[BGII] Powolne działanie gry

Witam, mam problem z Baldur's Gate II (oryginał) na Windows XP Home też oryginalnym. Gra się włącza ale strasznie wolno chodzi(procek 1.5, 700coś ramu, geforce4,40GB), próbowałem parę patchy ale nic to nie dało. Miał ktoś podobny problem lub wie jak go rozwiązać ? Inne gry działają normalnie, komp po formacie więc to też nie to...
Odpowiedz
Sprawdź czy przypadkiem w opcjach nie zwolniłeś ilości klatek. Ja wiem to banalne, ale warto zajrzeć. Kiedyś miałem taki problem ze starkraftem bo niechcący zamiast wcisnąć 0 by zaznaczyć przypisana jednostkę wcisnąłem kilka razy klawisz obok - potem gra strasznie wolno chodziła.

Popatrz też na ustawienia gdzie są te 3 suwaki Procek, dźwięk i coś tam jeszcze . Zmniejsz je o 1 bo pewnie masz na samej górze, a to może mieć wpływ nawet przy takiej rakiecie jak ty masz[ ja mam 1giga i 256 ram, 64 gforsa. Twój to dla mnie rakieta ]


Może to jest też wina neta. Nie wiem, ale z 2 też tak teraz mam. Grałem normalnie z kumplami przez net, aż tu pewnego dnia zamiast grania oglądam slajdy.


I jeszcze jedna sprawa. Może jedynka nie jest przystosowana do takich rakiet jak twoja i tak szybko chodzi, że aż zwalnia Nie śmiejcie się. Spróbujcie zagrać w Gta na szybszym kompie niż kiedyś były. Albo chodzi tak wolno, że szlag trafia, albo zasuwa, że się nie da nic zobaczyć.

Tylko takie rozwiązania przychodzą mi do głowy.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
mam taki sam system i dużo gorszego kompa, a gra chodzi bez zarzutu. Podcas gry wyłącz wszystkie aplikacje, np. gg, avast! i inne. Mi często jak wolno chodziła gra, to po wyłączeniu jej okazaywało się, że baza wirusów jest aktualizowana.

Odpowiedz

Cytat

I jeszcze jedna sprawa. Może jedynka nie jest przystosowana do takich rakiet jak twoja i tak szybko chodzi, że aż zwalnia  Nie śmiejcie się. Spróbujcie zagrać w Gta na szybszym kompie niż kiedyś były. Albo chodzi tak wolno, że szlag trafia, albo zasuwa, że się nie da nic zobaczyć.


Hmmm winioskując z tematu chodzi mu o BG2.
GTA testowałem na procku 2.7GHz i chodziło bez zarzutów.

A co do zwalniania kompa to nie możliwe na takiej konfiguracji, musi to być spowodowane czymś innym. Zastanów się jak dawno odświerzałeś instalacje, chodzi mi dokładniej kiedu po raz ostatni robiłeś format czy defragmentafcje. Ja miałem tak przy Morrowindzie jak komp nie miał formata co conajmniej 6 miesięcy to syf który się na nim znajdował strasznie go spowolniał.

Sprawdź za pomocą kombinacji klawiszy alt+ctrl+del w procesach ile pamięci Ci zajmują programy. Jeżeli będą tam wartości powyżej myśle że 350 to naprawdę dużo, przy takiej konfiguracji nie radze przekraczać 250. Ja przy C2.7, 768 MB DDR 400 mam 230MB zajęte
Kiedy znajdziemy się na zakręcieeee... Redukcja, but i odcięcie!
Odpowiedz
wystarczy wyłączyć funkcję OpenGL, Animacje 3d i inne bajery można spokojnie zostawić...
Odpowiedz
Niestety ja miałem podobny problem (i mam go nadal) z NWN i nic nie pomagało (reinstalacja, zmiana ustawień- na wszystkie możliwe sposoby), podobno trzeba pobrać odpowiednie sterowniki (ale Windows poinformował mnie, że mogą "rozregulować i zdestabilizować kompa" , więc nie ryzykowałem, na nowego kompa poczekam), radzę Ci napisać o tym na gram.pl

Odpowiedz
← Baldur's Gate

Powolne działanie gry - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...