Oszukiwanie w konkursach wiedzy.

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Taramelion dnia pią, 29 lut 2008 - 17:14 napisał

Sędzia, owszem. konkurs niech trwa tak jak trwał, ale punkty będzie przydzielał sędzia. Po prostu będzie zaliczał odpowiedzi lub nie.
Dodatkowo, uważam że odpowiedzi powinny być pisane jakimś kolorem. Na przykład ziolenym.

Co jakiś czas sędzia będzie zamieszczał tablicę wyników. Tak będzie moim zdaniem najrozsądniej.


Może..ale najbardziej by pasowało by sędzią został jakihś mod/admin/autor tematu
Zakładając taki temat musiałby wiedzieć że bierze na swoje barki odpowiedzialność za konkurs

PS.Ven nie zauważyłeś ze można by z tego ułożyć FAQ?
Odpowiedz
No to trzeba ustalić sędziego, wyczyścić temat konkursu. Sędzia oczywiście nie może brać udziału w konkursie...

Proponuję Ven'a na sędziego. Ewentualnie też zgłaszam się.
Odpowiedz
Kurczę... dlaczego mam cierpieć dlatego, że ktoś nie gra uczciwie? Nie zaczynałem od początku w tym konkursie, a już byłem na 2 miejscu. To jest nie fair.
Odpowiedz
Podziękuj tym co grali nie fair.

Tar jak chcesz to możesz być sędzią.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Ok. Niech temat ktoś wyczyści a pytanie niech zada MajareQ. Powodzenia All.
temat do zamknięcia.

PS. tacy sędziowie przydadzą się także w innych konkursach.
Odpowiedz
Przecież i tak i tak to nie jest całkiem konkurs "wiedzy", choćby nikt nie oszukiwał i każdy pisał z pamięci. Czemu? Bo tutaj chodzi głównie o szczęście. Kiedy ktoś zadaja pytanie, trzeba mieć farta żeby zdążyć pierwszy, bo już o paru minutach jest odpowiedź. Potem trzeba czekać kilka-kilkanaście godzin na potwierdzenie, potem drugie tyle na kolejne pytanie. Zawsze jak wchodze na jakiś konkurs, właśnie jest to ostatnie.

O Elbereth! Gilthoniel!
We still remember, we who dwell
In this far land beneath the trees,
Thy starlight on the Western Seas.
Odpowiedz
Żeby to był prawdziwy konkurs wiedzy, trzeba by zadawać pytanie prosto w twarz ;}
A my chcemy uczynić go jak najbardziej zbliżonym do tego.

Tak było kiedy ludzie korzystali z netu. kilkadziesiąt sekund i miałeś odpowiedz. A bez oparcia netu, trzeba mieć tą wiedzę
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Ale robicie halo. Przecież konkursy mają być zabawą, a nie przyczyną kłótni, histerii i walk pomiędzy użytkownikami. Po co zmieniać zasady na rygorystyczne? xD Nawet ta punktacja nie jest potrzebna. Userzy, którzy oszukują pewnie mają wyrzuty sumienia i to powinno wystarczyć. Jak to napisał MajareQ: dlaczego przez nieuczciwych mają cierpieć uczciwi?
Odpowiedz
Gdyby nie to że za wygraną w konkursie będzie nagroda, to puściłbym was w samopas. Ale gdy jest nagroda, to i zasady muszą być rygorystyczne.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
To nie dawać nagród? Najprostsze i najmniej kłopotliwe rozwiązanie. ;D
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik MajareQ Kezarth dnia pią, 29 lut 2008 - 17:27 napisał

Kurczę... dlaczego mam cierpieć dlatego, że ktoś nie gra uczciwie? Nie zaczynałem od początku w tym konkursie, a już byłem na 2 miejscu. To jest nie fair.


Nie chcę tu nikogo oskarżać, ale Ty sam mówiłeś, że sprawdzałeś na Wiki... Ja przyznaję się bez bicia - w dwóch czy w trzech przypadkach sprawdzałem odpowiedzi na necie, ale większość jednak pisałem z głowy. Nie chcę nikogo urazić, więc jeśli trzeba będzie, to po prostu nie przystąpię do nowej edycji konkursu.
Wolność ja kocham i rozumiem.
Wolności to ja oddać nie umiem.

-Lao Che
Odpowiedz
Ale te konkursy po to powstały, żeby była możliwość wygrania nagrody.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Ale jeśli mają być przyczyną takich działań, to lepiej, by były samą grą. Bez nagród. Wszyscy na tym lepiej wyjdą.
Odpowiedz
1. Zadajemy pytania całkowicie z głowy, bez wyszukiwania w książkach.
2. Odpowiadamy bez pomocy neta, przeglądania książek.
3. Z racji tego, że pytanie było z głowy, odpowiedź jest możliwa (a nie, kto ile zabił lub miał centymetrów).
4. Wprowadzenie sędziego zrobi natłok i zastój (sędziego może nie być online).
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz

Cytat

2. Odpowiadamy bez pomocy neta, przeglądania książek.

I myślisz że będzie nagle super czysta gra? Bo pytanie było z głowy? Przecież zaraz będą wyszukiwali odpowiedzi w internecie.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
A jak ten cały arbiter sprawdzi czy pytania są elegancko z głowy czy z Internetu ?
Odpowiedz
No wiem, że mogą ludzie oszukiwać. Mogą także nie brać z głowy pytań. No ale co ja poradzę, że nie ma co liczyć na uczciwość ludzką?
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Jaerdic dnia pią, 29 lut 2008 - 18:25 napisał

Nie chcę tu nikogo oskarżać, ale Ty sam mówiłeś, że sprawdzałeś na Wiki... Ja przyznaję się bez bicia - w dwóch czy w trzech przypadkach sprawdzałem odpowiedzi na necie, ale większość jednak pisałem z głowy. Nie chcę nikogo urazić, więc jeśli trzeba będzie, to po prostu nie przystąpię do nowej edycji konkursu.



hola! Przeczytaj jeszcze raz co powiedziałem i dopiero pisz takie rzeczy!
Odpowiedz
Jak tak czasem patrzę jakie coponiektórzy mają pomysły to normalnie nie wiem czy się śmiać czy płakać... Pytanie na, które nie ma odpowiedzi w google i wiki? Ciekawe ale założe się, że takich raczej nie ma. I to pomijając fakt, że zapewne bez problemu da się znaleźć gdzieś całego Władce w postaci cyfrowej co dosyć komplikuje całą sprawę. Nie próbujcie ujmować formalnie czegoś czego się nie da bo z regulaminu wyjdzie wam konstytucja, a i tak będą tacy co nie będą tego przestrzegać.

Znacznie lepiej chyba samemu zadawać normalne pytania, zgodnie z własną pamięcią (bez zaglądania do bucha) oraz tego samego wymagać od innych. Upomnieć by zadawali normalne pytania, a jak nie poskutkuje to niech moderator mu zwróci uwagę. Konkursy to przedewszystkim zabawa jak ktoś wcześniej słusznie zauważył.
Odpowiedz

Cytat

4. Wprowadzenie sędziego zrobi natłok i zastój (sędziego może nie być online).


Nie wprowadzi. Jakbyś dokładnie przeczytał moje posty tobyś zrozumiał.
Pisałem, że sędzia będzie zaliczał lub nie zaliczał odpowiedzi. gra będzie sie toczyć swoim tokiem, a sędzia od czasu do czasu będzie podawał wyniki.
Będzie on usiał się kierować rozsądkiem. Na przykład nie zaliczy pytania: "Podaj drzewo genealogiczne rodziny Samwise'a" toż to bez sensu.
Pytania muszą więc być rozsądne i przemyślane. Nie należy się spieszyć z ich zadawaniem.
Odpowiedz
← Karczma

Oszukiwanie w konkursach wiedzy. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...