PC

Użytkownik PkaYak dnia nie, 11 lut 2007 - 10:49 napisał

Ja mam tylko jedną radę. Chcesz kompa do gier to CRT a nie LCD. Martwe pixsele i odgórnie ustalona rozdzielczość dodzą ci w kość.

[post="54279"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Jesteś przestarzały. Te argumenty dawno wyszyły z mody.
Odpowiedz
Z martwymi pikslami to akurat bzdura ale z rodziałką ma trochę racji Tar. Jeśli nie lubisz pikselozy, to musisz się liczyć, ze twój komp będzie musiał być zawsze highendowy.
Odpowiedz
Przeglądałem neta, i zobaczyłem że Radek X1600 jest słabszy niż GF 6600GT bo ma mieć niby 12 potoków, a ma tylko 4, jednak test był z przed jakiegoś czasu i może się to zmieniło. Teraz moje typy wyglądają tak:

Asus Radeon X1550 512Mb/128bit (550/666Mhz) - 171zł
http://allegro.pl/item263525404_asus_radeo...v_dv_pci_e.html

Asus Radeon X1600Pro 512Mb/128bit (500/540Mhz[Prawdopodobnie bo tak podają inne serwisy] ) - 220zł
http://allegro.pl/item261149032_pci_e_asus...3_lata_gw_.html

PowerColor Radeon X1650Pro 512Mb/128bit (600/700Mhz) - 160zł
http://www.dccomp.pl/-p-11404.html

Asus GeForce N6800GT Extreme 256Mb(Chyba bo nie jest podane ale takie ma przeważnie)/256bit (350/1000Mhz) - 250zł
http://allegro.pl/item263440807_asus_6800_gt_16_potokow.html

PALIT GeForce 7300GT 256Mb/128bit (500/100Mhz) - 200zł
http://allegro.pl/item262165138_pcie_palit...dr3_sonic_.html

Co robić?

Odpowiedz


Kupujesz nowy komputer, to licz się z zmianami.
LCD to future. Nie poradzisz nic na to. A w sumie LCD niedługo będzie wypierany przez następna technologię.

Nowe gry pikselozy nie mają. A jeśli chcesz grać w stare, to starczy Ci stary komputer... ;p
Odpowiedz
Nie rób zamętu Tar. Odpal sobie Wiedźmina poniżej rozdzielczości monitora i zobaczysz o co mi chodzi pod pojęciem pikselozy.

I szczerze mówiąc mam gdzieś taki postęp który mnie zmusza do czegoś na co nie mam ochoty. Kupując pół roku temu monitro z chęcią bym sobie wziął CRT dużego za 1/3 ceny LCD. Ale niestety 'technologia się przedawniła'. Ktoś kiedyś dobrze powiedział, że na LCDkach to zarabiają głównie hurtownicy bo tam gdzie wcześniej mogły stać 3 monitory mogą teraz zmieścić 12...

[Dodano po chwili]

A co do ciebie Xingu to zaciśnij zęby poczekaj do gwiazdki, sterroryzuj babcię i rodziców niech ci dorzucą trochę grosza i kup coś choć trochę porządniejszego. Szkoda kasy wydawać na coś co już jest technologią przeszłą.
Odpowiedz
Zacisnąłem pasa i ostatecznie kupiłem PALIT GeForce 8600GT W testach wypada wyśmienicie ma wysokie przepustowości i jest dużo wydajniejszy od pozostałych a kosztował mnie 300zł więc udana transakcja 3 lata gwarancji a poczytałem i okazuje się że PALIT wcale nie jest złą firmą

Odpowiedz
To i ja już nie będę tworzył nowego tematu
Co myślicie o czymś takim ?
Procesor
Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz 8MB cache s. 775 Box 905,00
Płyta główna
EVGA nForce 650i Ultra 339,00
Pamięć RAM
Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 189,00
Karta graficzna
EVGA e-GeForce 8800GT 512MB Superclocked 1139,00
Dysk Twardy
Seagate ST3320620AS 320GB sATA II 16MB 299,00
Cena zestawu: 2871,00 zł
Odpowiedz
Ja w quada bym nie inwestowal,
niestety evga nie znam
patriot kosci godne polecenia, nie ma to tamto.
geforca wez 8800 gts, bo gtx nie wykorzystasz.
hdd jesli ma prostopadly zapis bedzie smigal, tylko nie wiem jak teraz z awaryjnoscia.

ceny nie skomentuje, bo juz sie nie orientuje - wypadlem z obiegu. ;p
Odpowiedz
Czemu w quada niby nie ? Zapomniałem dopisać że pewnie prędko nowego sprzętu nie kupię, więc Quad dobry by był chyba
Odpowiedz
Bo trudno Ci bedzie sie dostosowac z aplikacjami.
Jesli bys chcial naprawde fachowych porad - musisz sie niestety udac na forum super-hiper-mega-inforamtykow/serwisantow bo to co mu tu Ci napiszemy to tylko subiektywne opinie laikow...

W piewrwszej kolejnosci pogadaj z trzema roznymi sprzedawcami, potem udaj sie do serwisantow a potem ich opinie zaprezentuj na jakims forum i popros o komentarz do tych informacji, ktore zdobyles.

A potem nam powiedz co kupiles. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Na start to ma dość wolne ramy. 4 Giga, ale jednak dość wolnych. (Tego się od Ekha i Trila nauczyłem, żeby patrzeć na szybkość )
Odpowiedz
2 x Kingston DDR2 2GB 800MHz będzie lepsze? ~~
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Jeśli nie zapomnę to może ci coś zaproponuje za te 2.5 tysiaka. Ale to jakoś wieczorem.

[Dodano po 3 minutach]

Powiedz mi tylko, czy klawa, mysz i obudowa są obowiązkowe czy nie?
Odpowiedz
Nie, nie są. ;>
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Nie ma sprawy - czekam cierpliwie.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Zatem jedziemy .

Najpierw trochę wstępu teoretycznego. Musisz zdawać sobie sprawę, że za 2.5k zł nie złożysz demona szybkości. Mogę ci powiedzieć, że złożysz maszynkę, która przez najbliższy rok będzie bez większych problemów łykać większość nowych produkcji (nie mówię tutaj co prawda o takich potworach jak crysis i nastepcy. Tutaj możesz się spodziewać jedynie srednich efektów ale to i tak będzie dużo.). Po roku Komputer zacznie się starzeć ale przez okres jeszcze 12 miesięcy nie będziesz miał na co narzekać. Ale pod koniec znowu będzie wskazane wyłożenie pieniędzy na masyznkę chociażby po to, żeby przedłużyć jej żywotność o kolejny rok. Brutalna prawda.

Teraz przejdźmy do szczegółów. Zasadniczą kwestią jest: AMD czy Intel. Z takim budżetem możesz albo wybrać coś ze średniej półki Intela lub z górnej półki AMD. I teraz powinienem napisać coś mądrego w celu porównania tych 2 możliwości. Niestety nie mogę ponieważ nigdzie nie można znaleźć odpowiednich testów ani porównań. Niestety. Przypuszczam, że takie porównanie: średniak Intela z orłem AMD zakończy się zapewne remisem. Zatem wybór należy głównie do twoich upodobań. Oczywiście należy pamiętać, że płyta główna pod Intela jest trochę droższa oraz, że ten procesor wspiera szybsze (i droższe) pamięci. Ale dośc tych dywagacji. Przejdźmy do szczegółów.

Aha, jeszcze jedno. Do obu zestawów dorzucam kartę dzwiękową. Jestem przeciwnikiem całego tego integrowania wszystkiego na pł. gł. oraz zdaje sobie sprawę, że osobny układ pozwala również nie obciążać tak innych komonentów. Dodatkowo do obu zestawów dodaje zestaw 5.1 glośników. Wychodze, z założenia, ze takowych nie posiadasz. Musisz mi uwierzyć, ze przejście ze zwykłych kolumienek albo słuchawek na 5.1 jest warte wydania pewnych funduszy. Początkowo może ci się to wydawać niezauważalne ale szybko nie będziesz mógł żyć bez dzwięku przestrzennego. Ceny głośników nie sa jakieś straszne, a efekt jest zadowolający. (o ile nie jesteś audiofilem ). No oczywście musisz tez miec jak rozstawić te głośniki ale dla chcącego nic trudnego jak ja powtarzam .

Zestaw I (AMD)

MOBO: KLIK1 lub KLIK2 lub KLIK3
Proc: ATHLON64X2 KLIK
Grafa: Radeon 4870 KLIK
Pamiątki: 2x2gb GeIL Ultra KLIK
HDD: Barracuda 640GBKLIK
Karta Muzyczna: SB X-FI KLIK
Głośniki: Creative 5.1 KLIK
Zasilacz: Tagan 500W KLIK

Cena zestawu to w zależności od tego, którą płytę wybierzesz wynosi od 2548 do 2667złotych.

A teraz komentarz.
MOBO: Wybrałem 3 modele, które:
-posiadają możliwość umieszczenia 2 karty graficznej (być może w przyszłości będziesz chciał dołożyć drugą)
- obsługują pamięci powyzej 800mhz (jak będziesz zmieniał procek za 2 lata to może wtedy będziesz mógł z tego skorzystać)
- posiadają funkcję RAIDa (gigabyte co prawda jej nie ma ale przypuszczam, że może to byc bląd w opisie) - co to jest to poczytaj sobie na wiki. W każdym razie jak dyski stanieją za rok to będziesz mógł dorzucić kolejny do pudła i albo mieć system zabezpieczania danych albo 2x tyle miejsca z pięknymi transferami
- posiadają gniazdo AM2+ (poza Gigabytem) - nalezy patrzeć przysłościowo pod procesory Phenom.
Proc: jeden z najmocnieszych modeli 64x2 na rynku i siłą rzeczy najbardziej przystępny cenowo. Niby możesz szukać jeszcze czegoś mocniejszego (6400) ale cena będzie wtedy nieproporcjonalna do mocy
Grafa: Jedna z najmocniejszych i najbardziej opłacalnych graf na rynku. Mowa tu oczywiście o układziepojedynczym. Dlaczego jest taka bajerancka mozesz poczytać sobie tutaj: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4400
Pamięci: Najlepsze co możesz wsadzić z takim prockiem.
HDD: Wybralem model o najlepszym wspolczynniku wielkość/cena. Mniej niż 44gr za 1gb.
Karta muzyczna: Dosyć standardowy model creative, moim zdaniem idealny dla gracza.
Głośniki: Ekonomiczne i dobrego producenta. Od lat używam ich poprzedników i nie narzekam.
Zasilacz: Mały potworek by zasilić to wszystko bez problemu.

Zestaw II (Pentium)

MOBO: Gigabyte KLIK
Proc: Core2Duo E8200 KLIK
Pamięć: 2x2gb 800mhz Klik
Grafa: Radeon 4870 KLIK
HDD: Barracuda 500GB KLIK
Karta muzyczna: Oczko niżej niż w zestawie powyżej Klik
Głośniki: Creative 5.1 KLIK
Zasilacz: Tagan 500W KLIK

Cena zestawu: 2638

Uwaga. Możesz zrezygnować z głośników i kasę dorzucić sobie do szybszych pamięci: KLIK

Komentarz:
MOBO: Przyznam się, że wybierałem ją trochę w ciemno. Kierowałem się tym, by głównie dawała możliwośc obsługi szybkich pamięci. Niestety wiekszośc z takich płyt to już dosyć drogie modele. Ta jest tania ale za to nie obsługuje podwójnych kart i ponownie nie ma słowa o RAIDzie.
Grafa: Patrz wyżej.
Pamięci: W sumie tak jak wyżej. Masz możliwość wybrania prędkości kosztem głosników .
Proc: Coś ze sredniej pólki cenowej Intela.
Dysk: Mniej pojemny niż w górnym zestawie ale to kwestia cięcia kosztów.

Reszta w sumie bez zmian.

Podsumowanie. Oba zestawy będą na pewno miały spory potencjał w grach. Potężna karta oraz mocne processory cię nie zawiodą. Pierwszy zestaw prawdopobnie będzie ustępował mocą ale oferuje ci wiekszy dysk i lepszą kartę muzyczną oraz bardziej przyszłościowe płyty glówne niż ten drugi.

Ale wybór i tak nalezy do ciebie.

Aha, i jeszce jedno. Komputronik jest sklepem dosyć drogim. Polecam porównywarki cen takie jak ceneo.pl lub skapiec.pl. Można na nich znaleźć te same komponenty duużo tańsze. A jeśli nie chce składać kompa w różnych sklepach to zajrzyj do sklepu apollo.pl. Kupowałem już u nich trochę gratów i nigdy się nie zawiodłem. Tańsi od koputronika i bardzo solidni.


Trochę się spóźniłem (południe minęło) ale mnie brat zagadał przez telefon.
Odpowiedz
← Karczma

PC - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...