Interfejs myślowy

Chyba zgodzicie się ze mną, że sterowanie w grach za pomocą myszki i klawiatury niejednokrotnie może przyprawić o ból głowy. Prawda jest taka, że za każdym razem trzeba na nowo przyzwyczajać się do klawiszologii i zachowania gryzonia. Natomiast idea kontrolowania komputera za pomocą myśli wydaje się być kusząca. Myślimy sobie coś, a nasza postać to robi. Brzmi jak bajka albo fragment filmu SF?

Dwa tygodnie temu na konferencji w San Francisco przedstawiono pewne ciekawe urządzenie. Wygląda to trochę jak cybernetyczny hełm pilota myśliwca. Mówiąc inaczej, zbliża się czas kiedy będziemy mogli sterować komputerem za pomocą myśli. Oczywiście cały projekt jest na razie w powijakach ale można oczekiwać, że będzie rozwijany.

Urządzenie bazuje na technologii elektroencefalografii czyli, mówiąc w sposób bardziej zrozumiały analizuje aktywność elektryczną mózgu. Tak, tylko, że to nie jest żaden przełom. Coś takiego można sobie załatwić w większość placówek medycznych. Przełom polega na opracowaniu odpowiedniego oprogramowania i algorytmów (odpowiada za to firma Emotiv Systems), które będą analizować impulsy elektryczne we właściwy sposób.

Teraz trochę konkretów. Urządzenie ma kosztować 300 dolarów i być dostępne w sprzedaży wraz z pierwszą grą już na gwiazdkę 2008. Firma Emotiv Systems podpisała porozumienie z korporacją IBM więc możemy się spodziewać, że cały projekt nie zginie i będzie dalej rozwijany. Jeśli chcecie zobaczyć jak owe cudeńko działa to zapraszam tutaj -> http://kotaku.com/358237/mind-over-no-matt...chic-controller . Niestety siłą rzeczy nie za wiele na nim widać i nie robi zbytniego wrażenia. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie będzie można zobaczyć więcej materiałów prezentujących urządzenie w akcji.
Odpowiedz
Nic nigdy nie zastąpi starego dobrego refleksu...
Odpowiedz
A zajrzałeś na stronę Tarciu? .

Jak myślisz gdzie masz większy refleksik Atis? W palcach czy w mózgu? Impulsy i tak powstają w mózgu, ale do rąk muszą jeszcze dotrzeć.
Odpowiedz
Nie wydaje mi się to jakieś super. To będzie sprzyjało całkowitemu braku wysiłku. Jak będziemy mogli sterować "rozwaleni w fotelu" to nawet coś tak prostego jak ból pleców nie powie nam, że powinniśmy skończyć. Wolne ręce będą sprzyjać wżeraniu hamburgerów, liczba "amatorów sumo" wzrośnie. Jednym słowem nie podoba mi się.
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Widziałem kiedyś, gdzieś, program w którym koleś grał w taką grę (co to spada piłeczka a my ją musimy odbijać i zbijać klocki ) za pomocą myśli. Discovery? Nvm
Już się widzę, hełm na głowie, kanapka w dłoni, herbatka w drugiej
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Nieekonomiczny jesteś Łowco . A nad swoimi popędami to pożerania chipsów i hamburgerow można latwo zapanować.
Odpowiedz
Nie chodziło mi Ekh o to. Pomyśl jak tu grać w FPSa kiedy co chwilę cie coś rozprasza. Headshota dostajesz z miejsca. Do gier jednak potrzebne są dłonie. Chyba, że mówimy o przygodówkach...
Odpowiedz
Jaka jest róznica w rozprasazniu pomiędzy grą za pomocą myszki i klawy, a takiego wynalazku. Tu i tu jesteś skupiona na grze, tylko, że w drugim przypadku nie tracisz czasu na bieganie po klawiaturze i walczeniu z myszką.
Odpowiedz
Nie wiem, to jakoś obedrze granie z przyjemności całej. Po to jest myszka i klawiatura, żeby ich używać. To nieodłączne elementy grania. To tak jak by zamiast jeść coś, co się lubi, smakować tego, walnąć sobie niezbędne składniki w żyłę i tyle. No, ale niestety świat zmierza do minimalizacji wszystkiego, mimo, że wysiłki są maksymalizowane. Paradoks?
- Tak, tak. Ja za każdym razem mówię co innego. - Aha. I?

- I nic. Uważam to za cnotę. (...) Dziennikarka pyta mnie, czemu ciągle zmieniam zdanie, a ja jej odpowiadam: "Żeby się uwiarygodnić". - "Uwiarygodnić"?

- Oczywiście. Bo zawsze mówię to, co w danej chwili czuję. Nie kalkuluję, nie kombinuję. Uwiarygodniam się przez to, że sobie zaprzeczam. - Przewrotne.

- Tak. I jutro temu zaprzeczę.
Odpowiedz
Mnie się to podoba. Nareszcie będę mógł strzelać od razu tam gdzie chcę i nie mieć zawodnej myszki i klawiatury. Jeszcze lepsze akcje w Unreala
Przydałoby się coś takiego do pisania recenzji, bo nie chce mi się tego pisać, wolałbym dyktować komputerowi w myślach.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
To musi przypominać obsługiwanie stetoskopu w oku huraganu... Ciekawe czy uda im się uzyskać kiedyś taką dokładność.
Odpowiedz
Do grania w gry przez neta to się raczej nie sprawdzi, w strzelankach, wszyscy będą ginąć, zanim o tym pomyślą, to bardziej gadżet niż przedmiot codziennego użytku

Odpowiedz
NIE! NIE!
Jak ktoś ma taki spaczony umysł jak ja, jego postać zacznie tańczyć sambe na suficie, ubrana w zbroje paladyna z napisem graffiti na napierśniku[czy jak mu tam...]
"DARK CHEESE PLAY!" .
Jestem na nie. Dodatkowo...Rozproszy cię coś i jesteś trup.
Trzy resorty dla Ligi co ich Roman wiedzie
Siedem dla Samoobrony z Andrzejem na przedzie
Trzy dla PIS-u pod wodza Kaczora
Jeden dla wadcy-OJCA DYREKTORA

Jaki z tego wniosek?Ojca Dyrektora trza do wulkanu wrzucic!





Odpowiedz
I to jest gość, którego popieram. Interfejsowi myślowemu mówimy NIE, trenowaniu zdolności manualnych mówimy TAK.
Odpowiedz
Chyba niedokońca...
Zdolności manualne są spoko[obojętnie co to jest xD], ale nie o to mi chodzi. Poprostu zaroiło by się od absolutów, twój półork wykonałby skok na 5 metrów z dwoma dwuręcznymi toporami w rękach i zaczął rzucać takowymi toporami z powietrza, bo ma plecak z Adidasa w którym jest ich pełno.
A takiemu czemuś mówię nie.
Trzy resorty dla Ligi co ich Roman wiedzie
Siedem dla Samoobrony z Andrzejem na przedzie
Trzy dla PIS-u pod wodza Kaczora
Jeden dla wadcy-OJCA DYREKTORA

Jaki z tego wniosek?Ojca Dyrektora trza do wulkanu wrzucic!





Odpowiedz
Wy chyba nie do końca rozumiecie idee działania tego urządzenia . Przecież taki interfejs zastępuje tylko mysz i klawę, a nie daje nowe możliwości ruchowe w grach (przynajmniej poczatkowe). Zamiast naciskać W w grze, po prostu myslisz o ruchu do przodu itd.
Odpowiedz
A kto powiedział, że ja myślę o nowych możliwościach ruchowych, które sobie powymyślał Miridius. Ja popieram sam fakt, że jest na "nie".
Odpowiedz
Postępu nie unikniesz . Teraz pewnie testują to piloci wojskowi, a nie długo trafi do normalnego obiegu.
Odpowiedz
← Karczma

Interfejs myślowy - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...