Jakie macie średnie ?

[quote name='Ekh' date='Jun 19 2005, 06:40 AM']
Nie za bardzo łapie o co ci chodzi. Wiem że podobno w podstawówkach są teraz wprowadzane oceny opisowe. Ale zarówno w gimazjum jak i w liceum (w waraszawie) są regulaminy opisujace progi ocenowe. 50% punktów +1 to ocena dopuszczajaca a 90 albo 95 to bardzo dobra. Z innym system oceniania się nei spotkałem. Ale uważam, ze jest to jeden z gorszych, choć zdaje sobie sprawe że reolucji nie można wymagać.

[post="33577"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

[/quote]

W jakiej szkole jestem i na czym to polega ? Już mówie : jestem w szkole prywatnej , ogólnie zespole szkół od przedszkola do liceum , a konkretnie w gimku . Tak na marginesie - cały gimuś liczy ... 20 osób ! :lol (już widzę Wasze diaboliczne uśmiechy ) System oceniania polega na tym , że za wszystkie swoje osiągi zdobywasz punkty . I tak np. piszesz test , dajmy na to , że z angielskiego . Możesz max zdobyć 80 pkt , ale zdobywasz 79 . Potem mija troche czasu (akurat z tym kolesiem co mnie uczy co 3tygi test , więc pomyślcie co to jest w skali roku ...) i znowu coś tam jest do ocenienia . W między czasie oczywiście są stopnie za prace domowe itd. Na końcu śródsemestru (listopad) sumujesz wszystkie zdobyte pkt i dzielisz przez sumę pkt do zdobycia . Robisz tak na końcu semka , potem jeszcze w marcu i na zakończenie . Procent , który Ci wyjdzie to ocena końcowa na 1śródsem. itp. . I tak : 0-32% 1 , 32,1-50% 2 , 50,1-75% 3 , 75,1-85% 4 , 85,1-92% 5 , 92,1-100% i więcej (pare osób miało więcej zdobytych niż można było ) 6 .

[quote name='Ekh' date='Jun 19 2005, 06:40 AM']
W Warsawie istnieje system internetowej ordynacji licealnej czy jakoś tak. Mozesz mieć od 0 do 200pkt. 100 mozesz mieć za świadectwo i 100 z egaminu. Jak składasz podania to jesteś tyko zakodowanym numerem na liscie, nie ma żadnych rozmów, spotkań, nic... A właśnie powinno sie patrzeć na potencjał...

[post="33577"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

[quote]

Tak , powinno się liczyć potencjał , ale skąd ktoś się dowie , jaki ktoś ma ? I dzięki za info , bo o tej ordynacji nie wiedziałem

[quote name='Rincewind' date='Jun 19 2005, 06:40 AM']
Hmm. Może chodzi mu o sytem wystawiania ocen na koniec. Bo ja np. w liceum troszeczkę się zdziwiłem. W gimnazjum nauczyciel popatrzył na ocenki, na twoją mordkę, przypomniał sobie czy byłeś grzeczny, czy gadałeś i na podstawie tego wszystkiego wytsawiał ocenę, ewentualnie informował o możliwości zaliczenia/poprawienia, co chyba zresztą można było zrobic z każdym przedmiotem. A w liceum... kurcze, u mnie w liceum nie ma już tak dobrze . Poprawki to są tylko wtedy, gdy komuś niedostateczny wychodzi, a tak, to nie masz nic do gadania. Jest coś takiego, że sprawdziany liczą się x3, kartkówki i odpowiedzi x2, a reszta x1. Później liczysz sobie wszyskie oceny jakbyś miał piątkę. Następnie liczysz już swoje i dzielisz przez poprzedni wynik. Wychodzi ci liczba 0,xx, którą trzeba zaminić na procenty. Tyle, że tu już jest troszeczkę łagodniej niż na sprawdzianach, bo np. 4 jest od 70%, a 5 od 88% ;p. I tu też jest spory problem. Bo np. można mieć sześć piątek a z jednej kartkówki wpadnie bania i już można zapomnieć o piątce na koniec . Jedno jest za to dobre w tym systemie (dla nas, uczniów). Aby mieć sześć wystarczy mieć więcej niż 100%, czyli w praktyce wygląda to tak, że możemy mieć 15 piątek i jedną 6 i mamy 6 . Tyle, że w liceum (nie to co w gimnazjum) szóstek za darmo się nie rozdaje (jeśli w ogóle się rozdaje ).

[post="33577"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


[/quote]

Rince , fajnowski system A co do ocen w gimku i szóstek - u mnie nie dają za nic , trzeba popracować . Zresztą dobrym przykładem wyjątku potwierdzającego regułę są licealiści (tak jak mówiłem - rozrzut wiekowy jest) , którzy zaniżają średnią szkoły - z prawie wszystkiego są zagrożeni ...
Odpowiedz
heh troche mnie nie bylo.... A wracajac do tematu ja mam srednia 4.21 czyli 11 ,,czwórek" i 3 piątki(infa, w-f i Angol)...ale to nic do tego co bylo na półrocze gdzie srednia mialem DUŻO niższa poprawilem 6 przedmiotow(jestem w 2 klasie gm.)...a jak mi sie uda do seskanuje moje swiadectwo i dam je na forum.
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Tak tu cicho, a jest przecież koniec roku .

Czemu nikt się nie chwali ?
(mam nadzieje że nie przeoczyłem tematu i że nie piszą tym w innym )

Ja mam średnią 4,5 , ale ze mnie kujon .

Chociaż jeszcze 1,5 miesiąca temu z historii wychodziło mi 1 .
Odpowiedz
Ja skończyłem 3 liceum ze znakomitym 4.75 (pasek i srebrna odznaka szkoły ) - zwykle miałem jakieś 4.2 i sam nie wiem jak to się stało, ale skoro dają - to brac! (nawet z niemieckiego jakimś cudem z 2 zrobiło się 5, choc nic więcej nie umiem ).
Odpowiedz
Mieć 1 z historii... mój najczarniejszy do wyobrażenia sobie scenariusz... NIGDY (*khe khem*6 z historii*khe khem).
Odpowiedz
A ja was zdołuje i pochwalę się: 4.83!
Odpowiedz
Phi, ależ się pochwaliłeś. Też mam taką samą.
Odpowiedz
Ja... Hmm... Co prawda cały ostatni miesiąc zatruwałem się nauką, bo przyszło poprawiać, ale wyciągnąłem tą cholerną 5,2. Cały rok olałem z góry mocnym sikiem, a teraz żałuję Mogłem osiągnąć dwa razy więcej i gdybym się postarał, miałbym z 5.7. Ale nie byłbym sobą, gdybym nie był leniem.
Odpowiedz
Ciekawe jakie średnie na studiach będziecie mieć. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Ty nie strasz studiami, tylko pozwól się cieszyć teraźniejszością
Odpowiedz

Użytkownik Kresselack napisał

wyciągnąłem tą cholerną 5,2 (...) Mogłem osiągnąć dwa razy więcej


Nie no trudno by było mieć 10,4 , miałem koleżankę której babka z polaka chciała dać 7 , ale o 10,4 raczej jest trudno .

[edit]
A dodam jeszcze że z historii wyciągnąłem na 4 .
Odpowiedz
A czy przypadkiem nie chodzi o to co zostanie w głowie, a nie na papierku...?
Odpowiedz
Średnia na studiach Matt? Raczysz żartować? Tu jest system 0-1. Zaliczyłeś to jesteś najszczęśliwszym człowiekiem pod słońcem, nie zaliczyłes - siedzisz i ryjesz do skutku.
Odpowiedz

Cytat

Nie no trudno by było mieć 10,4


Chodziło mi o ogólne osiągnięcia, nie tylko średnią
Odpowiedz

Cytat

A czy przypadkiem nie chodzi o to co zostanie w głowie, a nie na papierku...?


A to coś zostaje?
Mi z tego co mnie uczą nie sądzę że coś będzie potrzebne.
Odpowiedz
Ha! To i ja się pochwalę - choć w sumie nie ma czym. ~~

1 klasa liceum, profil biol - chem, średnia 4,33.

Słabo. ;a

Ale obiecałem sobie, że w drugiej będzie lepiej.

Będzie?
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Ekh, to było takie ogólne stwierdzenie. Ja nie wiem jaką miałem/mam średnią tu, więc się tym nie przejmuję.
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Właściwie nie ma się czym chwalić, bo to piąta klasa, ale tylko napiszę, że mam 5.0 A mój kolega z klasy ma 2.5 Masakra I miał nie przejść do szóstej klasy, ale jakoś ma promocję Nauczyciele ostrzegają go, że nie będzie miał łatwego życia...
No, w każdym bądź razie mam 5.0 i pasek - jest spoko
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
← Karczma

Jakie macie średnie ? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...