[BGII] BG 2 Tutu - bg1

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Dasaka dnia nie, 06 lip 2008 - 14:55 napisał

A czy grał może ktoś w mod do BG II o nazwie "Zew Wichru" ("Call of the Winter") albo czy wie ktoś, czy taki mod w ogóle powstał?
Na stronie You Tube znalazłem trailer: http://pl.youtube.com/watch?v=zVgwJk-3RZs



Mod powstawał jeszcze w połowie 2005 r - była nawet jego stronka (dziś już nie działa, stąd nie podaję linka). Autor jednak gdzieś zaginął w tamtym czasie i nie ma od niego wieści, więc można przyjąć, że mod nie powstaje ani nie ma grywalnego demo.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Courun Yauntyrr dnia nie, 06 lip 2008 - 17:24 napisał

Mod powstawał jeszcze w połowie 2005 r - była nawet jego stronka (dziś już nie działa, stąd nie podaję linka). Autor jednak gdzieś zaginął w tamtym czasie i nie ma od niego wieści, więc można przyjąć, że mod nie powstaje ani nie ma grywalnego demo.


Mod powstaje. Shaggie (autor) wrócił na scenę modowania conajmniej, by dokończyć Zew Wichru. Link do trailera już podano. Więcej info na stronie klanu Children of Bhaal, a dokładniej na forum.
Odpowiedz
Witam. mam taki mały problemik zainstalowałem sobie moga TDD hmm gram sobie gram az tu nagle nei wiem skad jak biore odpoczynek to mnie wyrzuca z gry ... jest tak za każdym razem...pomyslalem zainstalowac gre jeszcze raz...zrobilem tak zainstalowałęm tdd znów i wczytalem save starego i jest tak samo...podczas odpoczynku mnie wywala nadal... co z tym zrobić pomocyyyyyyyyy XD z gory thx :]
Odpowiedz
A patcha do TDD dograłeś ? Poza tym ten mod jest zawodny jak cholera. A inne savy chodzą dobrze ?
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Ja także mam problem a raczej 2 problemy z TDD ( zainstalowany razem z CtB, SoS, TS i BP)
1. gdzie znajdę Entreriego po wydostaniu się z tej placówki drowow w kniei Mir ?
2. Co zrobić aby po wejściu do lasu Techyr nie wywalało mnie z gry ? W tym ogromnym poradniku o instalacji modów było napisane zęby ściągnąć dodatkowe pliki lasu techyr jednak przegranie ich do overrride nic nie pomaga
Odpowiedz
jakby ktoś przypadkiem znalazł link do TDD tylko tego nie weidu..to bym poprosił a jakby ktoś miał na kompie i wrzucił na rapida i dał link to bym bardzo serdecznie podziekował;] z gory thx
Odpowiedz
Będzie problem z dodaniem linku do wersji nie Weidu. Chyba, że wiesz która wersja była jeszcze nie-Weidu.
http://lion.phpwebhosting.com/ tu jest dość stara wersja. Znalazłem wersję 1.12 i jest już raczej Weidu. I taką też polecam, bo jest dużo stabilniejsza.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Witam wszystkich.Mam pewien problem z ukończeniem baldura.Zainstalowałem trylogię baldursa z masą różnych dodatków (jak było opisane krok po kroku na tawernie hrothgara mega mod instalation).Po ukończeniu 1 sagi powinienem przeskoczyć do 2 sagi,tyle że jak zabijam sarevoka (nawet nie otrzymuje za niego punktów doświadczenia) w częsci 1 to nie pokazuje mi się żaden filmik końcowy i nic się nie dzieje.Nie mam nawet żadnego final save,tylko mój quick save.Moja drużyna dalej stoi w budynku z końcowej lokacji i nic...moja podróż nie jest kontynuowana.ie wiem co z tym fantem zrobić.Macie dla mnie jakieś porady???Jakieś pół roku temu przy tej samej instalacji nie miałem żadnych problemów.Nie wiem czy jak włącze BG2 i importuje moją postać,to będę grał z modami zainstalowanymi do 2.
Odpowiedz
A skąd można pobrać ten program item upgrade?
Odpowiedz
No cóż dostałem kilka plików, troche ich jest i niebardzo umiem je podstawic w baldurs gate. Możr ktoś mi pomoze? Interesowało by mnie to że miksturki itd by się łączyły w nieskończoność a nie tylko do 5. I żeby.

Aaa jeżeli chodzi o ten drugi plik z Cespenarem i Crowmlerem to też mam kłopoty. Może mała pomoc? Dziekuje bardzo

Bo nie jestem pewien czy wszystkie pliki trzeba przenieść do folderu OVERRIDE
Odpowiedz
Ja "nievardzo" umiem rozczytać o co ci chodzi, niemniej spróbuję skoro już tu zajrzałem.
Po kolei:
1. http://www.bg2.gram.pl/index.php?file=article&id=342
2. Ściągnąć to z adresu powyżej, np: do katalogu Baldura 2
3. Wypakować
4. Pojawi się folder c2 - tam Read Me w razie kłopotów.
5. Klikasz na: "Setup-ItemUpgrade.exe" (zakładam, że masz zainstalowane Weidu).
6. Wybierasz język i install (domyślnie pewnie wciskając "I")
7. To tyle - pliki same znajdą się gdzie powinny.

Cytat

Witam wszystkich.Mam pewien problem z ukończeniem baldura.Zainstalowałem trylogię baldursa z masą różnych dodatków (jak było opisane krok po kroku na tawernie hrothgara mega mod instalation).Po ukończeniu 1 sagi powinienem przeskoczyć do 2 sagi,tyle że jak zabijam sarevoka (nawet nie otrzymuje za niego punktów doświadczenia) w częsci 1 to nie pokazuje mi się żaden filmik końcowy i nic się nie dzieje.Nie mam nawet żadnego final save,tylko mój quick save.Moja drużyna dalej stoi w budynku z końcowej lokacji i nic...moja podróż nie jest kontynuowana.ie wiem co z tym fantem zrobić.Macie dla mnie jakieś porady???Jakieś pół roku temu przy tej samej instalacji nie miałem żadnych problemów.Nie wiem czy jak włącze BG2 i importuje moją postać,to będę grał z modami zainstalowanymi do 2.


Sprawdź, czy wszystko należycie zainstalowałeś - tez korzystałem z ich poradnika i za pierwszym razem się nie udało. Możliwe, że wyszły jakieś nowe łatki i jak masz wersje modów z nowszych wersji to mogą coś zmieniać. Inny sposób to reinstalka wszystkiego - jak rozumiem masz kopie "dialog.tlk" i "dialogF.tlk", więc pójdzie szybciej.
Mnie się jednak wydaje, że doinstalowałeś jeszcze jakieś dodatki i możliwe, że coś schrzaniły - sam z owego poradnika nie wszystko instalowałem, bo Baldur chodził tragicznie i wciąż się krzaczył.
Przejście powinno być płynne - bez specjalnego odpalania BG2 oraz importu postaci.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Dzięki za pomoc. Dobrze że są tacy ludzie co mogą pomóc. Jeszcze raz dzięki Courun Yauntyrr
Odpowiedz
Witam, ostatnio zdecydowałem się po raz pierwszy grać z Solaufeinem i mam poważny problem, tj. nie mam pojęcia jak go wskrzesić (po tym jak Bodhi go porwała i musiałem go zabić), mógłby mi ktoś pomóc?
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Stachu dnia śro, 10 wrz 2008 - 16:22 napisał

Witam, ostatnio zdecydowałem się po raz pierwszy grać z Solaufeinem i mam poważny problem, tj. nie mam pojęcia jak go wskrzesić (po tym jak Bodhi go porwała i musiałem go zabić), mógłby mi ktoś pomóc?



Wskrzeszasz jak pozostałych - Ruiny Świątyni, podziemia i wkładamy serce + zwłoki Sola do "skrytki" Ammunatora.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Ano właśnie- zainstalowałem ostatnio moda dodającego 15-sto letnią paladynkę Saerileth. Wszystko było dobrze, przyłączyłem Ją do drużyny bez kłopotów, jednak schody zaczęły się w momencie, gdy została porwana przez dziwnego demona. Wraz z jakimś paladynem ruszyliśmy Saerileth na pomoc. Trafiliśmy do miasta (Sigil? coś w tym rodzaju) i dalej nie mogę ruszyć! Mam odnaleźć na dobry początek pewnego osobnika, nazywa się bodaj Jarhak czy też Jahrak (wybaczcie te nieścisłości ale dosłownie przed chwilą zirytowany wyłączyłem grę). Szukam i szukam i znaleźć nie mogę jegomościa...
Czy ktoś może mi pomóc? Czy ktoś grał w tego moda i wie gdzie znajdę tego pana?

Bardzo proszę o pomoc!
Odpowiedz
Najpierw będę bił, potem będę znów bił a potem może wytłumaczę *wyciąga metalową linijkę i bije nią po rękach wompierza. Potem ponawia tę czynność*
A teraz tłumaczenie:
1. Jest już temat o modach => KLIK. Tu zostawię tę przyjemność moderatorowi (ale linijkę mu pożyczę)
2. Jaką masz wersję moda?
3. Grałem w tego moda i nie miałem problemów. Podobna sprawa pojawiała się we wcześniejszych wersjach. W późniejszych od razu lądujemy w lokacji zerżniętej (pożyczonej) z P:T
4. Poszwędałeś się po mieście? O ile się nie mylę ów osobnik po prostu sobie spaceruje gdzieś po planszy (jeśli pamięć mnie nie myli to na południu).

Swoją drogą zostaw ją - ona ma 15 lat!
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Przepraszam, przepraszam i jeszcze raz przepraszam! Następnym razem dostosuję się do panującej i jedynej zalecanej procedury!
Problem już rozwiązany. Szukana postać była w jednej knajpie, jednak wcześniej jej nie mogłem spotkać bo... nie porozmawiałem z psem tudzież innym zwierzątkiem... Dziwne.
A co do samej Saerileth to raczej Ją zostawię w drużynie;) Nie żeby była specjalnie mocną postacią, moim skromnym zdaniem statystyki ma dość liche, ale po prostu bawi mnie gra z nowypi npc. Powiew świeżości do dobrze już znanej gry!

Btw to interesuje mnie jak oceniacie tego npc. Nadaje się do drużyny czy też jest jedynie balastem?
Odpowiedz
Jakby ktoś szukał to v13 tego moda jest tutaj. Nadaje się do drużyny - niezła broń, poza tym jak to paladyn dobrze sobie radzi z wampirami, co w walce z Bodhi jest przydatne. Mam do tego moda jakiś taki miły sentyment, więc często go instaluję. Dodajmy do tego dość ciekawy romans i opcję zmiany wyglądu Saer...eee... może powiedziałem za dużo
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
← Baldur's Gate

BG 2 Tutu - bg1 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...