Marudas

Powiedzmy, że kilka osób z mieczem już widziałam, sama trochę walczyłam i wiem, ze dla niektórych to jedno od drugiego niczym się nie różni . Po prostu pogląd przedstawiony przez Ciebie trochę wcześniej zawsze mnie bawił, a znajoma skutecznie udowodniłam facetom z KRN (Krakowska Rota Najemna), że jednak nie do konca tak to działa .
Odpowiedz
Zdefiniuj sensownej
Dla mnie sensowna walka, to skuteczny sposób walki z dowolnym przeciwnikiem.
Jeśli chodzi Ci o zakucie się w blachę od czubka głowy do palców u stóp, doładowanie do tego broni za 2 i więcej kg i radosne okładanie w tym przeciwnika, to zapewne tak, brakuje mi do tego kilku kilogramów mięśni...
I nic dziwnego, bo mnie takie coś zupełnie nie bawi.
Wolę walkę bez/w małym obciążeniu, z mniejszą/lżejszą/bardziej poręczną bronią, która wymaga zdecydowanie więcej techniki niż siły.

Jeżeli chodzi o półtorak na polu bitwy, to wystarczy, że trafisz na potrafiącego się bić faceta z tarczą i czarno Cię widzę.

Topór to nie jest broń do zdrowego naparzania się.
Technika walki tym sprzętem jest dużo bardziej skomplikowana niż mieczem krótkim czy półtorką.
Jest to trudne do opanowania, wymagające i cholernie niebezpieczne narzędzie.
Widziałem naprawdę umiejącego walczyć tą bronią faceta tylko raz... i raz wystarczy mi w zupełności.
Odpowiedz
Nie no, oczywiście zakuć się jak sardynka w puszkę i wywijać to niby każdy potrafi, ale nie o to chodzi
Zresztą, mi w całym tym ruchu rycerskim chodzi o odtwarzanie epoki, a nie o tylko o napier...bicie się Lać się mogę na podwórku z dresiarzami

Cóż, w pojedynkach, nie przeczę, technika jest najważniejsza jednak, jej mi brakuje Jednak przy bitwach to sądzę że schodzi na drugi plan
I masz rację, z tarczownikami jest ciężko, wiem z doświadczenia. Jednak zależy od której strony takiego spotkasz:P

A właśnie, tak btw. będziecie na zlocie na Śląsku?
Odpowiedz
Znajoma, która wybiera się też na zlot w Brennej, będzie latała po Grunwaldzie - tak pomyślałam, że może razem się do Brennej wybierzecie? Mogę Ci ją podrzucić?;p
"Jakim drzewem możesz być, leżąc na podłodze?"
Odpowiedz
Ale wiesz Mari, bitwa jest 12 lipca, bo to sobota A zlot zaczyna się 15 tak więc wyjdzie że jednak przyjadę czysty i bez sprzętu, to wątpię byś musiała mi podrzucać znajomą

Chyba że jest ona z okolic Szczytno-Olsztyn:P
Odpowiedz
Zaczyna się 14 . Ok, najwyżej to ja będę na nią skazana w pociągu xD
"Jakim drzewem możesz być, leżąc na podłodze?"
Odpowiedz
Mówisz o Brennej? Chyba nie... Czemu pytasz?

Odtwarzanie epoki? *zaczyna podskakiwać i majdać paluchem* A widzisz draniu - a tańczyć Ci się nie chce


Najbardziej wkurzająca według Ciebie kobieca cecha?
Odpowiedz
Nit, bo ja taki nieforemny do tańców
No ale jak tak zaczęłaś mnie strofować, to coś się zainteresowałem tematem

Najbardziej? Hmmm... Czy jest taka cecha? Irytuje mnie najbardziej to że z jednej strony ro gada o równości, a sądzą że faceci są prości w obsłudze;)

Dżem... banan.
Odpowiedz
A nie jesteście? :-> Znajoma kiedyś zabłysnęła dobrym komentarzem na tą okazję, ale zważając na charakter sobie odpuszczę.
Odpowiedz
Nie;)
A by się odgryźć łatwo można powiedzieć że wykazujecie się w tym schematycznym myśleniem, a więc zawężacie pole rozumowi. Wniosek: stagnacja i ociemnienie:P

DObra, ale nie gadamy o facetach ogółem, tylko o konkretnym, czyli o mnie, jop.
Odpowiedz
Marudzie, dlaczego tak bardzo lubisz krainę węgla?
Odpowiedz
Krainy węgla samej w sobie niespecjalnie lubię, jednakże jest tu jedna osoba która mnie przyciągnęła... a także studia, imienniku prezesa PiSu ; p

Ad: Mam imię moi drodzy, nieużywanie go świadczy o kiepskiej kulturze prostaki xD Marudas od paru lat stał się strasznie nieaktualny : )
Odpowiedz

Cytat

Ad: Mam imię moi drodzy, nieużywanie go świadczy o kiepskiej kulturze prostaki xD Marudas od paru lat stał się strasznie nieaktualny : )


Marudzisz.




Sygnaturowy elementarz gifów awaryjnych - używać tylko w ekstremalnych przypadkach:

SPOILER







Jak masz w poście kaczeńcowyˆ dopisek, istnieje duża szansa, że jest on mojego autorstwa.

Odpowiedz
← Użytkownicy

Marudas - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...