[IWD2] Mnich

Mam pytanie do tych co mieli/mają w drużynie mnicha
mam już 10 poziom i nową cechą nabytą na tym poziomie jest uderzenie ki tyle że jest tu problem ani w atyrutach go nie ma ani w umiejętnościach dzięki za wszelką pomoc
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
To ja może zacytuję z mojego Podręcznika Gracza D$D 3.5
"Uderzenie ki: Na 10 poziomie atak bez broni mnicha jest wzmocniony przez ki. Takie uderzenie bez broni powoduje obrażenia stworzeniu z redukcją obrażenia, choćby upiorowi, tak jak gdyby ciosy były zadawane bronią z premią +1"
Na 13 poziomie jest +2
Na 16 poziomie jest +3

Z tego wynika, że twój mnich ma teraz rękę +1

Odpowiedz
k dzięki bo myślałem że jest to umiejętność którą się włącza jak jedność ciała
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
Żeby nie zakładać nowego tematu, to spytam się tutaj.
Właśnie zamierzam sobie jeszcze raz zagrać w IWDII i zastanawiam się czy nie wziąć sobie mnicha, jak go oceniacie, czy zadaje mocne hity bez broni i na ile jest wytrzymały nie nosząc zbroi ???

Odpowiedz
ja jestem w 3 rozdziale na początku jest może ciężko bo duże hity mu siadają ale później imho jakoś daje rade a ciosy to ja wiem z tego co widze to częściej woj/ łowca mają krytyki niż on jedynie wysokie rzuty ma to główny atut
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
Czyli raczej nie warto się nim męczyć ??

Odpowiedz
znaczy możesz spróbować ale mnich w icewindzie 2 nie jest taki jak w bg2(super imba) tu raczej jest troszke osłabiony
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
Ok, zrobiłem już team ale bez mnicha
Pierwszy raz próbuję 5 postaciami

Odpowiedz
Mnicha w IW2 średnio się opyla lepiej woja krasnoluda zrobić albo coś w ten deseń ,a w BG i NWN mnich jest całkiem całkiem..
Odpowiedz
Ja mam pytanie dotyczące tej klasy. Czy na pięsci mnicha działa atut finezji w walce?
Odpowiedz
Nie bardzo....z tego co pamiętam to mnich korzysta z siły przy zadawaniu piąchą ciosu...a finezja nie obejmuje pięści ale mogę się mylić.,..
Odpowiedz
finezja to tylko krótkie ostrza takie jak strzylety, krótkie miecze pieści nie są do tego typu zaliczane:P
Dota ownz [you]
„Dies irae, dies illa
Solvet saeclum in favilla
Teste David cum Sybilla
Quantus tremor est futurus..."
Odpowiedz
Hmmm... z tego co ja wiem to Finezję w walce można stosować do każdej broni lekkiej [małej] + rapiera. Czyli pięści [ jako broń lekka ] podlega działaniu atutu Finezja w walce. Ale to się zupełnie nie opłaca stosować. Mnichowi lepiej Siłę maxować i nie bawić się w Zręczność[ dać tak z 14 Zr i wystarczy ].
[font=\"Times New Roman\"]Jeśli chcesz się przysłużyć rozwojowi nauki, [color=\"#FFD700\"]kliknij tu.[/font][/color]
[dla dobra mojej pracy magisterskiej, proszę Cię, chciej \"\"]




I Am A: Lawful Neutral Human Monk (3rd Level)


[font=\"Comic Sans MS\"]\"If you want happiness for a week, go on a vacation.
If you want happiness for a month, get married.
If you want happiness for a year,... inherit wealth.
If you want happiness for a lifetime, learn to love what you do.\"
[/font]
Odpowiedz
Ja akurat nie mam. Tak jak mówiłem, Mnich + atut Finezja to kombinacja... nieroztropna, żeby nie mówić brzydko. A czemu pytasz Luyanki? Jak masz jakieś pytanie o mnicha to wal śmiało. Wiem że mi nie uwierzysz ale mnich to moja ulubiona klasa postaci
[font=\"Times New Roman\"]Jeśli chcesz się przysłużyć rozwojowi nauki, [color=\"#FFD700\"]kliknij tu.[/font][/color]
[dla dobra mojej pracy magisterskiej, proszę Cię, chciej \"\"]




I Am A: Lawful Neutral Human Monk (3rd Level)


[font=\"Comic Sans MS\"]\"If you want happiness for a week, go on a vacation.
If you want happiness for a month, get married.
If you want happiness for a year,... inherit wealth.
If you want happiness for a lifetime, learn to love what you do.\"
[/font]
Odpowiedz
Nie daję Finezji do mnicha. Nigdy. Ani w IcewindDale ani w żadnej innej grze. Raz dałem Finezje w "papierowym" D&D bo miałem bardzo słabe rzuty kością: miałem 9 Siły i 16 Zręczności. Więc wtedy wybrałem Finezje żeby móc w ogóle w cokolwiek trafić, ale to była porażka.
[font=\"Times New Roman\"]Jeśli chcesz się przysłużyć rozwojowi nauki, [color=\"#FFD700\"]kliknij tu.[/font][/color]
[dla dobra mojej pracy magisterskiej, proszę Cię, chciej \"\"]




I Am A: Lawful Neutral Human Monk (3rd Level)


[font=\"Comic Sans MS\"]\"If you want happiness for a week, go on a vacation.
If you want happiness for a month, get married.
If you want happiness for a year,... inherit wealth.
If you want happiness for a lifetime, learn to love what you do.\"
[/font]
Odpowiedz
To dobrze, że nie dodajesz Finezji, ponieważ to strata punkt, który może się przydać, np. polepszenie walki krótkim mieczem.
BLEACH

Polecam do obejrzenia.



Odpowiedz
Jak się potrafi grać, to mnich może być potężną bronią.

Cytat

Ok, zrobiłem już team ale bez mnicha biggrin.gif
Pierwszy raz próbuję 5 postaciami smile.gif


Co do tego, to co to za problem grać 6, 5 czy 4 postaciami? Ja przeszedłem grę jedną postacią. Krasnoludzkim wojownikiem/kapłanem a jeszcze wcześniej półorkiem - wojownikiem/barbarzyńcą. Nie gram na kodach


Jeśli kłamię, niech wejdę krasnoludowi w drogę!
Jestem krasnoludem, który wziął sobie za żonę uroczą dziewoję o pięknych kształtach. Zapamiętaj to! Jestem uparty, groźny i mam drewnianą chochelkę obitą różowym futerkiem. Lepiej ze mną nie zadzierać.


[color="red"]Pec Ci w oko...
Niech będzie pochylony...


Cóż, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzasku...
...to napisz petycję ;p
[/color]
Odpowiedz
← Icewind Dale

Mnich - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...