[IWD1] Skaczący obraz

Witam wszystkich. Mam nowy komputer od roku i postanowiłem sobie zagrać w ID 1. Zainstalowałem i gdy chodzę po krainie mam wrażenie, że ekran lekko "laguje", poprostu jak przesuwam kursorem to czasem się przycina. Gdzie leży wina? Jak miałem Win98 jakoś tego nie było:>
Odpowiedz
Miałem coś podobnego. Na początku myślałem, że uda sie to jakoś pokonać poprzez wyłączenie kilku pootwieranych w tle ramożernych programów, ale niestety. Żadnego innego sensownego pomysłu nie mogłem znaleźć i... przyzwyczaiłem sie po prostu do tego. Aż takie denerwujące to w moim przypadku nie było.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
A próbowaliście START -> Programy -> Black Isle -> Icewind Dale -> Konfiguracja Icewind Dale -> zakładka "Wydajność" -> Wstrząsy po trafieniu krytycznym [OFF]
U mnie to wlasnie pomoglo...
Odpowiedz
No to ja odświerzę.

Zainstalowałem sobie kiedyś tam XP, a teraz, po upływie tych niemalże dwóch lat, postanowiłem zagrać na nowo w IWD. A tu... zonk. Obraz skacze, jest "lag" obrazu, itp. Najciekawsze jest jednak to, że nie mogę zastosować się do poprzedniej wskazówki. Dlaczego? Ano dlatego że w konfiguracji takiej zakładki zwyczajnie nia mam.

W związku z tym pytanie: Czy ktoś zna rozwiązanie, przyczynę, bądź link do patcha rozwiązującego ten błąd?
Odpowiedz
Też miałam problemy z grafiką i nie wiem, czy w tym wypadku pomoże, ale pogrzebcie w konfiguracji, pod zakładką "grafika". Tam sprawdźcie, czy macie zaznaczona akceleracje 3D "OpenGL" (najprawdopodobniej będzie trzeba przy okazji ściągnąć, tudzież odświeżyć sterowniki).
Odpowiedz
Mam zaznaczone, ale nie pomogło to w ogóle. Udało mi się jednak pozbyć opóźnienia w ruchu myszy i przy menusach, poprzez zmniejszenie "Przyspieszania Sprzętowego" do poziomu w którym wyłączone są Direct 3D i DirectDraw.

Pozostał jeszcze problem skakania podczas rozgrywki... Jakieś sugestie?
Odpowiedz
← Icewind Dale

Skaczący obraz - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...