Sesja w świecie Aliens

Czerń kosmosu. Fascynacja ludzkości od dawien dawna. Niedoścignione marzenie wielu podróżników, astronomów i władców. Spełniło się. W XX wieku nastąpił rozwój przemysłu kosmicznego. Zjednoczyła się Europa, powstały pierwsze kolonie na Księżycu i Marsie. Wynaleziono hypernapęd i metody terraformingu planet. Nastąpiła gwałtowna kolonizacja układu Słonecznego ludźmi znudzonymi już Matką Ziemią. Rozwinęły się wielkie, między narodowe korporacje, takie jak: BIO-NAT, GRANTCORP, WEYLAND-YUTANI „Budując Lepszy Świat”, HYPERDYNE SYSTEMS. Marzenia ludzkości stały się rzeczywistością. Wykroczyliśmy poza Układ Słoneczny i zaczęliśmy badać Światy Centralne. Odkryto wiele nowych, przydatnych surowców i je eksploatowano. Lecz nie wszystko było piękne, jak chcieliśmy. Technika kosmiczna poszła do przodu, lecz wojskowa stała ciągle na tym samym poziomie. A z pewnością przydałaby się na to, z czym ludzkość mogła się spotkać w głębinach kosmosu, gdy gwiazdy gasną, a mrok wkrada się w serca... Bo kosmosu nie da się zmierzyć, przebyć, ani w całości zbadać. Jesteśmy jednak ograniczeni. A istnieje inteligencja odmienna od naszej, której to nie obchodzi.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Informacje o samej sesji.


Chcemy z Danym poprowadzić tę sesję na 2 gm'ów. Tak aby sesja była bardziej rozbudowana, aby przygarnąć więcej ludzi oraz aby był większy fun.

Świat to oczywiście świat Aliena. Chyba każdy widział choćby jedną część Alien'ów.

Co do samej ilości osób. Jako że gmów będzie dwóch, myślę że 8 graczy będzie liczbą optymalną. Osoba mniej czy więcej chyba większej różnicy nie zrobi, zaznaczamy jednak, aby zgłaszały się osoby, które na 100% będą miały czas grać, oraz nie mają jakiś planów na końcówkę wakacji.
Jeśli chodzi o dołączenie do rozpoczętej sesji, też nie powinno być problemu.
Chcemy aby gracz miał czas odpisać przynajmniej 1x dziennie, tak aby sesja nie zastawała w miejscu.

Swoje kandydatury proszę zgłaszać w tym temacie ;D

Zasady sesji.


1. Pierwsza i najważniejsza zasada sesji. Nie wypytujemy innych o ich fabularny wątek. Nie niszczymy zabawy innym. Sesja będzie prowadzona w dużej mierze na wątku tajemnicy, grozy, zaskoczeniu.

2. Odpowiadamy choćby raz na dzień, jeśli nie możesz, usprawiedliw się u Vena lub Danego ; ]

3. Gm ma zawsze rację. Jeśli GM mówi, że coś jest takie i owakie, to jest takie i owakie. Jego słowo to słowo najważniejsze.

4. Gm ma za zadanie opisać sytuację, miejsce, wydarzenia wokół gracza. Nie może być sytuacji gdzie gracz zaczyna wymyślać jakieś obiekty wyssane z palca, a o których gm nie ma pojęcia.

5. Kiedy dochodzi do wątków, gdzie wypowiada się więcej graczy, należy odczekać po swoim poście, aż wszyscy się wypowiedzą, następnie można pisać kolejny post.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Jeśli GMowie dotrzymają zasady nie opóźniania sesji to się zgłaszam. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Ja takoż. Nigdy nie grałem w takich klimatach ale zwykłego fantasty mam dość.
Odpowiedz
O ile nie trzeba się wykazać super wiedzą na temat serii, to też się zgłoszę :'d
Odpowiedz
Wiedza gracza wystarczy taka, jaką posiadł po przeczytaniu mojego pierwszego posta.
Chciałbym również zaznaczyć, że z pośród grona chętnych to my wybieramy kto gra, a inne osoby nie będą miały wglądu do sesji.
Aby uniknąć zapóźnień w sesji, prawdopodobnie zastosuje się metodę brak wpisu<->wylatujesz. Oczekuję rozważnych ludzi, którzy wiedzą, co chcą i potrafią dotrzymać słowa. Nie będzie takich akcji, jak na innych sesjach, że na wpis gracza czekało się kilka dni.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
(Ostatnim razem to raczej na wpis GMa trzeba było czekać. Ale to chyba powodowane było opóźnieniami u innych graczy. ;p)
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
(Dokładnie )

Tar nie wie kiedy wróci, a Eni? Chciałaś grać ;]
Tak jak pisałem, wystarczy że wiesz to co z Alienów, czy też Avp. Nie trzeba być znawcą ów universum
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Ale jakieś inne informacje by się przydały. Kiedy wybierzecie osoby do sesji? Kiedy można kartę postaci zacząć tworzyć? Można grać alienem? Jakieś granice przy tworzeniu historii? W sensie, nie ma co robić ciecia szeregowca, bo go pierwszy lepszy alien zaje*ie. A mega maksymalnych siekaczy sami nie przyjmiecie.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Rekrutację się zamknie za kilka dni. Z Venem jeszcze myśleliśmy, co zrobić z fantem, ze ja za kilka dni wyjeżdżam na tydzień, ale rozwiązanie zostanie podane, jak już będą gracze. Postacie zostaną stworzone już w odpowiednich działach.
Będzie można grać tylko człowiekiem.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Jo, zgłaszam się też. Z tym, że za tydzien być może wyjadę i wrócę po pierwszym tygodniu września. Więc nie wiem czy jest sens, byście na mnie czekali, więc najwyżej mogłabym się wtrynić w sesję w jakimś dogodnym momencie.
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
I ja. I podobnie do Eni, mogę gdzieś jechać... Najwyżej chłopaki mnie zabiją a jak wrócę, to będę kimś innym... Ale i to się zobaczy Tak czy siak count me in.
Odpowiedz
Zgłaszam się. Tylko prawdopodobnie (jeszcze nie pewne) w pierwszym tygodniu września by mnie nie było ale tak to odpisuje regularnie, grałem w avp2 i oglądałem wszystkie filmy poza avp. Mam pytanie, czy sesja dziać się będzie jakoś pomiędzy fabułą filmów, czy tylko uniwersum jest zgodne?
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Tylko Alien i tylko universum, nic w związku z filmem.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Ven or Danny - Jak możecie przygotujcie się aby wprowadzić mnie do rozpoczętej sesji. Wejdę do gry kiedy będę pewien że mogę odpowiadać codziennie. Ok?
Odpowiedz
My narazie szukamy graczy, którzy zaczną od początku, a nie graczy, którzy wejdą sobie później.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz

Użytkownik Ven napisał

Jeśli chodzi o dołączenie do rozpoczętej sesji, też nie powinno być problemu.

Przypominam, że grałem do końca w poprzedniej, nie skończonej sesji Vena a rozpoczęcie tej sesji wynikło z chęci dokończenia przygody przez Matta, Eni oraz mnie. Więc bądźcie lojalni i nie zostawiajcie mnie.
Odpowiedz
No to w takim razie nie zaczynajcie sesji pod koniec wakacji, bo to logiczne, że pewne osoby mogą gdzieś jeszcze wyjeżdżać...
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Poprzednia sesja była Vena i nie wiem, co się w niej działo. Mówię z punktu widzenia mojej osoby.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
← Strefa Sesji

Sesja w świecie Aliens - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...