[BGII] Importy postaci

Mam jedno pytanie ważne dla mnie. Jak można przenieść postać z BGI do BGII? No i jak mona zachować stare przedmioty?
Odpowiedz
A to to jest w ogóle możliwe?

Jak już to wydaje mi się, że będzie jak z typowym importem postaci:
Eksportujesz (karta postaci -> eksportuj)
Przenosisz plik do folderu Baldura a tam wklejasz w folder Characters i importujesz w grze w oknie tworzenia nowej postaci
Odpowiedz
A co do przedmiotów - znalazłem, ale to trick/błąd w grze

Cytat

1) Na ekranie tworzenia postaci klikamy na "Import" i wybieramy plik postaci/save z którego chcemy rozpocząć grę. Kiedy wybierzemy już wygląd i imię klikamy na "Akceptacja", dzięki włącza się ekran wczytywania gry.
2) Kiedy wczytywanie będzie bliskie końca należy szybko wcisnąć przycisk "i" na klawiaturze (może to być inny jeżeli zmieniliśmy domyślne ustawienie przycisków skrótu - przycisk "i" domyślnie odpowiada za wejście do ekranu ekwipunku).
3) Jeżeli wszystko poszło dobrze to po wczytaniu się gry nie włączy się animacja początkowa z Irenicusem przeprowadzającym eksperymenty na naszym bohaterze, tylko otworzy się ekran ekwipunku. Teraz wystarczy przedmioty które chcemy zachować przenieść do "wyrzuć", wyjść z ekwipunku, a po zakończeniu animacji podnieść je z ziemi (powinny leżeć pod stopami naszego bohatera).
UWAGA 1: żeby nie męczyć się z wciskaniem "i" w odpowiednim momencie wystarczy cały czas szybko wciskać "i" kiedy ekran ładowania się gry jest bliski finiszu.
UWAGA 2: trik ten można także użyć jeżeli importujemy postać z BG2 lub TOB.


Btw - korzystaj z wyszukiwarki na forum. Taki temat już jest: http://forum.gexe.pl/index.php?showtopic=338
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Tak jest taki temat ale tam tylko pisze się czy sie opłaca importować postać. A ja chcę się dowiedzieć jak ja przesłać z pierwszej cześci gry do drugiej. Rozumiem że będe musiał gdzieś tam po folerach w kompie szukać postaci z BGI i przesłac do folderu BGII. A gdzie dokładnie?
Odpowiedz
Musisz swoją postać zapisać - nie pamiętam dokładnie, ale poszukaj takiej opcji w samej grze - musi być to opcja byś miał wpis w folderze "Characters" - jak w BG2, bo tam masz taki folder i kilka plików . Może to po prostu opcja Eksport/Import i tyle. Bo w BG2 na pewno opcja import i wybierasz skąd ma ją pobrać.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
No cóż zobaczymy. Jak cos to napisze czy się udało narazie pozdro
Odpowiedz
Trzymamy kciuki.

Hah, gra po takim przerzuceniu to naprawdę banał. Zaczynasz z "dobrymi" jak na BG2 itemami już na samym starcie.

Banał, oj banał.

Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Tamc. dnia czw, 29 maj 2008 - 23:48 napisał

Trzymamy kciuki.

Hah, gra po takim przerzuceniu to naprawdę banał. Zaczynasz z "dobrymi" jak na BG2 itemami już na samym starcie.

Banał, oj banał.



Szczerze mowiąc to prawda. Ale jednak to jest kontynuacja przygody z jedynki. Więc przedmioty zostaja. Bo ja to mówią nam postacie na początku zostaliśmy porwani. I przedmioty podróży też powinny być zachowane. Tak mi się zdaje. Ale wiesz dla mnie liczą się tylko statystyki bardziej niż przedmioty. Przedmioty jakie wezme z 1 to będą 3 może 4 przedmioty. Więc nie dygaj
Odpowiedz
Oczywiście. Liczą się statystki, które po użyciu woluminów są naprawdę ładne.

Taa, niewiele przedmiotów z BG1 będzie się używać w BG2.

Jeśli o mnie chodzi to najlepszą rzeczą z Jedynki, którą w zasadzie noszę przez całą Dwójkę jest Płaszcz Baldurana.

Fajnyyy.

Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
By przesłać przedmioty odpalamy grę na multi i zaczynamy normalnie. Potem klikamy ikonkę po lewej z dwoma komputerami chyba modyfikacja postaci. Potem importujemy raz jeszcze naszą postać i zaczynamy z pełnym ekwipunkiem.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Widzę tutaj pewną niekonsekwencję. Tłumaczono mi, że takie na przykład Złote Pantalony opłaca się ze sobą nosić, bo jeżeli zbierze się w trakcie gry jeszcze dwa podobne przedmioty, to coś tam się stanie. Srebrne Pantalony mają być teoretycznie w dwójce, Brązowe w ToB. Jak można więc je zebrać, skoro bazowo gra nie przewidziała takiej możliwości?

Odpowiedz
Jeśli importując postać z jedynki miała ona pantalony w ekwipunku to pojawią się one w jednej ze skrzynek nie daleko klatek.

Jak dobrze, się przyjrzymy to wiele z ekwipunku naszej postaci znajdziemy w sklepach. Przynajmniej te przedmioty, które autorzy uznali, że gracz będzie mieć na 99 proc.
Wygląda to tak, jakby Irenikus nas złapał, a nasze śmieci posprzedawał na targach, gdyż nie są mu potrzebne.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Nie dość, że zwyrodniały sadysta to jeszcze paser.
Hmmmm ale w sklepie raczej nie znajdę tego sejmitara którego ukradłem Drizztowi?;p

Odpowiedz
Ale znajdziesz samego Drizzta, który ma miecz. Parę przedmiotów (np. płaszcz Baldurana) możesz przywołać kodem, więc jakiś sposób na zdobycie tych przedmiotów jest.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Zwłaszcza, że najlepszy jest tek który opisałem. Wtedy dostajemy postać z takim ekwipunkiem z jakim ją eksportowaliśmy w jedynce.
Wtedy jednak postać będzie dość pakerna więc można zatrzymać co fajniejsze przedmioty, a resztę wyrzucić. W końcu coś tam by Irenikus zostawił w skrzynkach ważne by to sobie dobrze wytłumaczyć.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na pytanie czy po eksportowaniu postaci z grimuarami, i wykorzystaniu tego buga z ekwipunkiem z bg 1, grimuary będą mogły być użyte w bg2 przez npc.
Odpowiedz
Nie, nie będzie można ich użyć. Będą w Dwójce jako zwykłe książki.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
Dobrze wiedzieć. O Tamc zmieniłeś range na nekromante? heh pozdro
Odpowiedz
Witam, mam następujący problem z przenoszeniem postaci(aby nie zakładać nowego tematu piszę tu):
Mianowicie, mój wojownik ma jakieś 104PŻ, natomiast po przeniesieniu do BG2 ma zaledwie 66 ;/
Proszę o pomoc.
Dodam, że ilość expa jest taka sama (tzn. osiągnąłem limit 161k i w BG2 zaczynam właśnie z taką ilością).

PS: Co do przedmiotów, czy to prawda, że przedmioty, które mamy w ekwipunku głównej postaci w momencie tworzenia final-save(świątynia Bhaala, BG1) zostają porozrzucane po lochach Irenicusa po wyeksportowaniu postaci?
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Złoty666 dnia sob, 28 cze 2008 - 16:17 napisał

Witam, mam następujący problem z przenoszeniem postaci(aby nie zakładać nowego tematu piszę tu):
Mianowicie, mój wojownik ma jakieś 104PŻ, natomiast po przeniesieniu do BG2 ma zaledwie 66 ;/
Proszę o pomoc.
Dodam, że ilość expa jest taka sama (tzn. osiągnąłem limit 161k i w BG2 zaczynam właśnie z taką ilością).

Fakt, zawsze tak jest. Ja tłumacze sobie tak, że w BG2 punkty życia są "losowane" na nowo za każdy z poziomów, bowiem w BG1 za każdym razem można było zapisywać i wczytywać, dopóki awans nie doda maksymalnej liczby punktów [ Tyle ile mamy na 1 lvl. Jeśli mamy 15 to na 2 lvl możemy "wyciągnąć" 30, jeśli zaczynamy i mamy 6, to wyciągniemy 12 na 2 lvl. Zapisz - wczytaj, zapisz - wczytaj. ], natomiast w BG2 punkty życia nie zawsze były "te maksymalne" [ Ile razy nie wczytamy, to i tak zawsze będzie tyle samo punktów życia, nie to co w BG1 ], dlatego w sumie mamy mniej niż w Jedynce.

Być może się mylę.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Złoty666 dnia sob, 28 cze 2008 - 16:17 napisał

PS: Co do przedmiotów, czy to prawda, że przedmioty, które mamy w ekwipunku głównej postaci w momencie tworzenia final-save(świątynia Bhaala, BG1) zostają porozrzucane po lochach Irenicusa po wyeksportowaniu postaci?

Tak, tylko pod warunkiem, że zaczynając grę w Dwójkę, w momencie gdy ujrzysz czarny ekran, zanim zobaczysz swą postać w lochach, wciśniesz spację, zatrzymując grę. Włączasz ekwipunek, przedmioty wyrzucasz na ziemię i znów spacja. Gra się zaczyna, Irenicus pogada, pierwszy autosave, zaczynasz grę. Wtedy przedmioty możesz podnieść z ziemi i masz to samo co miałeś w Jedynce.

Jeśli tak nie zrobisz i pogadasz z nim nie wyrzucając ich przed tym, to po prostu "je wieźmie" i nie będziesz mieć nic.

Chyba.
Czy 643 artykuły na GE nie mówią same za siebie?


Najładniejsza laurka, jaką kiedykolwiek dostałem. Dzięki. (;

Odpowiedz
← Baldur's Gate

Importy postaci - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...