[BGI] problemy graficzne

W grze występują u mnie dziwne efekty graficzne z którymi spotkałem się po raz pierwszy i nie wiem w czym jest problem.


(podobny efekt ale w mniejszym stopniu miałem grając na tym samym komputerze w IWD, problem występował wówczas tylko na ekranie ekwipunku)








Reinstalacja gry nie pomaga, najnowsze sterowniki do karty graficznej również. Próbowałem też wszystkich możliwych kombinacji opcji programowego kopiowania ("programowe zwykłe kopiowanie" i dwie pozostałe) ale problem ciągle istnieje.

Mój komputer: procesor pentium 1,8 ghz dwurdzeniowy, 2 gb ram, karta graficzna: geforce 8600 GT

System: XP home z dodatkiem service pack 2

zostaje mi jeszcze jedno rozwiązanie chociaż nie jestem pewny czy by pomogło, mianowicie zainstalowanie starszych sterowników do karty graficznej, ale wolałbym uniknąć tego sposobu bo gra w baldura nie jest jedyną rzeczą jaką robię na kompie

Będę wdzięczny za jakieś pomysły.
Najpierw uzmysłów sobie co się zmieniło od czasu kiedy wszystko było dobrze.


A te sterowniki to bym od razu sprawdził. Nie zbiedniejesz jak starsze zainstalujesz.
hmm, a czy nie było już gdzieś podobnego tematu?
Chyba musisz wpisać w Uruchom... DxDiag>Ekran>wyłączyć przyspieszenie DirectDraw.
Tak mam to samo...
A jedyne co mi sie pokrywa z twoim sprzetem to karta graficzna (i ramy ale one chyba nie graja tu wiekszej roli ;p )... tez nie mam pojecia co trzeba zrobic ;/

Cytat

A te sterowniki to bym od razu sprawdził. Nie zbiedniejesz jak starsze zainstalujesz.

Skąd można takowe pobrać?


Zmniejszcie przyśpieszenie sprzętowe. Gdzieś w temacie o IWD to widziałem. Skutkuje

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Złoty666 dnia czw, 14 sie 2008 - 15:30 napisał

hmm, a czy nie było już gdzieś podobnego tematu?
Chyba musisz wpisać w Uruchom... DxDiag>Ekran>wyłączyć przyspieszenie DirectDraw.


na pewno tak brzmi to polecenie? wpisywałem i nic. Nie wiem czy dobrze cie zrozumiałem, chodzi ci o to "uruchom" które jest w pasku start?

jedyne co znalazłem apropo tego problemu na forum w IWD 2 to to: "Dobra wiem w czym twki bład...trzeba ustawic 2D i programowe przezroczyste kopiowanie...a macie moze bład ze mapka nie płynnie przesuwa??", ale przez to rozwiązanie gra przycina mocno.

pewne już jest to, że problem tkwi w tym nieszczęsnym geforce 8600 GT
Nie jestem pewien czy w XP home to jest, w professional na pewno...
1. 1
2. 2
3. 3
Dzięki wielkie. Teraz wszystko jest ok
Dobrze wiedzieć, kurka, bo ja też tak mam ze swoim BG i IWD, ale, że nie gram na razie, to nie zakładałem tematu...
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
To działa!! dziękować dziękować
← Baldur's Gate
Wczytywanie...