[D&D] Podręczniki

A jeśli kupiłbym sam podręcznik do Forgotten Realms, to nie miałbym tam wszystkich zasad, prawda? Bo cena jest atrakcyjniejsza...
Odpowiedz
Niestety podręczniki źródłowe są niezbędne, przynajmniej podręcznik gracza, od tych dwóch pozostałych można się jeszcze w sprzyjających warunkach jakoś wymigać. Bo w sumie jest jakiśtam podręcznik potworów Faerunu do Forgotten Realms, ale może być mniej obszerny i trudniej dostępny niż zwykła księga bestii, nie wiem jak jest z jego ceną ale myślę że jednak te trzy źródłowe podręczniki to lepiej sobie kupić...
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
Oficjalnym i podstawowym settingiem do D&D jest "Greyhawk". "Forgotten Realms" jest zaś najbardziej znanym, z racji osadzenia w nim większości książek fantasy. Np. O Drizzcie, itp.
Odpowiedz
Ja osobiście korzystam z Podręcznika Gracza i Przewodnika MP, a potwory z neta biorę, ale sam jakoś wymyślam (dość ciekawe zajęcie , tyle, że czasochłonne)

Odpowiedz
Jak już uzbierasz te podręczniki wszystkie (wiem... od cholery tego, ale co poradzisz ) to możesz sobie kupić niedrogie dodatki dla poszczególnych ras. Np. Obrońcy Wiary - ciekawy dodatek dla paladynów i kapłanów. Są też dla innych klas, ale ich nazw nie pamiętam. Jest pamiętam dla wojowników i mnichów, dla bardów i łowców... też tego trochę jest, ale nie są one takie drogie na szczęście i możesz sobie kupić ten, który ci odpowiada są tam ciekawe bajery. Nie chce mi się pisać, więc sam sobie sprawdź w empiku, czy gdzie tam kupujesz...


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz
Może mi poradzicie co do podręczników o drowach. Mam już ZK: OŚ, Podmrok, Miasto Pajęczej Królowej (choć to przygoda) i jak wiem niedługo w sklepach wyjdzie "Drow of the Underdark". Czy gdzieś jeszcze coś znajdę ? We Władcach Mroku widziałem coś o Domu Jaerle...
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Mam pytanie -Mam 3 podstawowe podręczniki do gry i zastanawiam się nad kupnem kolejnego. Kusi mnie Księga Broni i Ekwipunku, lub Poradnik VBudowniczego Twierdz, jednak nei wiem czy to dobry wybór. Proszę doradźcie mi jak najszybciej.
AKTUALNIE : Neverwinter Nights

UKOŃCZONO:
Piraci z Karaibów




Sprzęt:
MotherBoard: Gigabyte Technology Co., Ltd. S-Series Blue
Processor: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz (2 CPUs)@ 3Ghz
Memory: Kingston 2x 1GB 800Mhz 4-4-4-12
Hard Drive: 2x Seagate Barracuda 160GB 8MB Cache
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 LE
Monitor: Philips 107E (107E2) 17' CTR
Sound Card: Realtek HD Audio output
Speakers/Headphones: Creative
Keyboard: Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mouse: A4Tech X7
Mouse Surface: USB HiSpeed 100-3200cpi
Operating System: Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2
Odpowiedz
Moim zdaniem nie warto. Nie ma żadnych poważniejszych zmian, które mogłyby zmienić rozgrywkę. Bardziej polecam Księgę Planów - bez nich to tylko połowa D&D.
Odpowiedz
Wiesz, ja i moi gracze nie chcemy odbywać często podróży między planami.
Jeszcze co sądzisz o Księdze Potwrów II lub Podręczniku Przygód Epickich?

PS: Widziałem Księgę Broni i Ekwipunku i w sumie mało tam broni- co jest tam takiego przełomowego?

PPS: Czy mógłbyś podać taki niewielki Top najbardziej przydatnych podręczników do DnD prócz oczywiście podstawowej trójki?
AKTUALNIE : Neverwinter Nights

UKOŃCZONO:
Piraci z Karaibów




Sprzęt:
MotherBoard: Gigabyte Technology Co., Ltd. S-Series Blue
Processor: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz (2 CPUs)@ 3Ghz
Memory: Kingston 2x 1GB 800Mhz 4-4-4-12
Hard Drive: 2x Seagate Barracuda 160GB 8MB Cache
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 LE
Monitor: Philips 107E (107E2) 17' CTR
Sound Card: Realtek HD Audio output
Speakers/Headphones: Creative
Keyboard: Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mouse: A4Tech X7
Mouse Surface: USB HiSpeed 100-3200cpi
Operating System: Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2
Odpowiedz
Mój Top5:
1. Podręcznik do FR
2. Podręcznik Przygód Epickich
3. Księga Planów
4. Magia Faerunu
5. Podmrok
Odpowiedz

Cytat

Wiesz, ja i moi gracze nie chcemy odbywać często podróży między planami.

Spróbujcie. Namiastka Planescape'a.

Cytat

Jeszcze co sądzisz o Księdze Potwrów II lub Podręczniku Przygód Epickich?

Epickie przygody są dla określonej grupy graczy... Np. dla mnie nie. ; > Jeśli lubisz podbijać miasta w pojedynkę, to możesz kupić.
Natomiast Księgę Potworów II odradzam - brzydkie dziwactwa, które nie wiadomo jak opisać. xD

Cytat

Widziałem Księgę Broni i Ekwipunku i w sumie mało tam broni- co jest tam takiego przełomowego?

Nic.

Cytat

Czy mógłbyś podać taki niewielki Top najbardziej przydatnych podręczników do DnD prócz oczywiście podstawowej trójki?

Ogólnie jak dla mnie każdy kolejny podręcznik to ułatwienie dla prowadzącego, choć często dodające niepotrzebne zasady. Najlepiej kupić trzy podręczniki źródłowe, Księgę Planów, jakiś setting... I już bym sobie darował. No, ja jeszcze mam Ekran Mistrza Podziemi.
Odpowiedz
Ja mam coś takiego:
Podręcznik Gracza 3.0
Przewodnik Mistrza Podziemi 3.5
Księga Potworów 3.5
Ekran Mistrza Podziemi
Fantastyczne Lokacje: Świątynia Drowów
Fantastyczne Lokacje: Więzienie Piekielnego Pala
Dungeons & Dragons Gra Przygodowa

i chyba mnie przekonałeś do Księgi Planów, jednakże nadal zastanawiam się nad Księgą Broni i Ekwipunku w poszukiwaniu nowego oręża - to co jest w PG to jednak trochę mało. I może sobie kupię Poradnik Budowniczego Twierdz. Co sądzicie o moim wyborze?

PS: Co dodają do rozgrywki następujące podręczniki i które znich warto kupić:
Czarci Foliał
Bóstwa i Półbogowie
Księga Plugawego Mroku
Księga Wyzwań
Krainy Wschodu
AKTUALNIE : Neverwinter Nights

UKOŃCZONO:
Piraci z Karaibów




Sprzęt:
MotherBoard: Gigabyte Technology Co., Ltd. S-Series Blue
Processor: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz (2 CPUs)@ 3Ghz
Memory: Kingston 2x 1GB 800Mhz 4-4-4-12
Hard Drive: 2x Seagate Barracuda 160GB 8MB Cache
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 LE
Monitor: Philips 107E (107E2) 17' CTR
Sound Card: Realtek HD Audio output
Speakers/Headphones: Creative
Keyboard: Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mouse: A4Tech X7
Mouse Surface: USB HiSpeed 100-3200cpi
Operating System: Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2
Odpowiedz

Cytat

zastanawiam się nad Księgą Broni i Ekwipunku w poszukiwaniu nowego oręża - to co jest w PG to jednak trochę mało

A cóż ci dają w Księdze Broni? Parę egzotycznych i nieklimatycznych przedmiotów, że aż wstyd używać. W Podręczniku Gracza masz wszystko czego potrzebujesz, z możliwością dodania własnych. :>

Cytat

Co dodają do rozgrywki następujące podręczniki i które znich warto kupić:

Czarci Foliał - pierdoły, gdzie czartów jak na lekarstwo. Zbędne.
Bóstwa i Półbogowie - lepiej kupić zwykły setting: masz i bóstwa i inne rzeczy. No i wątpię, byś grał postacią zbliżającą się do potęgi na miarę bogów.
Księga Plugawego Mroku - jak grasz Nekromantą, to kilka zasad ci się przyda, jednakże... ogólnie nic nowego ani fajnego.
Księga Wyzwań - nie wiem. x)
Krainy Wschodu - obowiązkiem nie jest, ale jak nie masz co zrobić z pieniędzmi...

Cytat

chyba mnie przekonałeś do Księgi Planów

Jeszcze nic na obronę tego podręcznika nie powiedziałem. xD Mogę jednak stwierdzić tak: Dzieląc świat na dwie części (mnóstwo planów i strefa materialna), MP ma większe pole do popisu. Dodając jeszcze Podmrok do Faerunu masz... trzy części. xD Do wyboru, do koloru.
Odpowiedz

Cytat

Krainy Wschodu - obowiązkiem nie jest, ale jak nie masz co zrobić z pieniędzmi...


A czy przypadkiem do Krain Wschodu nie trzeba Settingu FR?

W końcu ustaliłem w jakiej kolejności kupię podręczniki:
1. Księga Planów
2.Krainy Wschodu (niepewne)
3.Księga Broni i Ekwipunku (kiedyśtam)
4.Poradnik Budowniczego Twierdz(kiedyśtam)
AKTUALNIE : Neverwinter Nights

UKOŃCZONO:
Piraci z Karaibów




Sprzęt:
MotherBoard: Gigabyte Technology Co., Ltd. S-Series Blue
Processor: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz (2 CPUs)@ 3Ghz
Memory: Kingston 2x 1GB 800Mhz 4-4-4-12
Hard Drive: 2x Seagate Barracuda 160GB 8MB Cache
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 LE
Monitor: Philips 107E (107E2) 17' CTR
Sound Card: Realtek HD Audio output
Speakers/Headphones: Creative
Keyboard: Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mouse: A4Tech X7
Mouse Surface: USB HiSpeed 100-3200cpi
Operating System: Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2
Odpowiedz

Cytat

A czy przypadkiem do Krain Wschodu nie trzeba Settingu FR?

Nie. Skąd masz taką informację?
Odpowiedz

Cytat

Nie. biggrin.gif Skąd masz taką informację?


Z innego forum.

To fajnie, że nie trzeba FR, bo mam własny mini-setting, do którego chciałbym dodać krainy wschodu. Składam się na ten podręcznik z jednym z moich drogich graczy.

A czy w Krainach Wschodu jest mapka jakiejś nowej krainy, czy po prostu nowe rasy, klasy i podobne pierdoły?
AKTUALNIE : Neverwinter Nights

UKOŃCZONO:
Piraci z Karaibów




Sprzęt:
MotherBoard: Gigabyte Technology Co., Ltd. S-Series Blue
Processor: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz (2 CPUs)@ 3Ghz
Memory: Kingston 2x 1GB 800Mhz 4-4-4-12
Hard Drive: 2x Seagate Barracuda 160GB 8MB Cache
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 LE
Monitor: Philips 107E (107E2) 17' CTR
Sound Card: Realtek HD Audio output
Speakers/Headphones: Creative
Keyboard: Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mouse: A4Tech X7
Mouse Surface: USB HiSpeed 100-3200cpi
Operating System: Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2
Odpowiedz
Żadnej mapki nie uświadczysz, prawie sama mechanika - nowe rasy, klasy, nowe czary, nowe potwory (swoją drogą - piękne), parę stylów walki, trochę historii i takich pierdółek o świecie. Generalnie, będziesz musiał się trochę wysilić i samemu wszystko wykreować, bo jak dla mnie to tylko zarys.

____

Edit:

Cytat

A przy okazji - w jakiej części Krakowa mieszkasz?

To już nie ten temat. ; > Daleko.
Odpowiedz
aha. Jutro jadę do empiku i popatrze na podręczniki - ew.zamówię coś w sklepie isa.

A przy okazji - w jakiej części Krakowa mieszkasz?

[Dodano po 20 godzinach]

No i dzisiaj sobie zakupiłem na spółkę z graczem Księgę Planów. Mam nadzieję, że kasa nie pójdzie się je..chać...
AKTUALNIE : Neverwinter Nights

UKOŃCZONO:
Piraci z Karaibów




Sprzęt:
MotherBoard: Gigabyte Technology Co., Ltd. S-Series Blue
Processor: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz (2 CPUs)@ 3Ghz
Memory: Kingston 2x 1GB 800Mhz 4-4-4-12
Hard Drive: 2x Seagate Barracuda 160GB 8MB Cache
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 LE
Monitor: Philips 107E (107E2) 17' CTR
Sound Card: Realtek HD Audio output
Speakers/Headphones: Creative
Keyboard: Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mouse: A4Tech X7
Mouse Surface: USB HiSpeed 100-3200cpi
Operating System: Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2
Odpowiedz
Hmm do podróży planarnych i spotkań na nich polecam oczywiście Księgę Planów oraz Czarci Foliał (z tych wydanych PL)
Odpowiedz
Nie było tutaj tej informacji, może wiele osób już wie, ale napiszę. ISA nie wyda już ŻADNYCH podręczników do edycji 3.5 i wcześniejszych. Teraz przerzucili się już tylko na 4.0.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
← Ogólnie

Podręczniki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...