[NWN1] [Pomoc] Jak używać towarzysza?

Witam. Właśnie zacząłem grać w NWN. Spoko gierka. Mam tylko jedno pytanie, może się pewnie niektórym wydać głupie... :lol: Wziąłem se za towarzysza Toma Szubienicznika. Tylko jak nim rozbroić pułapkę? Po prostu nie wiem, jak używać jego zdolności...

pzdr.
Pytanie rzeczywiście dziwne...nietypowe...Hmmmm....towarzyszy się nie używa. Oni (towarzysze) sami reagują jak będzie potrzebna ich pomoc, a jak nie - wystarczy wydać im rozkaz i po kłopocie. :lol:
No można go użyć. Prawym przyciskiem myszki wciskasz na gostku i Ci się menu pokazuje w kółku i możesz mu tak wydać polecenie. Co do pułapek jak już powiedział mój przedmówca Tom będzie sam je wykrywał i rozbrajał lub nie (gdy ma za niski poziom). Jest jeszcze jedna opcja tylko nie pamiętam czy w podstawce też. W dodatku jest możliwość wybrania jak ma sie rozwijać nasz towarzysz, czyli czy ma być tylko złodziejem czy tez zacząć druga klasę. Powodzenia.
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Już kapuję. Rozumiem, że jak nie wziął się od razu do rozbrajania pułapki, to przekracza to na razie jego możliwości... Coś tam w pewnym momencie rzucił "nie dam rady" czy coś takiego, ale nie za bardzo zrozumiałem o co chodzi.
← Neverwinter Nights
Wczytywanie...