Baldurs Gate III - nowe przecieki

Dajcie spokój. Nic jeszcze nie wiadomo, a tu już widzę głosy, że ludzie nowej części nie zaakceptują - najwyraźniej nie chcecie tego zrobic!. Jakieś niepotrzebne uprzedzenia do gry, której jeszcze nikt na oczy nie widział i o której, na dobrą sprawę, jeszcze nic nie wiadomo. Nawet nie wiemy, czy naprawdę się ukarze.
Ja również widzę tu skok kasę, bo stworzenie gry pod nazwą jednego z najbardziej znanych i najlepszych tytułów powoduje, iż inna reklama jest właściwie nie potrzebna - taka gra i tak przyniesie kasę - jaka by nie była.
Jest jednakowoż szansa, że projekt ten realizują zapaleńcy zakochani w serii (jak chyba każdy z nas) i powstanie naprawdę dobra, klimatyczna kontynuacja, albowiem stworzona z miłością.

Narazie jednak pozostaje nam tylko czekac, czekac z nadzieją, bo jest jeszcze za wcześnie by cokolwiek oceniac.
Odpowiedz
Oj tam przesadzacie jak zwykle. Głównie to WY sie zmieniacie i wasze podejście. Kiedyś byliście młodsi, bardziej beztroscy i mieliście więcej czasu. A i wasze podejście było zupełnie inne. Ci co się wychowali na totalym odlskulu nie mogą pewnie spojrzeć pewnie na BG, my co się wychowaliśmy na BG nie możemy spojrzeć na nowego Falla, a ci co... itd. itd.
Odpowiedz
Przejścia z 2D na 3D w dużej części przypadków wychodzą nie najlepiej.
Odpowiedz
Minusem jest jeszcze duża przerwa między tytułami. Już to wymusza naprawdę duże zmiany, bo technologia za bardzo poszła do przodu.

Jeszcze nie postawiłem na tej grze ostatecznej kreski, ale zdziwię się, jeżeli gra, która zrobią, będzie Baldurem.
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Odpowiedz
Mnie rani tylko bolesny fakt, że Baldur (jak wszystkie obecne gry) będzie 3D. O ile wspaniale to wygląda przy widoku zza pleców, o tyle przy rzucie izometrycznym zdecydowanie wolę 2D, albowiem często wychodzi z tego jakaś kreskówkowa grafika i gra traci klimat - oprawa wizualna niewielu tytułów w 3D na prawdę mi się podoba.
Odpowiedz
Chyba nie będzie rzutu izometrycznego, Finrod.
Baldur's Gate 3...zagram. To na pewno.
Bo kto powiedział, że skoro gra zmieni wiele rzeczy, wszystko będzie nowsze, "inniejsze", to gra straci klimat? Najprawdopodobniej tak będzie. Pozostaje nadzieja, że "projekt ten realizują zapaleńcy zakochani w serii (jak chyba każdy z nas) i powstanie naprawdę dobra, klimatyczna kontynuacja, albowiem stworzona z miłością.", i nie zależy im tylko na kasie, ale chcą dodać coś nowszego i być może lepszego.

Rzekłem.
Trzy resorty dla Ligi co ich Roman wiedzie
Siedem dla Samoobrony z Andrzejem na przedzie
Trzy dla PIS-u pod wodza Kaczora
Jeden dla wadcy-OJCA DYREKTORA

Jaki z tego wniosek?Ojca Dyrektora trza do wulkanu wrzucic!





Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik MiridiusHazentoff dnia sob, 13 wrz 2008 - 10:22 napisał

Chyba nie będzie rzutu izometrycznego, Finrod.
Baldur's Gate 3...zagram. To na pewno.
Bo kto powiedział, że skoro gra zmieni wiele rzeczy, wszystko będzie nowsze, "inniejsze", to gra straci klimat? Najprawdopodobniej tak będzie. Pozostaje nadzieja, że "projekt ten realizują zapaleńcy zakochani w serii (jak chyba każdy z nas) i powstanie naprawdę dobra, klimatyczna kontynuacja, albowiem stworzona z miłością.", i nie zależy im tylko na kasie, ale chcą dodać coś nowszego i być może lepszego.

Rzekłem.


Wreszcie BG III
Od baaaardzo dawna czekałem na tę grę
Baldur's jest pierwszym cRPG w jakiego grałem i to właśnie dzięki tej grze "wessałem się" w świat RPG
Miejmy tylko nadzieję (tak jak mówisz) że nie straci klimatu :] Pozostaje nam tylko czekać i mieć nadzieje hehehe


[font="Arial"]"Największą mądrością i siłą jest uznanie siły drugiego człowieka. Jedynie słabi poszukują w innych słabości"[/font]
Odpowiedz
Ja się spodziewałem, że jeśli w ogóle wyjdzie BG3 to z pewnością w grafie 3D, bo to im się bardziej opłaca, ok ci, którzy tą grę lubią i znają woleliby 2D, ale wtedy inni już na tą grę nie spojrzą, a tak kupi to większość fanów jedynki i dwójki (tak dla zasady) i masa innych nowych graczy

Odpowiedz
To jest tak proste i oczywiste, że nawet ja to wiem i rozumiem.
Ale może... gdzieś, kiedyś będzie można wybierac sobie spojrzenie na świat (3D lub 2D) w zależności od preferencji i upodobań...
Jednak, prawdę mówiąc nie sądzę, bo to za dużo nieopłacalnej roboty.

W każdym razie będę tęsknił za 2D.
Odpowiedz
Dużo słyszę tutaj o 3d. Ciekawe jak będzie wglądać. Może jak w Neverwinter Nights. Tak mi się wydaję. Dlaczego? bo z gry ID2 można zimportować postacie do właśnie tej gry. Więc w BG3 może też tak będzie można zrobić. Interesują mnie też rasy jakie tam będą
Odpowiedz
Pewnie takie jak w Neverze 2, przynajmniej tak sądzę.
Odpowiedz
Z BG3 powoli robi się historia jak z DNF, choć w dużej mierze to tylko szum medialny, a nie jakieś konkretne zapowiedzi.

No ale jesteśmy teraz po premierze DA, tzw. "duchowego spadkobiercy" Baldurów. Sam jeszcze nie miałem okazji zagrać, ale pojawia się wiele opinii, że DA faktycznie jest godnym następcą sagi BG, a nawet w pewnych elementach ją przewyższa. Powoli chyba więc upada przekonanie, że w 3D nie da się zrobić żadnego porządnego RPG-a.

Sam często zmieniałem zdanie co do tego, czy BG3 powinno powstać, ale ostatnio coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że legendę (która, jak wiadomo, zawiera w sobie tylko ziarno prawdy) lepiej zostawić w spokoju. Bo nawet jeśli trzecia część wyjdzie i będzie świetna, to i tak nie znajdzie uznania wśród osób idealizujących poprzednie części. Zresztą wystarczy sam niesmak, jaki wzbudzi wykorzystanie tytułu przez potencjalnych twórców. On jednoznacznie kojarzy się z opowieścią o pewnym Dziecku Bhaala, a historia tego dziecka została domknięta, i choć pewne luki można znaleźć i wykorzystać, to nie ma co robić tego na siłę.

Jednej rzeczy jednak mi brakuje i bardzo chciałbym, żeby się pojawiła - porządne narzędzia modderskie przystosowane do IE. Kto wie, może fani sami stworzyliby własne propozycje kontynuacji, gdyby chociażby tworzenie grafik nie było tak żmudną robotą.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Arnvald dnia poniedziałek, 28 grudnia 2009, 12:44 napisał

Z BG3 powoli robi się historia jak z DNF, choć w dużej mierze to tylko szum medialny, a nie jakieś konkretne zapowiedzi.

Różnica jest taka, że o ile wierzyć 3D Realms/Apogee przez te wszystkie lata trwała praca nad Duke'em, natomiast nad o BG3 wiadomo, że oficjalne prace nie są prowadzone od dawna (2004 roku o ile dobrze pamiętam)., a jedyne plotki dotyczą tego, czy ktoś się za to weźmie. No, chyba żeby liczyć próby Sawyera na polu stworzenia moda do NWN2, chyba zresztą porzucone.



Wywiady Trzynastego Schronu:
Chris Avellone & Josh Sawyer [color="#C0C0C0"](Obsidian Entertainment, wcześniej Interplay/Black Isle)[/color]
Brian Mitsoda [color="#C0C0C0"](DoubleBear Productions, wcześniej Interplay/Black Isle, Troika Games i Obsidian Entertainment)[/color]
Vince D. Weller [color="#C0C0C0"](Iron Tower Studio)[/color]
Odpowiedz
Ja tam czekam na BG 3 bo saga Baldurs Gate byla moja pierwsza saga ktora tak bardzo pokochalem. Baldurs Gate zawsze bedzie Number 1 na rynku swiatowym i nic tego niezmieni POZDRO DLA WSZYSTKICH FANÓW BG, DB, GOTHIC, DIABLO, I RUNSCAPE !!!!!!!
Odpowiedz
Coz...Gdy daaaawno temu kupilem BG1 to tak do dzisiaj w nia pogrywam. Moim skromnym zdaniem jest to najlepszy " produkt" CRPG na rynku i pomimo uplywu czasu ciagle swietny...
Owszem, IWD 1 i 2 byly ciekawe i wciagajace a nade wszystko grywalne, jednak moim niedoscignionym wzorem pozostaje BG 1 i 2 ze wskazaniem na BG1
Potem nastal czas TES Morrowind i wiele sie zmienilo. Troche kiepska animacja npostaci jednak swiat potezny i fascynujacy a fabula pierwsza klasa.
Jednak to nie to co izometryka Baldursow...
pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
tak, BG będzie nr.1 tylko jak pograłem w assasin, czy wiedzmin, to ochota na animacje z BG mi przeszła, wiem wiem że to zupełnie inne płaszczyzny
Odpowiedz
Coś wiadomo więcej, czy się nie doczekamy?
Odpowiedz
Data założenia tematu mówi, że raczej nic z tego.
Odpowiedz
Ja bym wolał mimo wszystko, by nie powstała nowa część Sagi.
Niech Tron Bhaala pozostanie w naszej pamięci, jako doskonałe zakończenie wyśmienitej serii.


Bo widząc tendencje na rynku gier, to kolejną część po prostu by spier******.
Poszli by na kasę, rozkraczając się przed rynkiem konsol, co raczej nie służy grom PC (A już w szczególności starym tytułom).
Także R.I.P., Baldur's Gate.





Odpowiedz
Lavo, tu nawet nie chodzi o pojscie na kase, problem lezy tez w historii bo o czym mialaby byc najnowsza czesc? Dalsze przygody Charname'a? Jezeli tak to gdzie? Jaki nowy, epicki wrog sie pojawi skoro w BG2 i ToBie dwa razy uratowalismy swiat od zaglady. Bardziej korzystniejsze byloby zrobienie nowej historii z Imoen na przyklad, jako ta glowna bohaterka. Ale znowu, gdzie usadowic akcje? Calimshan? Moze Czerwoni Czarodzieje? Trzecia czesc bylaby wykonalna, gdyby od razu wzieto sie do pracy, teraz po 10 latach nie ma sensu wracanie do tej gry.
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Baldurs Gate III - nowe przecieki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...