[D&D] Dodatki do D&D

Forgotten Realms, Greyhawk, Planescape...

Co lubicie czego nie? : )

Osobiście gram na własnym świecie opierając się na większości zasad z Podręcznika Gracza i Mistrza Podziemi. Czasem jednak, jeśli już mam się decydować na jakiś dodatek, to gram w Greyhawka. Bardziej mnie ciekawi, jest nastawiony na rozmowy, intrygi... No, ale niech rozpocznie się dyskusja!
Odpowiedz
Moim ulubionym settingiem jest Forgotten Realms Jest w nim osadzone dużo książek i ogólnie jest bardzo przemyślany i ciekawie skonstruowany.
W realiach Planescape nigdy nie miałem przyjemności zagrać, ale podoba mi się jego ogrom
Greyhawka nie lubię, sam nie wiem dlaczego.
Odpowiedz
Z Planescape'm też nie miałem okazji się spotkać, ale wiele o nim słyszałem.

W FR większość zasad i podręczników opiera się na walce. A ja nie lubię walczyć w D&D. Długie mozolne rzuty kostkami... Wolę intrygi, podróże bez koniecznego walczenia na co drugim kroku. Dlatego kroję kilka zasad. XD
Odpowiedz
Pff.. mozolne rzucanie? Bierzesz dwie kartki, na jednej rzucasz 100xk20, na drugiej z 200xk20 i już masz wylosowane inicjatywy i rzuty ataku
Odpowiedz
Mnie to nie kręci. Jeśli już urządzam walkę to pojedynczą, ewentualnie trzy osoby maks., choć i tak robię to rzadko. Przez co moi gracze kompletują ekwipunek i poziom tylko by zmierzyć się "tym największym złym", a nie z hordą jego popleczników, co generalnie zajmuje najwięcej czasu w typowych sesjach.
Odpowiedz
Ja prowadzę i gram w świecie wykreowanym razem z kumplem, pewna wypadkowa FR i Greya. Jednak jesteśmy bardziej zwróceni do G. Panteon prawie identyczny, stwory też te same. U nas jedynie magii jest więcej, ale nie jest tak pospolita jak w FR. No i mamy 2 księżyce i planeta obraca się w przeciwną stronę.
Jeśli chodzi o dodatki to obficie korzystamy ze wszelkiej maści complete ów, podręczników rasowych i monster ów. Świat staje się bardziej urozmaicony.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Mam pytanie do wszystkich: co sądzicie o Dragonlance? Intryguje mnie ten setting, bo ma tylko jeden podręcznik. xD Aż żal nie kupić...
Odpowiedz
Z tego co wiem to ma jeden podręcznik polski, ale angielskich jest więcej. Moim zdaniem raczej dla fanów smoków. Świat mocno zesmoczony. Pojawiają się smocze rasy i tak dalej. Jest jednak jeden element który mnie zaciekawił, pojawiła się nowa rasa krasnoludów, nazwy nie pamiętam, składa się z żebraków, łachudrów itp. Moim zdaniem świetny pomysł (nie żebym miał coś do krasnoludów, lubię je, chodzi raczej o ciekawe pomysły na postacie), ale może być wykorzystany równie dobrze w innym settingu.
Nie liczy się cel a droga do niego

Who's the more foolish: the fool, or the fool who follows him?- Obi-Wan Kenobi
Odpowiedz
Smoczki? Brzmi epicko. I intrygująco. Smakowicie.

Dzięki.
Odpowiedz
Forgottenek i Greyhawk. Obu cwa są super, i tylko szkoda że na podstawie Greya jest tak mało gier.... sama ŚPZ to mało...

,,A teraz Cię zjem i zaśpiewam piosenkę o wesołym brzuszku. Ach mój brzuszek..."

"No cóż ,widzisz,jest ich czworo,i to w zasadzie wszystko ,co do czego mogą się kiedykolwiek zgodzić.Nie potrafią się nawet zgodzić,czy chce im się szczać,nie mówiąc o wyborze nocnika,do którego mają naszczać.




Jestem harcorem
Odpowiedz
Lubię Forgotten Realms a nie lubię tej reszty
[font="Courier"]"In noreni per ipe,
in noreni cora;
tira mine per ito,
ne domina.
In romine tirmeno,
ne romine to fa,
imaginas per meno per imentira."[/font]

[font="Courier"]"Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło"[/font]
[font="Courier"]"Nigdy nie znajdziesz prawdziwego przyjaciela, jeśli sam nie umiesz nim być..."[/font]
[font="Courier"]Hej, Ty lepiej czytaj moje posty, a nie sygnaturę.[/font]
Odpowiedz
Ja gram we własnym świecie opartym na Greyhawk i Forgotten Realms, nie przepadam zbytnio za Planscape (choć ostatecznie jest do zniesienia)

Odpowiedz
Forgotten Realms to jest cudo!

Czytam dużo książek osadzonych w tym uniwersum i wydaje m isię suuper. Mam dylemat czy grać na wymyślonym settingu czy właśnie w Zapomnianych Krainach.

Greyhawk nie ciągnie mnie a Plancescape'a nie znam.
AKTUALNIE : Neverwinter Nights

UKOŃCZONO:
Piraci z Karaibów




Sprzęt:
MotherBoard: Gigabyte Technology Co., Ltd. S-Series Blue
Processor: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz (2 CPUs)@ 3Ghz
Memory: Kingston 2x 1GB 800Mhz 4-4-4-12
Hard Drive: 2x Seagate Barracuda 160GB 8MB Cache
Video Card: NVIDIA GeForce 7300 LE
Monitor: Philips 107E (107E2) 17' CTR
Sound Card: Realtek HD Audio output
Speakers/Headphones: Creative
Keyboard: Standardowa klawiatura 101/102 klawisze lub Microsoft Natural Keyboard PS/2
Mouse: A4Tech X7
Mouse Surface: USB HiSpeed 100-3200cpi
Operating System: Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2
Odpowiedz
← Ogólnie

Dodatki do D&D - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...