[IWD2] Czarodziej/Łotrzyk

Jaki powinien byc czarodziej/łotrzyk??
Chodzi mi głownie o cechy i o jaką specjalizacje czarodzieja (czarownika nie moge ze wzgledu na niską inteligencje ktora jest potrzebna do wybrania duzej ilosci atutów)
Wiem ze bede grał elfem ksiezycowym, ale
Siła - 12??
Zrecznosc - >????
Kondycja - >????
Inteligencja - 18 pewne
Mądrosć - >????
Charyzma - 3 pewne
Odpowiedz
Z siłą dobrze, może być12, 13. Byle nie za wiele
Zręczność - może na początek tak z 14/15?
Kondycja - chyba nie za wiele. Możesz dać 10 lub 11...
Mądrość - a tego to nie wiem. Może 7?
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
ja bym dał zręczności nawet z 16-17 a z mądrości bym zrezygnował, bo kondycje najlepiej jakby miał na 10, bo daje tyle samo jakby mial jej 11

Odpowiedz
Moja propozycja na teraz to
Siła 12
Zrecznosc 19
Kondycja 14
Inteligencja 18
Mądrosc 10
Charyzma 3

I teraz mam taki problem czy nie dac 9 mądrosci i zrecznosci 20..w koncu ona bedzie strzelać...jak myslicie?
Tak w ogole to jaką podklasę czarodzieja radzicie? bo sam nie wiem, ale mysle nad Czarodziejem Przemian...
Odpowiedz
ehhh czarodziej łotrzyk...siły daj z 10 bo i tak zrobisz strzela zręczności daj na maksa i inteligencji resztę ładuj w kondycje im więcej życia tym dłużej się utrzyma na nogach w razie czego, mądrość i charyzmę można sobie darować w takiej kombinacji:)
Odpowiedz
Siła 12
Zrecznosc 20
Kondycja 16
Inteligencja 18
Mądrosc 8
Charyzma 3
Tak?

I teraz jaka profesja? Mistrz Przemian? chyba najlepszy chociaz brak nekromacji
Odpowiedz
ja bym chyba robił pod czary ofensywne ,staty powinny być ok..
Odpowiedz
Ofensywne czyli jaka profesja? wybór jest niby duzy ale zawsze wypada jakas dobra magia...
Odpowiedz
to bierz czarownika bo widzę że trudno Ci dogodzić...a czarownik może brać wszystkie czary bez względu na szkołę ,tylko zamień int z charyzmą i przy okazji będziesz też miał kogoś od gadania i zbierania nagród i problem paladyna Ci się rozwiąże i kapłana...
Odpowiedz
Tak tylko jak zmienie na Czarownika to dostane mało umiejetnosci ktore są potrzebne dla łotrzyka...
Odpowiedz
Na początku gry nie możesz sobie wybrać 20, najwyżej możesz 18, ale z premią chyba 20 będzie.
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
ech...to się zdecyduj na czystego maga bez żadnej specjalizacji chyba można tak zrobić z tego co pamiętam...ofensywna magia to "wywoływanie"
Odpowiedz
Można. Ja bym zrobił oddzielnie maga (najpewniej czarownika)i oddzielnie łotrzyka(gdzie stare czasy, kiedy to był złodziej )
Ale jak tak nie chcesz to rób wieloklasowca maga ogólnego(czy jakoś tak)i łotrzyka, dodając tak jak ci radząinni (jak najwięcej w zręczność, bo nie nosi cięćkich zbroi), kondycję(żeby jak najdłużej się utrzymał)i inteligencję na maxa, reszta nie gra roli. ALe ja tego nie pochwalam, bo postać wolniej awansuje (inne charki mają np 10, a wieloklasowiec po 5 każdej klasy, więc w obu jest słaby jak na ten etap gry)
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz
Zróbmy tak zacznij grać i sam oceń czy to dobry pomysł łączyć te dwie profesje ze sobą....większość z nas doradza Ci żeby tego nie robić bo wolimy mieć czystych potężnych magów/czarowników..musisz sam zobaczyć czy takie dwuklasowanie zda dla Ciebie egzamin czy nie...i weź czystego maga to nie będziesz miał problemu z innymi szkołami magii ,będziesz miał co prawda jeden slot czarów mniej ale będziesz mogł używać każdego zaklęcia..
Odpowiedz
Ja bym został przy magu i dał w Nekromantę, ma dobre czary ofensywne, choć osobiście nie polecam 2 klasowców

Odpowiedz
← Icewind Dale

Czarodziej/Łotrzyk - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...