będę miał jeszcze krytyk który potrafi zabić od razu wroga a Ty nie...więc następnym razem się zastanów kiedy powiesz ,że bzdury gadam..i zaznaczam ,że rozmowa idzie o "podwójnymm mieczu" a nie o 2 mieczach...


Masz rację Lirael
Jednak uważam że robienie z łowcy barbarzyńcy jest bezsensu ... -_-
BTW wysoka zręczność daje duża szanse uniknięcia twojego krytyka


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Dylemat magiczno/bojowy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...