Komputer bestyja

Przez większość czasu to bydlę daje race wyciągnąć 30 fpsów w Crysisie na very high. Ale czasami nieprzyjemnie zwalnia do 4 fpsów w największe akcje. Rozdzielczość nie jest kosmiczna (1280xcośtam ). Tak więc...

Oprogramowanie Windows Vista Home Premium PL
Procesory Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz
Płyty główne z chipsetem 750I SLI
Pamięci DRAM Kingston 2GB DDR2 800MHz
Karty graficzne 2 x GeForce 9800 GTX 512MB 2xDVI (PCI-E)
Dyski twarde 500 GB SATA II
Napędy DVD+/-RW DVD+/-RW Light Scribe
Czytniki kart pamięci czytnik kart pamięci 25in1
Obudowy Elite 330
Zasilacze do obudów 650W

Co właściwie jest tutaj nie tak? Ramów za mało? Może chodzi to że vista to 32 a nie 64? Wie ktoś? Bo że Crysis mi z lekka zwalnia mnie nie martwi, ale wolę być ubezpieczony na przyszłe lata i wiedzieć że wszystko będzie płynniutko działać. Więc co muszę wymienić? (to czy będę musiał wymieniać teraz, czy za rok, czy dwa lata to już inna sprawa )
Odpowiedz
Szczerze mówiąc jeśli chciałeś przyszpanować to trzeba było jeszcze machnąć screeny z 3dmarka, i napisać jaką to bajerancką mysz masz i światełka w obudowie .

Szkoda, ze nie podałeś jaką masz płytę główną. Bo od jej jakości moze dużo zależeć. Na chwilę obecną na pewno wąskim gardłem są pamięci. Przy Viście 2gb to może być deczko mało poza tym te prędkości to nie do tego proca. 800mhz to do AMDków, a ty potrzebujesz więcej bo pamięci współpracują asynchronicznie teraz, a to minus. Poza tym podaj jeszcze timingi pamięci. Co to za kości, bo Kingston różne serie wypuszcza. Vista 64 raczej nie zmieni zbytnio osiągów, przynajmniej jeśli chodzi o gry.

[Dodano po 56 sekundach]

I jeszcze jedno. Pamięći to DDR III czy II. Bo jeśli II to kiepski biznes kolego .
Odpowiedz
Ja ci powiem że nie nie chcę zaszpanować tylko to serio jest problem bo gra świetnie mieli wszelkie efekty graficzne, ale jeśli idzie o moc obliczeniową to coś z nią słabo. W3dmarku są testy kart graficznych i testy pamięci. Test grafiki daje radę, ale przy teście pamięci czasami schodzi do 2(!!!)fpsów. I to jest realny problem. Średnia testów w 3dmeksu jest właśnie żałosna jak na kasę jaką wydałem, bo ledwie 14k. Da sie z tym żyć, ale no cóż... szukam źródła tego problemu.
Odpowiedz
Stary przeczytaj własne posty i zobacz jak się chełpisz... rany boskie. Spuść z tonu, bo jedyne czego się doczekasz to śmiech i dokuczanie. Wydałeś 14k na ten komputer? Gdzie i kiedy bo chyba nie teraz...

Jak już mówiłem wąskim gardłem są pamieci, a przede wszystkim ich prędkość.
Odpowiedz
Problemem najczęściej jest użytkownik, nie komputer...
Tak mi powtarza Tar.
Odpowiedz
PEBKAC?

Rozszyfrowanie skrótu zostawiam dociekliwym uzytkownikom.
Odpowiedz
Problem istnieje między klawiaturą i krzesłem.
Odpowiedz

Cytat

Wydałeś 14k na ten komputer? Gdzie i kiedy bo chyba nie teraz...

Raczej miał na myśli punkty (czy jak to oni nazywają) uzyskane w 3dmarku.

Zbyt dużo nie powiem w tym temacie, ale skoro grasz na very hight, to dodatkowe 2GB z lepszą częstotliwością by się przydały. Zresztą Ekh wszystko wyjaśnił.
Odpowiedz
Punkt dla ciebie.

Ale ja poważnie mówie (pisze), że to jest kwestia prędkości pamięci Fav. A poza tym jeśli to są DDRII to nastawiaj się psychicznie na ich wymianę na DDRIII za rok albo 1.5. Wtedy to już będzie standard. Oczywiście za tym pójdzie zmiana płyty glównej i zapewne mocniejszy procek.

[Dodano po 59 sekundach]

A racja, na szybko czytałem i mi troche sens umknął . Zwracam honor za te 14k.
Odpowiedz
Ech... Sorry że to wygląda jak chelpienie. serio nie mialo. Idzie mi o taki cholerny rozstrzał i to mnie martwi.
Odpowiedz

Cytat

Oprogramowanie Windows Vista Home Premium PL

Sam sobie odpowiedziałeś xD Na początek zmieniłbym system na XP Jest przejrzysty, klarowny i nie ma dużych wymagań. (O ile te cechy można do jakiegokolwiek Win $hitu przypisać )

[Myślisz że co żre twoją pamięć i moc obliczeniową, hę?]
Odpowiedz
Tyle, że do uruchomienia Crysisa w very high wymagany jest DirectX 10, a ten - z tego co wiem - dostępny jest tylko w Viście.
Chociaż... coś tam słyszałem o wersji na XP.
Odpowiedz
Spadaj na drzewo koty ganiać En. Używałeś Visty? Masz jakieś porównanie? Ja tak i wiem, że to co piszesz to bullshit, a przynajmniej spore nadużycie...
Odpowiedz
Hm... Vista była na moim dysku... hm... blisko 40 godzin...

[Sąsiad ma No i zgadnijcie do kogo zawsze przyłazi z tekstem "Jarek, mógłbyś zobaczyć na mojego lapka, bo... [tu wstaw problem]" ]
Odpowiedz
Też mam takich kolegów. I zazwyczaj jest to już wspomniany wcześniej PEBKAC. Jeden nawet się uparł, by sobie Maca kupić. Później było już mu głupio mnie pytać o to dlaczego i tam mu się wszytko chrzani.
Odpowiedz
Raz że fakt, aby w Crysisa grać na Very high trzeba mieć Vistę a dwa ze z Vistą nie mam na razie ŻADNYCH kłopotów. Ze żre parę procent mocy obliczeniowej to wiem, ale to tylko kilka procent. Czyli co, jeśli chodzi o sprawy łatwiejszego rozwiązania kłopotu to starczy dodać ramu?
Odpowiedz
Favar nie podnoś mi ciśnienia... W 3 postach aż nadto rozwlekle ci napisałem co prawdopobnie boli twój komputer. Ammon się pod tym podpisał, a ty dalej nie wiesz o co chodzi. Przeczytaj te posty na górze dokładnie. Nie dołożyć tylko zmienić szybkość i ewentualnie dołożyć. Albo może masz i szybsze tylko, że w biosie są ustawione by pracowały wolniej.
Odpowiedz
A nie mówiłem że masz tego ramu za mało? (nie patrzałem wtedy nawet co to z kości są )
Skoro zwalnia w największych akcjach to na czymś się dławi - skoro test pamięci wypada kiepsko - to najprawdopodobniej jest to pamięć - masz DDR2 800 - nie są to jakieś mocne pamięci. Cała reszta jest dobra, więc wychodzi nam jedno...

Cytat

Jak już mówiłem wąskim gardłem są pamieci, a przede wszystkim ich prędkość.


[Dodano po minucie]

O, Ekh mnie uprzedził...
Tril Khaerin
[font=\"Courier New\"]Motto: Praca w Faerunie nie wymaga skłonności masochistycznych. Są one jednak bardzo wskazane.[/font]

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9




Odpowiedz
← Karczma

Komputer bestyja - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...