Mężczyzna romantyk - temat dla kobiet :P

Jako, że "Gdzie one są" został zamknięty na prośbę Tara proponuje by teraz dziewczyny napisały coś o rzekomo tak poszukiwanym typie mężyczyzny czyli romantyku? Jaki jest, jak się zachowuje i co to w ogóle ten cały romantyzm dzisiaj znaczy.
Odpowiedz
Myślę, że romantyzm zatrzymał się na przełomie XVIII i XIX wieku i tam już został. Podobnie jak romantycy. W naszych czasach nie spotkałam jeszcze żadnego romantyka. Owszem, były osoby które sugerowały swoimi słowami, że właśnie nimi są, ale później wychodziło, że to jedynie czcze gadanie.

No i ja wcale romantyków nie szukam. Są nudni
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Zanim rozpocznie się owocna dyskusja (ekhm, ekhm...) zdefiniujmy pojęcie: romantyk.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Zastosowanie tu znajdzie artykuł 6 kodeksu cywilnego. Zatem czekamy Ekhtelion.

[Dodano po chwili]

W sumie na Eni też czekamy. Także użyła tego słowa na "r"... ;p Co rozumiecie przez "romantyzm" i "romantyk"?
Odpowiedz
Ekhm. Docelową grupą wypowiadającą się w tym temacie mają być Panie, drodzy Panowie...
Odpowiedz

Cytat

Romantyk to postać niezwykła, niepowtarzalna, przeżywająca wielkie namiętności. Zmaga się z Bogiem, ze społeczeństwem, ze sobą. Gwałtowne uniesienia, pasje często prowadzą go do zguby. Buntuje się przeciw światu, niesprawiedliwości społecznej, niegodziwości ludzkiej. Cechuje go wrażliwość, idealizm, czystość uczuć. Rezygnuje ze szczęścia osobistego, by całkowicie poświęcić się wielkiej sprawie. Często jest samotny i wyobcowany.
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Tylko, że to jest definicja romantyka jako postawy życiowej, a nie romantyka w relacjach damsko-męskich Eni. .
Odpowiedz
Dobrze więc, zróbmy tak drogie panie Eni, Ati, Atis, Miveda, Racuch, Denuan pani na S, której nicku nie maogę nigdy spamiętać... oraz reszta pięknego towarzystwa naszego...
Kim jest dla Was romantyk? Własnymi słowami prosimy...

@Ekh... boję się, że nasze panie nie zauważą tego tematu... a mi trudno się powstrzymać...
Odpowiedz
A ja mówiłam o romantyku i jego postaci życiowej. Trzeba było zdefiniować o co Ci Ekh chodzi na samym początku. Nie wiem jaki jest romantyk w stosunkach damsko-męskich, bo się z takowym jeszcze nie spotkałam, dlatego też umywam ręce od tematu
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Ja podpiszę się pod Eni. Nie spotkałam jeszcze takowego. Głównie dlatego, że nie szukam nikogo, ani nie nastawiam się na znalezienie...
A romantyzm już nie istnieje (romantyzm is a lie?). Może zaistnieć na chwilę poprzez wymuszenie takiego zachowania. Takie życie.
Odpowiedz
No to może inaczej... Jak dziewczyna mówi, że facet powinien być romantyczny to co to znaczy?
Odpowiedz
Przecież one same tego nie wiedzą... Oczekują czegoś nieokreślone i myślą, że może się trafi.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Tzn., że powinien od czasu do czasu przygotować kolejcę przy świecach, z delikatną muzyczną oprawą. Że powienien czasem mówić czułe słowa, albo chociażby zechciał porozmawiać o miłości. By przyszedł pod drzwi z bukietem czerwonych róż. I tak dalej.
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
To miłe, ale tego typu zachowanie można wytłumaczyć czystym pragmatyzmem, a nie romantyzmem. Generalnie mało która kobieta jest w stanie oprzeć się niszczącej sile i furii pudełka czekoladek, bukietu pąsowych róż i deklamacji wygłoszonej na kolanach. Poważne uszkodzenia może wywołać chociażby bilet do kina, bądź zarezerwowany wcześniej stolik na degustację beaujolais. Przewidywalne, ale czy romantyczne?
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Nie pamiętam juz która dama dokładnie na forum kiedyś napisała, że kolacja przy świecach i kwiaty to tylko stereotyp i, że wg. niej romantyk zachowuje się zupełnie inaczej. Moze wyjaśni teraz o co jej chodziło? Hmmm. Dziewczyny? Przecież nie tylko Eni jest na forum.
Odpowiedz
Hmm, moim zdaniem romantyczny facet to taki, który widzi więcej rzeczy niż tzw maczo. Potrafi zachwycać się wschodem/zachodem słońca albo pełnią księżyca. Nie chodzi mi tu o jakiegoś poetę, bo ci to przeginają .
Odpowiedz
Może romantykiem określany jest facet, który naprawdę potrafi kobietę zaskoczyć... w pozytywnym znaczeniu, rzecz jasna. Oryginalny jakiś...?
Odpowiedz
Jakby nie patrzeć większość facetów na forum zachwyca się księżycem, grą światłocieni, dobrą muzyką i zachodem słońca... i większość jest oryginałami
Odpowiedz
Z tą dobrą muzyką to ja bym się tak nie rozpędzała, kwestia gustu XD...
Odpowiedz
← Karczma

Mężczyzna romantyk - temat dla kobiet :P - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...