[GII] Życie najemnika i nie tylko

Założyłem ten temat gdyż chcę zacząć grę najemnikiem (nigdy nie przeszedłem jej całej tą postacią) z mieczem 2ręcznym i mam kilka pytań:
1.Czy w walce z trudniejszymi przeciwnikami (lub w większej ilości) używacie komb?
2.Jak grając najemnikiem z łukiem zabić szkielety itp.(skutecznie i praktycznie)
3.Czy da się obronić mieczem przed smoczym oddechem i kulami ognia?
4.Jak wy walczyliście ze smokami-taktyka
5.Czy da się zabindowywać napoje uzdrawiające pod wybrane klawisze?
Oj dużo tych pytań...Czekam na odp.

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik ^ZORG dnia śro, 16 lip 2008 - 10:15 napisał

Założyłem ten temat gdyż chcę zacząć grę najemnikiem (nigdy nie przeszedłem jej całej tą postacią) z mieczem 2ręcznym i mam kilka pytań:

Lepszy jest jednoręczny.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik ^ZORG dnia śro, 16 lip 2008 - 10:15 napisał

1.Czy w walce z trudniejszymi przeciwnikami (lub w większej ilości) używacie komb?

Oczywiście po to są. Zresztą ja zwracam uwagę na takie szczegóły. Styl musi być! I dlatego lepszy jednoręczny - szybszy.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik ^ZORG dnia śro, 16 lip 2008 - 10:15 napisał

2.Jak grając najemnikiem z łukiem zabić szkielety itp.(skutecznie i praktycznie)

Najemnikiem z łukiem najlepiej bez łuku. Przecież możesz blokować jego ciosy, a to już tyle Ci daje, że ho, ho. Jednoręczny miecz i szkielet stanie się tym czym być powinien - kupką śmierdzących kości. ~~

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik ^ZORG dnia śro, 16 lip 2008 - 10:15 napisał

3.Czy da się obronić mieczem przed smoczym oddechem i kulami ognia?

E, wątpię.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik ^ZORG dnia śro, 16 lip 2008 - 10:15 napisał

4.Jak wy walczyliście ze smokami-taktyka

Hm, wiesz z każdym jest co innego.

W walce z bagnistym pomagają Ci aż trzy osoby, w dodatku jest słaby więc trzeba mieć refleks żeby zadać ostateczny cios.

Z ognistym są dwie opcje. Jeśli masz dobrego woja, to wleć na niego na Jana. Ja liczyłem na pioruny ze Szponu oraz krytyki, bo coś ala 90% miałem. I nie przeliczyłem się. Jednoręczny uderza szybciutko i smok padł zanim zionął ogniem.

Jeśli Twoja postać przypomina przejechanego jeżozwierza, jest słaba i raczej nie ma szans to biegaj wokół smoka odciągając jego uwagę, a Biff go zatłucze. ~~ - totalnie pozbawione stylu. ;>

Najgorzej jest z dziadem z Górskiej Fortecy. Tam Ci nie pomaga nikt, w dodatku jest silniejszy od ognistego i nie zabije się go tak samo. Po prostu trzeba to zrobić dwa razy. Raz z pewnością się dostanie i odleci na drugi koniec "areny", ja tam wtedy podnoszę się i lecę na niego, starając się ominąć kule ognia czy czym on tam zieje. Podjazd i zanim mnie znów odrzuci liczę na błyskawice i krytyki. Jak wejdą to padnie.

No a idąc na lodowego to ma się już tak wysoki poziom, że nie ma problemu. Szybki podjazd i dziad pada. ~~

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik ^ZORG dnia śro, 16 lip 2008 - 10:15 napisał

5.Czy da się zabindowywać napoje uzdrawiające pod wybrane klawisze?

Hm, coś jak w Diablo. ~~ No, o tym nie pomyślałem i szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia. Myślę, że się nie da, ale ptaka sobie uciąć nie dam.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Dzięki!Ale ja gdzieś czytałem, że da się bindować, może w jakimś dokumencie G2?Aha ja muszę czerwonego smoka pokonać ostatniego bo gdy to robię wcześniej to lodowy znika
Proszę jeszcze o radę kogoś kto lubuje się w 2ręczny mieczach.
I jeszcze jedno pytanko:
6.Czy można wykuć specjalny miecz jednoręczny- którego budowa zapisana jest w klasztorze?Wiem że 2reczny sie da.


A jeżeli chodzi o duszę to sprzedać mogę za skrzynkę rudy

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz
Co do napojów to da się jakoś tak zrobić, że klawisz 'h' to napój uzdrawiający, a 'p' - napój many, dokładniejszych skrótów zrobić się nie da.
Ech, te RPGi.
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik ^ZORG dnia śro, 16 lip 2008 - 14:52 napisał

Dzięki!Ale ja gdzieś czytałem, że da się bindować, może w jakimś dokumencie G2?Aha ja muszę czerwonego smoka pokonać ostatniego bo gdy to robię wcześniej to lodowy znika
Proszę jeszcze o radę kogoś kto lubuje się w 2ręczny mieczach.
I jeszcze jedno pytanko:
6.Czy można wykuć specjalny miecz jednoręczny- którego budowa zapisana jest w klasztorze?Wiem że 2reczny sie da.


A jeżeli chodzi o duszę to sprzedać mogę za skrzynkę rudy


Tak da się - lecz 2reczny zadaje więcej obrażeń - co do miecza nie musisz czytać Almanachu - Bennet sam odkryje jak się robi miecze na Smoki
Odpowiedz
Powtórzę się.

Cytat

Tak da się - lecz 2reczny zadaje więcej obrażeń - co do miecza nie musisz czytać Almanachu - Bennet sam odkryje jak się robi miecze na Smoki

Fakt, ale jest wolniejszy.

W walce 1 vs 1 większe obrażenia to zaleta. Ale walcząc z większą ilością wrogów to szybkość odgrywa główną rolę.

Miecze dwuręczne i jednoręczne można porównać do ociężałego mamuta i zwinnego tygrysa szablozębnego.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
A jakie dokładnie zadaje ob. ten miecz 1reczny na smoki

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz
160 Obrażeń i potrzeba 140 siły
Odpowiedz
hmm...ale to w nocy kruka?

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik ^ZORG dnia nie, 20 lip 2008 - 20:18 napisał

hmm...ale to w nocy kruka?


Tak - Jeśli chcesz wiedzieć ile obrażeń zadaje w podstawówce to nie do mnie
Odpowiedz
W podstawie najprawdopodobniej wymaga 80 siły, a zadaje 90 obrażeń.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Tak jest sprawdziłem w podstawówce jest tak jak mówisz.Załatwiłem sobie nk to teraz będę grał od nowa paladynem-nuda na nowo
Trochę mnie nie było bo z netem miałem problem
Przez ten czas wymyśliłem nowy sposób na podwyższanie statystyk do ponad 100!
Całą grę gramy bez trwałych eliksirów i spec roślinek-na koniec gry gdy już uzyskamy 100 czegoś-wchłaniamy to wszystko w siebie a to plus pierścienie i amulety daje zdumiewający efekt!
Jeśli tego nie da się zrobić to napiszcie-a może już to robicie?!

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz
Nie graj paladynem, nie popełniaj tego błędu, bo gra znudzi Ci się w trzecim/czwartym rozdziale Graj Łowcą Smoków, on serio jest genialny mogę Ci go polecić, to on ma najsilniejsze bronie w całej grze.
I ładniejszą zbroję od zbroi paladyna
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
Tak ale łowca smoków jest słaby na większe grupy(jak dla mnie) a w nk podobno potworów jest dużo więcej.A ł.s. grałem ostatnio i dolazłem do dworu I. i mi się znudziło.A może w NK są jakieś runy dla łowców?I tam można być magiem wody i inną klasą czyli paladynem!

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Kiyuku dnia pią, 25 lip 2008 - 10:57 napisał

E tam Zorg nie słuchaj go - graj jak chcesz, ale osobiście polecam magów


Ja też polecam, ale piszę o łowcach smoków, bo to o nich jest ten temat
Już w innym temacie pisałem, że mag jest genialny i najlepszy

^ZORG, nie ma run dla łowcy smoków.

Cytat

I tam można być magiem wody i inną klasą czyli paladynem!

Nie można być magiem wody bo się nie da. Musimy zostać w wodym kręgu, ale żadnej szaty ani żadnej runy nie dostajemy
A Vatras woli mieć w Wodnym Kręgu magów niż Paladynów

Cytat

Tak ale łowca smoków jest słaby na większe grupy(jak dla mnie) a w nk podobno potworów jest dużo więcej.

A Paladyn niby mocniejszy? Niby jak? Łowca smoków może mieć najlepsze miecze w grze. A więcej potworów wcale nie przeszkadza, gorsze, że mają więcej życia i więcej życia nam odejmują
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
Rzeczywiście łowcą gra się fajnie a potworki w zasadzie to tylko w ost rozdziale sprawiają problem.Ale ja łowcą grałem 2 dni temu byłem w ost rozdziale i postanowiłem zainstalować NK(dłuuuuuuugo na to czkałem-tak to jest jak się pożycza płyty typkom z sąsiedniego miasta!)
i savesy poszły w niepamięć ale i tak sobie go odpuściłem bo ten akt jest nuuuuuuudny

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz
E tam dobrze że nie dołączył do Ciemnej strony mocy(kodów)
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik ^ZORG dnia pią, 25 lip 2008 - 10:20 napisał

Rzeczywiście łowcą gra się fajnie a potworki w zasadzie to tylko w ost rozdziale sprawiają problem.Ale ja łowcą grałem 2 dni temu byłem w ost rozdziale i postanowiłem zainstalować NK(dłuuuuuuugo na to czkałem-tak to jest jak się pożycza płyty typkom z sąsiedniego miasta!)
i savesy poszły w niepamięć ale i tak sobie go odpuściłem bo ten akt jest nuuuuuuudny


Jeśli grałeś paladynem, grałeś łowcą to magiem spróbuj A nawet jeśli nie grałeś paladynem to spróbuj magiem

Użytkownik Kiyuku napisał

E tam dobrze że nie dołączył do Ciemnej strony mocy(kodów)

Nom, EGUK - Elitarna Grupa Używająca Kody
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
Magiem przeszedłem 2 razy.A kodów się brzydzę wole nie przejść gry niż przejść ją na kodach.Tylko czasem 'dolatuje' do niektórych nie dostępnych miejsc np:palisada orków.Ale od razu LOAD-tak jak w bugach!

[font="Georgia"]Każdy z nas jest śniącym, lecz tylko niektórzy są lunatykami.[/font]
Głaszcze muchy, jem pająki w sygnaturze mam danonki.
Jeśli ciągle masz zły dzień to przypakuj z dyńki w cień.
Czy to Tesco czy Biedronka - mamo, mamo kup danonka.
[color="#A0522D"]Mam 0 ShoutBoxów i jestem z tego dumny!
ZORG daje, ZORG odbiera.[/color]
Oddaj cześć wodzowi i złóż pokłon ZORG'owi!
Nie cuda tworzą wiarę lecz wiara cuda.
Buffalo Soldier Dreadlock Rasta
My name is...
Vrishnak Merkulash

\"Strach przed głupotą stanowi początek mądrości.\" - Morrowind!
\"Nikt inny ale tylko my sami możemy być wolni od naszych myśli.\" - Bob Marley
\"Mam małe królestwo
gdzie myśli i uczucia są moim ludem
I ledwie potrafię
władać nim z trudem ..\" - Louisa May Alcott
Odpowiedz

Cytat

Nie graj paladynem, nie popełniaj tego błędu, bo gra znudzi Ci się w trzecim/czwartym rozdziale wink.gif

Niekoniecznie. Chyba każdy z nas przeszedł Gothica chociaż raz Paladynem, nie? Skoro tak, to jednak da się nim przejść i nie wymięknąć w pewnym momencie. Widzę, że debatujecie tu długo, a ja powiem tak. Tak naprawdę każdym w Gothica gra się super, elo, mega i bardzo fajnie. Każda postać ma swój urok, swe wady i zalety. A moja przykładowa niechęć do Paladyna bierze się z niechęci do jego punktu widzenia na świat. Taki świętoszek, który każdemu pomaga, nic za to nie bierze. Ble. Sam w sobie jest ciekawą postacią, ale ja takiego podejścia nie trawię. Najemnik? To inna bajka. Wołają na Ciebie - Ty psie! Każdy krzywo patrzy. Jak już zechce Ci się kogoś wyręczyć, to nie można zapomnieć zapytać o zapłatę. Ot co. Złotko, złotko, złotko i skręty. Taaa... Tym się różnią. Tak samo Mag, kolejna zupełnie inna bajka.

Dlatego czcigodny ZORG'u, graj tym kim chcesz i tym kim Ci odpowiada. Bo jeśli, patrzysz na świat oczami Paladyna, to zapewniam, że Ci się nie znudzi. Jeśli lubisz burdy, puszczanie bąków i kufle piwa, nie zostaje nic oprócz Łowcy Smoków, a jeśli czujesz się wywyższony, mądry etc bla bla bla, graj Magiem.

Każda postać jest elo.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
← Gothic

Życie najemnika i nie tylko - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...