[NWN2] Pomysł na Druida?

jak w temacie - gram sobie druidem - człowiekiem (mam ok 10 lvl) i na razie głównie inwestowałem w sejmitar (mam na myśli skille) natomiast z cech inwestowałem najwięcej w mądrość
może mi ktoś podpowiedzieć jak go dalej prowadzić (jaką opłaca się wybrac klasę prestiżową i na jakim poziomie?)
nie pogardzę również opisem druidów stworzonych przez innych forumowiczów
Odpowiedz
To zależy czy chcesz druida oprzeć na czarach i broni czy chcesz wykorzystać jego właściwości do zmieniania kształtów?
Odpowiedz
Z tym kapłanem bojowym bym się nie zgodziła. Próbowałam tej mieszanki i szczerze mówiąc grało się nijako.
Jest tak jak powiedział Lirael, to zależy czy twój druid ma walczyć, czy czarować. Ja osobiście bym ci poleciła zostanie przy samym druidze do końca. Bez zbędnych domieszek innych klas. Obstawiając przy jednej klasie, możesz być pewien, że specjalne zdolności, na maksymalnym poziomie, będą już wtedy bardzo potężne.
Z cech inwestowałabym dalej w mądrość (toż to cecha klasowa) i w wytrzymałość. Zawsze trzeba się ubezpieczyć, jakby taki zabłądzony przeciwnik nagle do ciebie podbiegł...
Odpowiedz
dzięki, tak właśnie myślałem, że chyba będzie najepiej jeśli będę inwestował w magię
a co jeśli chodzi o skille? darowac sobie inwestowanie w ulepszony cios krytyczny itp.? i co bardziej opłaca się brac: penetracje czaru czy dodatkowe sloty?
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Atis dnia sob, 29 mar 2008 - 11:47 napisał

Z tym kapłanem bojowym bym się nie zgodziła. Próbowałam tej mieszanki i szczerze mówiąc grało się nijako.


Nie mówię, że jest to najlepszy wybór, ale najprościej jest zdobyć tę klasę bo jest przeznaczona dla charakterów z magią kapłańską (czyt. Druidzi i Klerycy). Sam grając Klerykiem nie zainwestowałem w Kapłana Bojowego, tylko w Czarnego Strażnika.

Ja preferują penetrację niż dodatkowy slot, ale wszystko zależy od ciebie.
Odpowiedz
Może ulepszony cios krytyczny bym już sobie darowała, chyba, że nie masz pomysłu jak spożytkować kolejny atut.
Z tą penetracją i dodatkowym slotem, to ja bym spróbowała raz tego, raz tego i zobaczyła co działa lepiej.
Odpowiedz
Do druida najlepsza była by klasa prestiżowa w postaci zmiennokształtnego, niestety w dwójce jej nie dali. Dla mnie to wielka pomyłka.
Odpowiedz
Drut najlepsiejszy jest czysty
Ładnie działa rozpłatanko+ulepszony krytyk na naturalną broń+większy magiczny kieł+munstrualny misio (chyba od 13 poziomu jest dostępny) i ewentualnie jakieś bycze siły itp (normalne obrażenia w granicy 15-25, krytyk urywa ręce i nogi, premia do ataku taka, że prawie zawsze trafiasz, a jak masz atut naturalna magia, to non stop na ulepszonej kamiennej można jechać). Postacie żywiołaków są słabsze niż monstrualny misio ( bo magiczny kieł i ulepszony magiczny kieł nie działają na broń żywiołaków).
Ogólnie drutem bez problemu masakrowałem na pierwszej linii, byłem niezabijalny, a w razie problemów ognista burza i masowa rzeź.
Odpowiedz
Druid to chyba najbardziej zaniedbana przez twórców klasa. Żadnej sensownej klasy prestiżowej (w "Masce Zdrajcy" doszedł wprawdzie Władca Burz, ale też żadna rewelacja), do łączenia z innymi podstawowymi się nie nadaje. Cóż pozostaje? "Czysty" Druid... Ale i tak ma niewielkie możliwości. W wymienionym już dodatku jest kilka niezłych atutów epickich dla kapłana drzew, ale czy warto męczyć się przez pół kampanii tylko po to, by przemienić się w smoka...?
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Pomysł na Druida? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...