Wasze ulubione gry....

Właśnie kupiłem Sagę Baldur's Gate II (dla BGII) i jak narazie bardzo mi się podoba, tym, którzy jej jeszcze nie mają serdecznie polecam

Odpowiedz
Ja uwielbiam wszystkie gry cRPG osadzone w systemie D&D(szczególnie moja ulubiona saga Baldur's Gate), a także serię Fallout, Might & Magic, The Elder Scrolls, Gothicki. Bardzo sobię cenie wszystkie gry Blizzarda(Diablo, Warcraft, Starcraft). Ze strategii polecam serię Spellforce i Majesty oraz oczywiście HoMM III. Z najnowszych produkcji bardzo przypadł mi do gustu rodzimy Wiedźmin oraz długo wyczekiwany STALKER. Czasami lubię też pograć w polskiego Painkillera:D
A tak na marginesie witam wszystkich fanów gier RPG, to mój pierwszy post
Odpowiedz
Najlepsze gry wszech czasów: M&M6(mój pierwszy cRPG i najlepszy ekwipunek jaki w życiu widziałem), Quake 2(mój pierwszy FPS i jak dotąd dał mi najwięcej przyjemności ze strzelania:)), pierwszy BG (pierwszy kontakt z De Dekiem, gra zwaliła mnie z nóg i zapewniła wiele bezsennych nocy), Morrowind (kilka miesięcy z życiorysu wyparowało), Age of Empires 2(RTS, który pamięta się latami), Warcraft 3(ahh pograłbym sobie na Battle.net-cie...), Gothic (świetna gra, doskonałe połączenie klimatu, rozwoju postaci i elementów zręcznościowych)Super Frog( Czy ktoś to pamięta? Moja ulubiona gra z Amigi. To było lata temu, a do dziś pamiętam niemal każdy etap:)). Mogło mi coś akurat teraz nie przyjść do głowy, przepraszam wszystkich obrażonych fanatyków gier w które grałem i akurat teraz nie pamiętałem lub których nie miałem okazji wypróbować.
Powyższy post przedstawia zdanie tylko i wyłącznie autora. Nie jest to narzucone Ci zdanie przez wyżej wymienionego autora. Nie jest to oficjalne stanowisko Kościoła. Nie jest to oficjalne stanowisko partii rządzącej. Nie jest to oficjalne stanowisko rządu RP. Nie jest to oficjalne stanowisko prezydenta RP. Uprasza się o niebluzganie. Dziękujemy.

-Co to było?
-Bez obaw, admin już się tym zajął. To był tylko jakiś bóg.

-You'll kill us... with a soup cup?
-Tea, actually.
-What's that?
-I'll kill you with my teacup.

It ain't the fall that get you. It's the sudden stop at the bottom.

Nudziło mi się, to grzebałem w userbarach:P

Odpowiedz
Jak dla mnie na pierwszym miejscu raczej Gothic II, potem by był Morrowind a na trzecim Icewind Dale II... we wszystkie gierki fajnie mi się grało (i dalej gra... ) A wyróżniłbym jeszcze Etherlords:) gra świetna, chyba by była na czwartym...
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
Ja uwielbiam praktycznie wszystkie tytuły z logo STAR WARS. Poza nimi grałem tylko w RPGi i kilka strzelanek. Najlepsza gra? Gothic II z dodatkiem. 2 miejsce KOTOR a 3 X wing Aliance.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Namber łan. Deus Ex (2000) - Za co? Za fabułę (GENIALNA!), grywalność (GRYWALNA!) i to by było na tyle. Ale nie chodzi o to, że gra jest uboga, czy coś, wręcz przeciwnie, i choć wymieniłem tylko dwa powody, dla których ta gra jest na pierwszym miejscu, to właśnie te dwa są najlepsze. Fabuła jest GENIALNA! (jak już wspomniałem ), osadzona w futurystycznym świecie cRPG, pozwalająca się wcielić w hakera, terminatora, faceta-niczym-Hitman i w kogo sobie tylko wymyślimy! (i stworzymy ) Gra daje też duże możliwości wyborów, zarówno moralnych, jak i taktycznych. Po prostu jest wspaniała! Polecam, naprawdę. Każdy powinien sobie zagrać, a kiedy zacznie, nie oderwie się od monitora aż do końca.
Number two. Fable: Zapomniane Opowieści (2005 chyba...) - Za co? Za fabułę (świetna, okrojona z innych tytułów, ale później się rozwija ), grywalność (konsolowy system sterowania ), grafikę (pięknie wygląda nawet na moim kompie!) no i tyle. Gra się świetnie, są tutaj również możliwości wyborów moralnych, większość zadań stanowi swoiste wyzwanie, a całość jest bardzo miło oprawiona graficznie i fabularnie. Zaczynamy jako ośmiolatek, a kończymy jako sześćdziesięciolatek. Każdy wybór ma swoją cenę i widać to bardzo często. Zakończenie jest zadziwiające (podobnie jak w tytule powyżej ) i polecam grę wszystkim fanom dobrych RPGów.
Numer trzy. Unreal Tournament 2004 (2004 o dziwo ) - Za co? Za grywalność (części ciała przeciwników latają po całych pomieszczeniach! no cóż... to nie jest chyba plus... ale grywalne jest! ), podniesienie na nogi serii (po UT2003...) i moje zamiłowanie do FPSów! Podoba mi się gra. Oferuje dużo trybów rozgrywki i jest głównie do gry multiplayer, więc na fabułę nie ma co liczyć... (choć... zaprzeczył temu stwierdzeniu ostatnio UT3 ) Grywalna jest bardzo, jak już sporo razy wspominałem (aha, zapomniałem, grywalna jest ta gra!) i to jej główny plus. Są w niej pojazdy, co nie wiele strzelanek wtedy oferowało i daje dużo dobrej zabawy. Polecam fanom strzelanek i FPSów, dobrych FPSów.

No i to (po krótce ) jest Trójca. Fallout 1 jest na miejscu 4., Gothic (1 i 2) gdzieś na 5.-6. no i z ważniejszych tytułów to tyle, chyba że nie liczę wszystkich ważnych.

Pozdrawiam.


Indestructible
Determination that is incorruptible
From the other side
A terror to behold
Annihilation will be unavoidable
Every broken enemy will know
That their opponent get to be invincible
Take a last look around while you're alive
I'm an indestructible master of war


Czy ja tu w ogóle piszę?
SPOILER
Uwaga spoiler!:

Przecież już wiesz... A może?[color=red]
---[/color]
[size=5]Myślisz, że coś potrafisz? Jesteś pewien? Mi się wydaje, że nie byłbyś nawet w stanie kliknąć tego!

300 postów... To już... Nie pasuje, 3/10 byłoby zbyt oczywiste.

~*~
[/size]
Odpowiedz
Moje ulubione gry to Dark Messiah, Warcraft III, Oblivion oraz Gothic III.
PS. Ostatniej gry nie polecam, chyba że macie potężnego kompa.
BLEACH

Polecam do obejrzenia.



Odpowiedz
Gry z serii Total War. Tak, to moi absolutni ulubieńcy.
Większość strategii daje nam możliwość manewrowania tylko drobnymi oddziałami, a w grach Total War pole bitwy mogą zajmować tysiące żołnierzy:D

Szczególnie umiłowałem sobie Rome'a, przez realizm pola bitwy. To wspaniały widok gdy tysiąc kawalerzystów płynie przez piechotę wroga.
Niestety nie miałem przyjemność zagrać w Medievala II na dłuższą chwilę, ale screenach, trailerach etc. gotów jestem zaryzykować stwierdzenie że to najlepsza strategia w dotychczasowej historii.
Odpowiedz
Według mnie wszystko co stworzy Blizzard jest zajefajne. Co za tym idzie
Starcraft czy Warcraft miażdy w każdej swej odsłonie. Poza tym jeszcze dorzuciłbym do tego Cs`a ale to Sierra ;p
Yo nyggas i`m a Garcik:D

Odpowiedz
Podobnie jak kolega Maraus- total war wymiata. Medivala II mam i wierz mi, bitwy są piękne. O tyle lepsze od Roma, że nie ma armii kolonów. Niestety armie troche mniejsze, ale wystarczy że obejrzę z bliska jakąś ciężką kawalerie-grafika powalająca.
Odpowiedz
Wiedźmin i GTA:SA (ale i tak gram w san andreas multiplayer )
Tylko Hip-Hop...
Odpowiedz
Ja polecam Legend: Hand of God (nie ma multiplayera, ale singleplayer jest zajebisty), Dark Messiah, TES IV: Oblivion i Warcraft III z dodatkiem.
BLEACH

Polecam do obejrzenia.



Odpowiedz
Aveyond. Grał ktoś? Zapewne nie. Śmieszna gierka, wyglądająca (z braku lepszego porównania) jak pokemony. Ale trzeba w niej uratować świat, walczyć z potworami i kupować lepszy sprzęt, więc grafika rodem z gameboya nie jest dostatecznym minusem, żeby rzucić w diabły i zapomnieć.
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Odpowiedz
Moje ulubione to: seria Worms (tu uczyłem się obsługi klawiatury), Heroes oM&M (a tu uczyłem się machac myszką), Warcraft 3, seria NFS, Battlefield 1942. Z rpgów moimi ulubionymi są Arcanum (najciekawsze questy i fabuła), Icewind (najlepszy klimat) i Might and Magic 7 i 8 (najciekawsze lokacje).
Odpowiedz
Ostatnio odgrzebałem stare płyty i znalazłem trzy gry:
- Original War - produkcja czeska, ale zabawy daje więcej niż niejedna superprodukcja nagłaśniania przez czasopisma i strony internetowe. Perła wśród strategii!
- Theocracy - również strategia - bardzo ciekawa koncepcja zmiany biegu historii poprzez pokonanie hiszpańskich konkwistadorów wkraczających na Jukatan. Szkoda tylko, że mało rodzajów jednostek bojowych, a budownictwo nie daje nam wielu możliwości. Mogło być lepiej, ale i tak jest nieźle.
- The Sting - gra dla dzieci, to fakt Nie ma przemocy, ale są kradzieże uprzednio zaplanowane. Zmarnowany potencjał! Gra wedle wszelkich opinii jest po prostu kiepska, daje trochę zabawy, a potem się nudzi. Uważam, że można by na jej podstawie zrobić coś naprawdę genialnego.

No i nawet tematu dokładnie nie przeczytałem Jeśli kogoś rani to, że to NIE SĄ moje ulubione gry, a po prostu mówię o nich słowo czy dwa, to proszę to zgłosić moderatorowi. Nie pogniewam się za kasację postu.
Odpowiedz
Dla mnie kamieniem milowym w dziedzinie mojej miłości do gier (która to miłość nie spada, podczas gdy idę na studia i w ogóle stary ze mnie dziad) była gra Deus Ex.
Jedynka, rzecz jasna. Ach ten klimacik, ta mechanika. Wyszkolenie się w pistoleciku na tyle, aby kosić nim jak ze snajpery - to tez miało swój urok. No i hackowanie zabezpieczeń Ogólnie gra swą złożonością i wciągającym światem nie ma sobie równych po dziś, pomijając może fallout.
Odpowiedz
A ja wolę gry proste, ale z ciekawą fabułą. Dlatego urzekło mnie Wino Adventure Gold. Na dodatek gra jest tak wulgarna, że aż śmieszna, czytając co poniektóre teksty (gra jest polskiej produkcji), człowiek spada z krzesła...
Dzisiaj podzielę się z wami opowieścią o hipokryzji, kłamstwach i małych dzieciach.

Jak wszyscy dobrze wiedzą, nam Szajt został wykopsany z gry. I pewnego pięknego dnia, dostałem na forum taką oto wiadomość:

Cytat

Po namyśle uznałem, że dobrze zrobiłeś usuwając mnie. I to dla mnie samego. Chociaż szkoda mi konta, które tak długo pielęgnowałem, to przynajmniej już nie ryzykuję uzależnienia od zabawy oraz kontaktu z niektórymi idiotami. A więc dzięki, Rang.

Pozdrawiam.


Szajt! Z twoich ciągłych powrotów wnioskuję, że jednak skasowałem cię zbyt późno i uzależnienie jednak się rozwinęło. Zatem nie dziękuj mi, bo zawiodłem... Ale postaram się jak mogę, byś pozostał na odwyku, chociaż tak mogę ci jeszcze pomóc...
Odpowiedz
A ja troszkę z dala od rpegów:) Ostatnio ograłem Assassins Creed gra jest znakomita, genialna grafika i bardzo ciekawa fabuła co prawda trochę czasem się gubiłem ale niedługo wychodzi wersja PL i na pewno grę kupię i przejdę jeszcze raz. Kto nie grał temu serdecznie polecam !

oprócz tego: ze starszych tytułów pierwsze GTA i Quake 2 multi
Odpowiedz
Ej tobi jak tak polecasz, a zamierzasz kupić polską wersje to może oddałbyś w "dobre" ręce angielską? Przyznaję assassins creed wygląda dobrze, jak miałem okazje pograć chwilę to: przemieszczanie się po mieście zwaliło mnie z krzesła.
Wspomniane przez Rangramila "gry z gameboya" przypomniały mi o takich hitach (emulatorowych) jak Golden Sun i jRPGi które mają swój unikalny klimat. No i król króli czyli Final Fantasy VII.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Gdybym miał wersje ang na własnośc to grę już dawno bym ją skończył, a teraz wole czekać na PL bo i tańsza i w naszym ojczystym języku XD,

dzisiaj przypomniało mi się jak zagrywałem się w pierwszego managera: the manager mmm chciałem nawet ściągnąć ale nie mogę znaleźć źródła
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Wasze ulubione gry.... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...