[NWN1] [Pomoc] Dlaczego nie mogę rzucać zaklęć?

dlaczego jako kapłan nie mogę rzucać zaklęć: Przerażenie, Oplątanie, Zagłada? Mogę je zapamiętać ale gdy chcę je wybrać do rzucenia z okrągłego menu, są tak jakoś na szaro i zero efektu...
Odpowiedz
Prawdopodobnie dlatego, że będziesz mógł je rzucać dopiero na następnym poziomie . Jakby to określić... :? ? Powiedzmy, że w tej chwili Twój kapłan zna te czary, ale nie potrafi ich jeszcze rzucić. Taka sytuacja będzie się powtarzać praktycznie z każdym nowym levelem.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Dziwne. Nie spotkałem się z tym w innych grach wykorzystujących AD&D. Czy to zależy od poziomu jakichś cech?
Odpowiedz
Umiejętność rzucania czarów kapłańskich zależy od mądrości, ale w tym przypadku nie ma to nic z tym wspólnego. Graleś w Baldura albo Icewnida? Tam, jak czararodziej/kapłan poznał jakiś wysokopoziomowy (dla niego) czar to zapisywał go w księdze czarów/kapłańskiej, ale jeszcze nie mógł go rzucać. Tutaj sprawa wygląda zupełnie tak samo, tyle, że czar, którego jeszcze nie potrafisz rzucać znajduje się już w okrągłym menu z małym ineksem 0 i nie jest podświetlony. Będziesz musiał poczekać jeszcze ten jeden poziom .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
No właśnie że lipa. Awansowałem przed chwilą na drugi i nic. Sytuacja bez zmian. Nie mogę rzucać tych samych zaklęć...
Odpowiedz
Miałem coś podobnego w IWD2. Grałem Łowcą i nie mogłem używać żadnych czarów (miałem tak samo jak grałem za pierwszy razem i za drugim). Do końca gry ich nie mogłem używać. Nawet czaru z pierwszego poziomu jak chociażby "Wezwanie Zwierzęcego Sprzymierzeńca I". Nie wiem czym to jest spowodowane... :?

A możesz rzucać jakiekolwiek czary :?:


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
mogę. nie mogę rzucać tych, które wymieniłem, a może jeszcze jakichś innych, bo nie wszystkich próbowałem. wygląda na to, że nie mam dostępu do czarów, które można uznać za tak jakby ofensywne. Zastanawiam się czy one nie są uzależnione od charyzmy. tę cechę mam niską, bo klasę kapłana traktuję jako poboczną wobec wojownika...
Odpowiedz
Charyzma na pewno nie ma tu nic do gadania. Kurczę nie mogę nic więcej powiedzieć bo niegdy nie grałem kapłanem. Mówisz czary ofensywne... . Może dlatego, że kółka nie otwierasz na przeciwniku . A tak na poważnie to sprawdź listę atutów i tam poszukaj coś o czarach ofensywnych. Być może coś zanjdziesz.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Spoko, jakoś sobie na razie radzę i to całkiem nieźle 8) W ogóle fajna gierka. Jak oceniacie NWN na tle innych rpg wykorzystujących AD&D? (nie grałem w Icewind Dale)
Odpowiedz
Neverwinter wychodzi bardzo dobrze na tle innych gier wedlug mnie. O IWD nie ma co gadac natomiast jest porownywalny do BG. Ale to juz rozmowa na inny temat
Odpowiedz
Jeśli ktoś gra postacią rzucającą czary objawień (kapłan, druid, tropiciel, paladyn), to aby rzucać zaklęcia danego poziomu musi posiadać taką wartość Mądrości powyżej 10. Np. żeby paladyn mógł rzucać czary 2-poziomowe, musi mieć Mądrość min. 12.
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

[Pomoc] Dlaczego nie mogę rzucać zaklęć? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...