WarZone

Słońce właśnie zachodziło, jakby nie chciało zobaczyć tego co się tu rozegra. Przez pustynną równinie rozciągał się okop. Jak to zazwyczaj bywa, w takich miejscach roiło się od żołnierzy. Dzisiejszy dzień nie był wyjątkiem. Przez cały okop ciągnęły się szaro-zielone barwy pancerzy. Z jednym wyjątkiem: w samym środku okopu znajdowała się grupa komandosów w jaskrawozielonych ciężkich pancerzach i krwistoczerwonych beretach. Zabawne, pewnie dlatego są nazywani krwawymi beretami. Do doborowej kompani przydzielono nawet pojazdy: dwa Basiliski, wielka i potężna artyleria, oraz cztery Hurricany. Wyobrażacie sobie skrzyżowanie myśliwca z mechem? To właśnie jest Huriccane. Szary Legion- tak ich nazywają. Wybrana kompania Imperialu. Teraz stojąc na Rdzawej Pustyni czekają na nieuniknione. Legion stał w bezruchu pod niezliczoną ilością wielkich sztandarów.
-Na reszcie- Rzekł Kapitan Thomas. Jako jeden z pięciu dowódców musiał zagrzewać swoich żołnierzy do walki.-Wszyscy mnie znacie, więc powiem krótko. Jeśli dzisiaj zginiemy, to trudno! Ale zanim bedzie po nas, to wkopiemy tym skurwielom!
Wszyscy żołnierze zakrzyknęli. Zza tumanów kurzu naprzeciwko Imperialu, powoli wyłaniały się jakieś sylwetki, które szaleńczo biegły w ich stronę. Ożywieńczy Legioniści. Okrzyk Imperialijczyków wystraszyłby większość normalnych oddziałów. Ale nie te trupy. Może to wynikać z dwóch rzeczy: Albo z braku uczuć albo z ich głupoty - Pomyślał Thomas- Ale oni są za głupi by zrozumieć że trzeba się bać. Zobaczył dwa pociski wystrzelone z Basilisków. Zrobiona przez nie wyrwa w szeregach ciemności zaraz została ponownie zapełniona przez kolejnych Legionistów. C.D.N

Ale piszcie czy męczyć klawiaturę dalej?

,,A teraz Cię zjem i zaśpiewam piosenkę o wesołym brzuszku. Ach mój brzuszek..."

"No cóż ,widzisz,jest ich czworo,i to w zasadzie wszystko ,co do czego mogą się kiedykolwiek zgodzić.Nie potrafią się nawet zgodzić,czy chce im się szczać,nie mówiąc o wyborze nocnika,do którego mają naszczać.




Jestem harcorem
Odpowiedz
W sumie za krótkie, żeby ocenić obiektywnie. Ale nawet ten fragment troszkę ciężko się czytało. ;p
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Zadziwiacie mnie ludzie.... Twórz twórz twórz. To jedyne co mogę Ci powiedzieć. Nigdy nie słuchaj tych, którzy mówią abyś skończył z pisaniem. Bo to nigdy na dobre nie wychodzi. A jeżeli zapał masz i lubisz tego typu rzeczy to w ogóle nie powinieneś zadawać pytań typu:

Cytat

Ale piszcie czy męczyć klawiaturę dalej?


Bo to jest kompletnie bez sensu.

A co do mojej opinii to staraj się używać nieco więcej synonimów, wyeliminuj powtórzenia, ujednolić chronologie opisów bo jest to strasznie chaotyczne. Nie jest źle

Odpowiedz
Dobre...
Ciekawe, ma klimat i ogólnie jest niezłe.
Mam tylko trzy uwagi:
"Na reszcie" pisze się razem.
A kiedy pociski wystrzeliły z Basilisków, to nie zrobiły "wyrwy" w armii Legionistów. Wyrwę można zrobić w budynku, nie w szeregach wojska. Nie wiem, jak inaczej by to określić, ale wyrwa chyba nie pasuje.
No i dialog, a raczej króciutki monolog Thomasa. Kiedy powiedział "Nareszcie." później był myślnik, jakiś tekst, enter i znowu jego słowa. Poprawnie powinno być tak:

Cytat

-Na reszcie - Rzekł Kapitan Thomas. Jako jeden z 5 dowódców musiał zagrzewać swoich żołnierzy do walki - Wszyscy mnie znacie, więc powiem krótko. Jeśli dzisiaj zginiemy, to trudno! Ale zanim bedzie po nas, to wkopiemy tym skurwielom!

Bez entera, tylko z myślnikiem po "zagrzewać swoich żołnierzy do walki".

Poza tymi trzema błędami wszystko jest w jak najlepszym porządku, ale strasznie toto krótkie, zdecydowanie. Jest armia, idzie druga armia. Bum, bum. Koniec. Powinna być opisana cała bitwa.

No i jestem zachwycony, że się podjąłeś wyzwania i napisałeś opowiadanie, Gal.

P.S. - Acha, tytuł to "warzone", a nigdzie nie ma o żadnym piwie, czy coś.


Indestructible
Determination that is incorruptible
From the other side
A terror to behold
Annihilation will be unavoidable
Every broken enemy will know
That their opponent get to be invincible
Take a last look around while you're alive
I'm an indestructible master of war


Czy ja tu w ogóle piszę?
SPOILER
Uwaga spoiler!:

Przecież już wiesz... A może?[color=red]
---[/color]
[size=5]Myślisz, że coś potrafisz? Jesteś pewien? Mi się wydaje, że nie byłbyś nawet w stanie kliknąć tego!

300 postów... To już... Nie pasuje, 3/10 byłoby zbyt oczywiste.

~*~
[/size]
Odpowiedz
Krootkie bo mało miałem czasu i nie wiedziałem czy się spodoba. Text będzie w fragmentach. A nie warzone tylko WarZone - strefa wojny. Wpisz w google i podziwiaj wspaniały system bitewny xD

,,A teraz Cię zjem i zaśpiewam piosenkę o wesołym brzuszku. Ach mój brzuszek..."

"No cóż ,widzisz,jest ich czworo,i to w zasadzie wszystko ,co do czego mogą się kiedykolwiek zgodzić.Nie potrafią się nawet zgodzić,czy chce im się szczać,nie mówiąc o wyborze nocnika,do którego mają naszczać.




Jestem harcorem
Odpowiedz
Z tym "warzone" żartowałem.


Indestructible
Determination that is incorruptible
From the other side
A terror to behold
Annihilation will be unavoidable
Every broken enemy will know
That their opponent get to be invincible
Take a last look around while you're alive
I'm an indestructible master of war


Czy ja tu w ogóle piszę?
SPOILER
Uwaga spoiler!:

Przecież już wiesz... A może?[color=red]
---[/color]
[size=5]Myślisz, że coś potrafisz? Jesteś pewien? Mi się wydaje, że nie byłbyś nawet w stanie kliknąć tego!

300 postów... To już... Nie pasuje, 3/10 byłoby zbyt oczywiste.

~*~
[/size]
Odpowiedz
Hahaha... sorry że nie zrozumiałem

PS. Może jakaś ocena? ?/10

,,A teraz Cię zjem i zaśpiewam piosenkę o wesołym brzuszku. Ach mój brzuszek..."

"No cóż ,widzisz,jest ich czworo,i to w zasadzie wszystko ,co do czego mogą się kiedykolwiek zgodzić.Nie potrafią się nawet zgodzić,czy chce im się szczać,nie mówiąc o wyborze nocnika,do którego mają naszczać.




Jestem harcorem
Odpowiedz
Aj, zapomniałem.
8.8/10
Bo na 9 za krótkie.


Indestructible
Determination that is incorruptible
From the other side
A terror to behold
Annihilation will be unavoidable
Every broken enemy will know
That their opponent get to be invincible
Take a last look around while you're alive
I'm an indestructible master of war


Czy ja tu w ogóle piszę?
SPOILER
Uwaga spoiler!:

Przecież już wiesz... A może?[color=red]
---[/color]
[size=5]Myślisz, że coś potrafisz? Jesteś pewien? Mi się wydaje, że nie byłbyś nawet w stanie kliknąć tego!

300 postów... To już... Nie pasuje, 3/10 byłoby zbyt oczywiste.

~*~
[/size]
Odpowiedz
Łiiiii ale chyba przesadziłeś.

,,A teraz Cię zjem i zaśpiewam piosenkę o wesołym brzuszku. Ach mój brzuszek..."

"No cóż ,widzisz,jest ich czworo,i to w zasadzie wszystko ,co do czego mogą się kiedykolwiek zgodzić.Nie potrafią się nawet zgodzić,czy chce im się szczać,nie mówiąc o wyborze nocnika,do którego mają naszczać.




Jestem harcorem
Odpowiedz
Że za mało? No racja 8.9/10.
Na zachętę.
I czekam na kolejną DŁUGĄ część.


Indestructible
Determination that is incorruptible
From the other side
A terror to behold
Annihilation will be unavoidable
Every broken enemy will know
That their opponent get to be invincible
Take a last look around while you're alive
I'm an indestructible master of war


Czy ja tu w ogóle piszę?
SPOILER
Uwaga spoiler!:

Przecież już wiesz... A może?[color=red]
---[/color]
[size=5]Myślisz, że coś potrafisz? Jesteś pewien? Mi się wydaje, że nie byłbyś nawet w stanie kliknąć tego!

300 postów... To już... Nie pasuje, 3/10 byłoby zbyt oczywiste.

~*~
[/size]
Odpowiedz
Ech... długą... Dobra w następnej będzie już opisana cała bitwa.

[Dodano po 4 godzinach]

Albo nie, tylko część

,,A teraz Cię zjem i zaśpiewam piosenkę o wesołym brzuszku. Ach mój brzuszek..."

"No cóż ,widzisz,jest ich czworo,i to w zasadzie wszystko ,co do czego mogą się kiedykolwiek zgodzić.Nie potrafią się nawet zgodzić,czy chce im się szczać,nie mówiąc o wyborze nocnika,do którego mają naszczać.




Jestem harcorem
Odpowiedz

Cytat

Wiem że to badziewie.

Coś takiego zniechęca. Po co miałbym tekst czytać, skoro dość wyraźnie informuje mnie się, że nie warto? Passskudny pesymizm.

Znacznie estetyczniej jest używać liczb pisanych słownie, serio.
Odpowiedz
Gal, nie pozwolę Ci na zaprezentowanie tylko części bitwy.
Ma być cała. Tego wymaga honor. (wcale go nie szantażuję...)
[UWAGA! - Użalanie się nad sobą mode on] A mnie nikt nie lubi... Nikt nie komentuje mojego opowiadania... [Użalanie się nad sobą mode off]


Indestructible
Determination that is incorruptible
From the other side
A terror to behold
Annihilation will be unavoidable
Every broken enemy will know
That their opponent get to be invincible
Take a last look around while you're alive
I'm an indestructible master of war


Czy ja tu w ogóle piszę?
SPOILER
Uwaga spoiler!:

Przecież już wiesz... A może?[color=red]
---[/color]
[size=5]Myślisz, że coś potrafisz? Jesteś pewien? Mi się wydaje, że nie byłbyś nawet w stanie kliknąć tego!

300 postów... To już... Nie pasuje, 3/10 byłoby zbyt oczywiste.

~*~
[/size]
Odpowiedz
Każde zmiany są wprowadzane do textu więc już ni ma 2 Basiliski ale jest dwa Basiliski

,,A teraz Cię zjem i zaśpiewam piosenkę o wesołym brzuszku. Ach mój brzuszek..."

"No cóż ,widzisz,jest ich czworo,i to w zasadzie wszystko ,co do czego mogą się kiedykolwiek zgodzić.Nie potrafią się nawet zgodzić,czy chce im się szczać,nie mówiąc o wyborze nocnika,do którego mają naszczać.




Jestem harcorem
Odpowiedz
Czemu mam to komentować? Sam napisałeś "Nie, nie musisz tego czytać"
6.8/10
Dawaj dalej, męcz klawiaturę
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Innos96 dnia nie, 18 maj 2008 - 13:55 napisał

Czemu mam to komentować? Sam napisałeś "Nie, nie musisz tego czytać"
6.8/10
Dawaj dalej, męcz klawiaturę



Jeee.... tam... taka niska ocena to co mam pisać

,,A teraz Cię zjem i zaśpiewam piosenkę o wesołym brzuszku. Ach mój brzuszek..."

"No cóż ,widzisz,jest ich czworo,i to w zasadzie wszystko ,co do czego mogą się kiedykolwiek zgodzić.Nie potrafią się nawet zgodzić,czy chce im się szczać,nie mówiąc o wyborze nocnika,do którego mają naszczać.




Jestem harcorem
Odpowiedz
Masz pisać i nie bierz sobie do serca ocen

Wiesz, może za rok jak coś napiszesz to będzie 10/10?

Nie zniechęcaj się i pisz dalej
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
8.5/10
Zapowiada się ciekawa historia, ale jest parę błędów w opisach. Rozumiem, że się spieszyłeś bo mało czasu miałeś, ale jednak przez to popełniłeś parę błędów.
W książce jeżeli zadajesz pytanie to znaczy że jesteś podmiotem lirycznym, który jest narratorem a tutaj masz ich oddzielnie. Jeżeli ma być poprawnie powinieneś napisać że "Hurricane to..." a nie " Wyobrażacie sobie skrzyżowanie tego z tamtym? To właśnie jest Hurricane"

Poza tym nie opisałeś wyglądu Basilisk'a ani ożywieńców legionistów ( z początku wyobraziłem sobie zombiaków w zielono białych szalikach legii:D) ale nie są to poważne błędy, więc uważam że jak na razie jest good. No i oczywiście czekam na dalszy ciąg:P
Odpowiedz
Co do ożywienców: opiszę ich wygląd w następnej części.

Imperial Tropper

Krwawy Beret

Hurricane

,,A teraz Cię zjem i zaśpiewam piosenkę o wesołym brzuszku. Ach mój brzuszek..."

"No cóż ,widzisz,jest ich czworo,i to w zasadzie wszystko ,co do czego mogą się kiedykolwiek zgodzić.Nie potrafią się nawet zgodzić,czy chce im się szczać,nie mówiąc o wyborze nocnika,do którego mają naszczać.




Jestem harcorem
Odpowiedz
Jugg podmiot liryczny jest tylko w wierszach.

Dokładam się do innych komentarzy
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz
← Fan Works

WarZone - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...