gg 8.0

Nie wiem czy ktoś z was słyszał, ale niedługo ma wejść do użytku nowa wersja gg 8.0. Będzie się ona znacznie różnić od poprzedniej wersji, zdecydowanie lepsza szata graficzna, kilka nowych rozwiązań mających ułatwić nam komunikację itp.

Wersja ta jest do pobrania z tej strony. Jest to jednak wersja beta, która ma sporo błędów, mnie usunęła całą listę kontaktów , ale po ściągnięciu poprzedniej wersji cała lista na szczęście wróciła
A tu parę screenów:





Czekam na wasze komentarze co sądzicie o nowej wersji GG

Odpowiedz
Wygląd a'la Web2.0... I po co to komu. Ile można wydziwiać z czymś tak banalnym jak komunikator tekstowy. Wzięli by zrobili coś co by się szybko lączyło i zajmowało 1mb pamieci. To byłoby fajne.
Odpowiedz
Osobiście za bardzo związałem się z Konnektem, żeby zastanawiać się co fajnego może zaoferować GG. Jedno mogę rzec - wygląda ładniej, niż poprzednie.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Od konnekta cięzko jest odejść, zwłaszcza jak sie zobaczy reklamy w gg.
Odpowiedz
Reklamy da się znieść, a to co tu widzicie to tylko jeden z wielu skinów (są inne choć nie wiadomo ile z nich będzie w oryginalnej wersji (bo z tego co słyszałem mają być trochę inne)

Odpowiedz
Syf jakich mało. Nie wystarczy że stare gg jest dziurawe jak sito? Przetestowane dawno temu - nie polecam i nie będę polecał póki co.
Odpowiedz
7.7 w zupełności mi wystarcza. Najciekawsze jest jednak to, że od momentu ukazania się tej bety, pobranie 7.7 jest znacznie utrudnione.
Odpowiedz
Mi natomiast ciężko by było odejść na rzecz tego od ekg (shell rządzi) - tak jak napisałe Ekht - na co komu skórki, pierdoły itepe itede? Może ktoś to lubi - wtedy proszę bardzo. Ale ja wole coś minimalistycznego
Tril Khaerin
[font=\"Courier New\"]Motto: Praca w Faerunie nie wymaga skłonności masochistycznych. Są one jednak bardzo wskazane.[/font]

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9




Odpowiedz
Jak u Trila Odkąd dzieki ekg na shellu jestem dostepny 24/7, to liczba osób które do mnie piszą spadła do 4 xD Odpowiada mi to

A gg jest aplikacją dziurawą i zamulaszczą
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Ekhtelion dnia pon, 18 sie 2008 - 13:43 napisał

Wzięli by zrobili coś co by się szybko lączyło i zajmowało 1mb pamieci. To byłoby fajne.


W nowej wersji ni można się tego spodziewać, beta zajmuje ok 24-25mb

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Ammon dnia pon, 18 sie 2008 - 14:25 napisał

7.7 w zupełności mi wystarcza. Najciekawsze jest jednak to, że od momentu ukazania się tej bety, pobranie 7.7 jest znacznie utrudnione.


Ja dziś ściągałem ponownie 7.7 bez problemów

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tril Khaerin dnia pon, 18 sie 2008 - 14:25 napisał

Mi natomiast ciężko by było odejść na rzecz tego od ekg (shell rządzi) - tak jak napisałe Ekht - na co komu skórki, pierdoły itepe itede? Może ktoś to lubi - wtedy proszę bardzo. Ale ja wole coś minimalistycznego


Zawsze lepiej jak komunikator wygląda ładniej.

Odpowiedz
A to niby ładne nie jest?


A funkcjonalnością mu żadne gg nie dorówna, o!
Odpowiedz
GG to zło.
Używam wersji 6.1 odkąd mam internet i jak dotąd nidy mnie nie zawiodła. W przeciwieństwie do nowszych wersji...
Popieram Ekha, niech zabiorą się za coś bardziej ambitnego, niż upiększanie tego samego wysyłacza tekstu. Czy oni to robią pod pewną grupę konsumentów zwaną "młodzieżą"? Dodają tyle różnych bajerów, żeby mogli się "lansować"...?
Odpowiedz
Własnie zainstalowałem sobie gg 8.0 żeby mieć o czym tu napisać ;p

Żre mi 40 MB ramu na czystym profilu (tyle że należy uwzględnić że nie mam pliku wymiany więc wszystko siedzi w pamięci fizycznej). Będe musiał sobie jeszcze potestować czas procesora i jak wygląda rozkład funkcji. Wizualnie wyglada całkiem ładnie, ale jakoś mnie odpycha mimo to.
Tril Khaerin
[font=\"Courier New\"]Motto: Praca w Faerunie nie wymaga skłonności masochistycznych. Są one jednak bardzo wskazane.[/font]

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9




Odpowiedz
Wszytko idzie do przodu to i gg musi, gdybyście to wy tworzyli komputery itp. to bym się musiał DOSa musiał nauczyć

Odpowiedz
I wyszło by Ci to na dobre, uwierz mi
Odpowiedz
Imo programowanie w waszym wykonaniu sprawiłoby że wszystko byłoby uber funkcjonalne ale supernieestetyczne. A ja akurat lubię troszkę estetyki choć to gg 8.0 mnie zupełnie nie rusza. 6 mi starcza i jedyny upgrade jakiego bym chciał to możliwość wyłączenia reklam
Odpowiedz
@ Sosna - to nie ma nic wspólnego z DOSem! Oprócz braku myszki i podobnego interfejsu.

Na plus:

- możliwość wyłączenia ostrzeżeń o linkach.
- linki wreszcie otwierają się prawidłowo w domyślnej przeglądarce, nie w IE.
- możliwość gadania w kartach (niektórzy lubią)

Na minus:

- wygląd okna rozmowy - ja rozumiem że fajniejszy wygląd i tak dalej, ale zaśmiecanie okna niepotrzebnymi ikonkami osób to przesada, one nie są tam do niczego potrzebne. Do tego umiejscowienie opcji, np. wyczyszczenie okna rozmowy w dodatkowym menu. Do tego przy kontaktach z listy i tak jest tam tylko jedna opcja co daje nam tylko dodatkowe kliknięcie. I ogólnie okno wygląda kiepsko - zbyt "rozlazłe" wiadomości (przez te ikonki głównie). Może inne skiny będą lepsze.
- opcje dźwięku - kiedyś była opcja wyłączenia dźwięku nowej wiadomości w trakcie rozmowy z nadawcą - teraz jej nie ma, co jest strasznie wkurzające.
- pasek szukania - ok, fajna rzecz, ale... ale czemu po wpisaniu nie można zwyczajnie walnąć w enter?! Nie, trzeba dodatkowo klikać...
- przełączanie się między kartami w rozmowie - oczywiście tylko za pomocą myszki - okropieństwo, piszesz, chcesz napisać coś komuś innemu to musisz wziąc łapy od klawiatury... Nawet nie myśl o naciśnięciu jakiegoś tab, jakiejś kombinacji przełączającej. Czyli system wprowadzony po to żeby był, i nic nie daje - wręcz przeciwnie.
Tril Khaerin
[font=\"Courier New\"]Motto: Praca w Faerunie nie wymaga skłonności masochistycznych. Są one jednak bardzo wskazane.[/font]

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9




Odpowiedz
Żeby coś było estetyczne wcale nie wymaga super bajeranckiej grafiki, efekciarstwa i pamieciożerności.
Odpowiedz
← Karczma

gg 8.0 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...