Odznaczenia na forum

W dniu dzisiejszym oficjalnie rusza na forum system odznaczeń. Jest to lekko zmodyfikowana wersja pomysłu, który chodził mi po głowie już od dłuższego czasu. Postanowiliśmy w ten sposób połączyć kilka pomysłów i rozwiązać pewne wątpliwości. Mamy nadzieję, że taki system przypadnie wam do gustu . Zanim zaczniecie zadawać jakieś pytania zapoznajcie się z poniższą tabelką i mini-FAQ na końcu posta.





























































Odznaczenie:Nazwa:Tytuł:Jak i komu przyznawana?Charakter:
"Karmazynowa godność"Administrator Przyznawana administratorom forum i portalu GameExe.pl.Funkcyjny
"Legion wybawienia"Moderator GlobalnyPrzyznawana aktualnym moderatorom globalnym forum GameExe.pl.Funkcyjny
"Imperialna pięść"Moderator Przyznawana aktualnym moderatorom forum GameExe.pl.Funkcyjny
"Grom"ModeratorPrzyznawana osobom moderującym pojedyncze działy na forum.Funkcyjny
"Złoty lew"Dworzanin Przyznawana osobom posiadającym dostęp do zamkniętej części forum - Dworu. Wyraz zaufania do użytkownika poprzez wtajemniczenie go w sekrety GameExe.pl.Funkcyjny
"Sztandar księgi"Redaktor Przyznawana szermierzom słowa - osobom, które nadesłały co najmniej 3 artykułu do publikacji na naszej stronie.Permanentny
"Sztandar zwoju"Newsman Przyznawana posłańcom przynoszącym dobre (i nie tylko) wieści. Wymagane przesłanie minimum 10 wiadomości.Permanentny
"Czujne oko"KorektorPrzyznawana czujnym użytkownikom dbającym o poprawność językową i estetyczną zamieszczanych u nas artykułów.Permanentny
"Zieleń wiedzy"TłumaczPrzyznawana znającym języki za przetłumaczenie conajmniej 3 tekstów dla naszego portalu.Permanentny
"Stalowe dłonie"EdytorOdznaczenie dla osób zajmujących się umieszczaniem nowych materiałów na łamach portalu oraz edycją tego, co już znajduje się na stronie.Permanentny
"Symbol marsa"Najfajniejszy użytkownikOdznaczenie przyznawane przez użytkowników forum GameExe w toku głosowania na najfajniejszego użytkownika w danym roku.Permanentny
"Symbol słońca" Najfajniejsza użytkowniczkaOdznaczenie przyznawane przez użytkowników forum GameExe w toku głosowania na najfajniejszą użytkowniczkę w danym roku. Permanentny
"Sztandar pomocnych"Pomocna Dłoń Odznaczenie dla użytkowników, którzy wykazują ponadprzeciętną wolę pomocy innym. Czy to w kwestiach ściśle forumowych czy tylko growych. Nadawana za naradą dworzan lub poprzez wyłonienie w toku wyborów GE.Permanentny/Przechodni
"Sztandar szalonych"Największy Psychol Odznaczenie dla odpowiednio zakręconych i pokręconych (przekręconych?) użytkowników naszego forum. Nadawana w toku wyborów forumowych. Permanentny
"Pierwsza brygada"Najaktywniejszy User Odznaczenie dla najaktywniejszych osób na forum, piszących dużo i gęsto. Nadawana w toku wyborów forumowych lub za naradą dworzan.Permanentny
"Gwiazda nowego"InnowatorOdznaczenie dla osób które zasłużyły się dla forum lub portalu dostarczając nowych pomysłów i idei oraz sposobów ich realizacji.Przechodni/Permanentny
"Księżyc talentu"GrafikOdznaczenie dla osób które zasłużyly się dla naszego forum/portalu modyfikując jego wygląd. (layouty, userbary, sygnatury, ikonki, logotypy i loga)Permanentny
"Tarcza światła"Wzorowy UżytkownikOdznaczenie dla użytkowników, którzy mogą być wzorem dla innych. Wskazana wysoka kultura osobista, pisanie ciekawych i treściwych postów!Permanentny
"Berło tworzenia"Kreatywny UżytkownikOdznaczenie dla tych, którzy udzielają się w dziale Fanworks i zostali tam jakoś uznani przez forumową brać.Permanentny
"Sztandar porządku"Wsparcie ModeracjiOdznaczenie dla userów którzy korzystają z opcji "Raportuj" i tym samym pomagają moderatorom. Uwaga! Działajcie z rozwagą i wyczuciem. Jeśli uznamy, że działacie byle by zdobyć odznaczenie to może to mieć dla was odwrotny skutek od zamierzonego.Permanentny
"Biały konsul"Gość SpecjalnyOdznaczenie nadawane specjalnym gościom na naszym forum: użytkownikom i administratorom z zaprzyjaźnionych/konkurencyjnych serwisów.Permanentny
"Tarcza chwały"ZasłużonyOdznaczenie dla użytkowników, którzy zapisali się w historii naszego portalu i forum swoimi dokonaniami. Przyznawane jest tylko w wtedy kiedy dany użytkownik zakończył etap aktywnego uczestnictwa w życiu forum. (bynajmniej nie wyklucza ono jednak wielkiego powrotu w glorii chwały Permanentny
"Gryf"PionierOdznaczenie dla użytkowników, którzy zaczynali swoją przygodę z forum w roku 2004. Nie jest one przyznawane 'z automatu' tylko na podstawie dawnej aktywności użytkownika.Permanentny
"Serce wytrwałych"WeteranOdznaczenie dla użytkowników, którzy są z nami minimum 3 lata. Nie jest ono przyznawane automatycznie, tylko na podstawie aktualnej i dawnej aktywności użytkownika.Permanentny
"Sztandar poległych"Siewca BanówOdznaka dla moderatorów, który chcąc nie chcąc wzięli na siebie obowiązek banowania użytkowników. Permanentny
"Sztandar pożogi"Pogromca Spamu Odznaka dla moderatora zasłużonego w walkach ze spamem i bałaganem na forum oraz uczestniczącego w działaniach porządkowych.Permanentny
"Sztandar czujności"Rozdający %Odznaka dla moderatorów, którzy mają przykry obowiązek i liczne okazje karać użytkowników wlepiając im ostrzeżenia.Permanentny
"Kielich wiedzy"ZnawcaOdznaczenie dla użytkownika, który posiada ponadprzeciętną wiedzę nt. jakiejś gry cRPG i udowodnił to już na forum. Zdobycie tej rangi jest możliwe na dwa sposoby. Pierwszy to aktywne udzielanie się na forum w tematach wybranej gry, niesienie pomocy graczom mającym jakieś problemy oraz przygotowanie jakichś artykułów związanych z grą, które udowodnią nam, że rzeczywiście jesteście znawcami. Drugi to wzięcie udziału w konkursie związanym z daną grą. Po jego zakończeniu osoby z największą ilością punktów mają szansę zdobyć odznaczenia.Permanentny
"Puchar Mądrości"MędrzecOdznaczenie dla osób, które mają bardzo dobre pojęcie na dany temat. Jedynym możliwym sposobem na zdobycie Pucharu Mądrości jest zgromadzenie ponad 5 pagonów poprzez udział w kilku seriach konkursu wiedzy o danym temacie. Wręczane będzie w miejsce Kielicha Wiedzy.Permanentny
"Anioł nawróconych"NawróconyDla zasłużonych użytkowników, którzy z jakichś powodów odeszli od nas, a teraz wracają na forum i chcą dalej działać.Permanentny




FAQ dotyczące rang:



  • Charakter odznaczeń? Funkcyjny - użytkownik posiada tak długo dane odznaczenie jak długo pełni daną funkcję. Permanentny - użytkownik dostaje daną rangę 'na stałe'. Rezygnacja ze stanowiska nie powoduje odebrania odznaki tylko dodanie dopisku (w stanie spoczynku). Przechodni - dana odznaczenie jest przekazywane kolejnym osobom w toku wyborów forumowych. Mieszany - połączenie powyższych. Uwaga! Odznaczenia mogą zostać odebrane (nawet permanentne) jeśli okaże się, że doszło do wyłudzenia (np. nadesłanie nie swoich artykułów przez redaktora).
  • Po co są te odnaczenia? Odznaczenia są ciekawym dodatkiem do forum. Chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na pewne zachowania, które naszym zdaniem należy nagradzać . Pragniemy również w ten sposób zaktywizować użytkowników i zachęcić ich do wkładu we wspólne budowanie GameExe.
  • Skąd wzięliście obrazki na odznaczenia? Stąd http://wh40k.ei8ht.net
  • Haha! Te rysunki nie są wasze, pozwę was do sądu! Nie tym razem stary. Uzyskaliśmy pozwolenie na ich wykorzystanie.
  • Powinienem dostać ZYX odznaczenie! Jeśli powinieneś to wkrótce je dostaniesz. Jeśli się starasz to na pewno to zauważymy, prędzej czy później
  • Przysłałem wam już 3 artykuły do publikacji, a ciągle nie dostałem odznaczenia redaktorskiego! Spokojnie. Musimy zweryfikować i sprawdzić to, co nam nadesłałeś. My też mamy swoje obowiązki w prawdziwym świecie. Cierpliwości.
  • A jakiś-tam przysłał tylko dwa artykuły i już dostał odznaczenie redaktorskie, a ja wysłałem 3 i ciągle nie mam! Ilość nadesłanych artykułów jest wartością tylko orientacyjną. Bierzemy pod uwagę również obszerność nadesłanego artykułu i jego jakość (przede wszystkim). Jeden bardzo dobry tekst jest wart więcej niż 5 byle jakich.
  • O co chodzi z nadsyłaniem newsów? Chodzi o to, ze Ty przysyłasz nam wiadomości, które my publikujemy na stronie. Uwaga, nie tolerujemy kopiowania żywcem z innych serwisów. Musisz się trochę wysilić, a najlepiej tłumaczyć z serwisów zagranicznych. W sprawie wysyłania newsów skontaktuj się ze mną, Tokarem, Medivhem, Danym, Taramelionem lub Ven Diegiem.
  • Chcę odznaczenie korektora! Jak mogę coś pokorekcić? Musisz uzyskać status dworzanina by mieć dostęp do Dworu. Tam znajduje się stosowne subforum gdzie możesz się wykazać w dziedzinie korektorskiej.
  • Chcę odznaczenie tłumacza! Co mam zrobić? Najprościej? Znajdź jakiś ciekawy poradnik, solucję, recenzję, opis, którego nie mamy jeszcze w serwisie i przetłumacz go na nasz rodzimy język. Jeśli bardzo nie możesz nic znaleźć to skontaktuj się ze mną.
  • Innowator to ja! Przecież ja mam tyle świetnych pomysłów. Nie wątpimy w to. Jednak świetne pomysły wymagają odpowiedniego przedstawienia i przekonania nas do tego, że są rzeczywiście świetne. Poza tym muszą to być pomysły realne i możliwe do wprowadzenia.
  • O co chodzi dokładnie z tymi Dworzanami? Dworzanie to osoby posiadające dostęp do zamkniętej części forum gdzie toczą się dyskusje związane z przyszłością forum i portalu. To swoiste centrum dowodzenia gdzie podejmowane jest większość decyzji. Dostęp jest ograniczony głównie dlatego, że chcemy uniknąć tam niepotrzebnego spamu i niekontrolowanych sprzeczek jakie mogły by wyniknąć gdyby każdy mógł tam zajrzeć. A poza tym mamy swoje różne sekrety . By dołączyć do Dworzan trzeba przede wszystkim pokazać, że wam na tym zależy. Najłatwiej to uczynić poprzez zdobycie odznaczenie redaktora, tłumacza lub newsmana. Poza tym może się zdarzyć, że niektórzy dostaną tam dostęp w związku z jakimś konkretnym projektem np. opracowywaniem nowego layoutu.
  • Mam inne pytanie? Zadaj je tutaj
Odpowiedz
Skoro tutaj pytania, to czy posiadając odznaczenie zasłużonej dla serwisu osoby, która odeszła, a potem wróciła to można zdobyć też to dla osoby, która wraca, czyli czy mając Tarczę Chwały i Anioła Nawróconych?
Odpowiedz
W przeciągu najbliższej godziny powinienem dokończyć rozdawanie odznaczeń. Jeśli ktoś uważa, że został pominięty albo, że na coś nie zasługuje to proszę pisać w tym temacie.

Również wszelkie komentarze i propozycje są mile widziane.
Odpowiedz
Odznaczenia są bardzo małe - słabo je widać jak dla mnie Może ciut większe?
Odpowiedz
Jakoś zamotałaś to pytanie Miv. Tarcza zasłużonych jest dla osób, które w jakiś sposób zasłużyły się dla naszego serwisu (np. działając aktywnie jako moderator, redaktor lub administrator) i odeszły z forum lub ich aktywność stałą się praktycznie sporadyczna. Nawrócony jest dla osób zasłużonych, które ponownie chcą się podjąć swoich dawnych obowiązków w trybie 'aktywnym'.

EDIT
Odznaczenia są wymienione w pełnej krasie w profilu. W zakładce odznaczenia. Pod avatarem muszą być miniatury by niepotrzebnie nie rozwalać calej sekcji.
Odpowiedz
Tak - przy nazwie "Planescape" jest jakoś inaczej - Planeexapre czy jakoś tak.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Czy odznakę "Czujne oko" dostaje się, gdy ktoś zamieszcza w portalu GE nowinki, czy chodzi tu o posty na forum?


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
To odznaka dla osób które sprawdzają artykuły przed ich opublikowaniem. Co oznacza że musisz mieć Dworzanina.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Może być jeszcze odznaka dla takich, którzy poprawiają błędy ortograficzne w czyiś postach. Jak by co to ja się zgłaszam.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Takie odznaczenie to raczej dla modów, a tych jest zdaje się wystarczająca ilość
Doktor Freud spojrzał z rozdrażnieniem na swoje zimne cygaro, uznając jego nagłe zgaśnięcie za personalny atak.
Przypadek Adolfa H. Eric-Emmanuel Schmitt


Odpowiedz
Na pewno dla modów, a poza tym nikt się u nas w takie rzeczy już nie bawi. To waszym obowiązkiem jest dbać o to by pisać po polsku.
Odpowiedz
Jednak Ekh są na forum takie krowy (nie będę wymieniać nicków), które nie słyszały o słowniku i nie śni im się, by używać opcji "Kliknij by sprawdzić pisownię". Czasami trochę się trzeba namęczyć by przeczytać taki post. Zapominają o interpunkcji, piszą z błędami ortograficznymi, "zjadają" literki itp. Za to oczywiście ( i bardzo dobrze) lecą procenty. Więc proszę Cię Ekhtelion, daj mi funkcję takiego korektora! Proszę, zgódź się! Będę bacznie obserwował posty. Proszę!

PS. Najlepiej, jakby była za to odznaka.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Żeby takie coś robić, trzeba być modem. A więcej modów nie potrzebujemy. I Ekht nie ma tu nic do zgadzania się, przecież nie "włada" tym forum sam.
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Chodzi o to, żeby jakaś szycha się zgodziła.


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Gdybym to uznał za dobry pomysł to bym szybko przekonał kogo trzeba Ven, więc nie bądź taki szybki w swych osądach .


Jednak nie uważam tego za dobry pomysł bo jak Ven powiedział działalność stróża porządku pisma wymagałaby funkcji moderatora i to moderatora ogolnoforumowego. A droga do moderatora ogólnoforumowego jest długa i co jak co wymaga na początek chociażby Dworzanina. Poza tym nie odnoszę wrażenia by taka krucjata miała większy sens. Ludzie piszą jak piszą, w porównaniu z innymi forami to i tak u nas jest o co najmniej klase lepiej.

Za to zastanawiam sie nad odznaczeniem dla Mistrzów Gry, którzy by podjęli się poprowadzenia sesji w naszej strefie Sesji.
Odpowiedz
To akurat byłby dobry pomysł, może w końcu jakaś sesja by się ukazała, lub dwie ;}

Edit
Jeśli coś uznasz za dobry pomysł, to nie znaczy że to jest dobry pomysł
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Nie muszę być moderatorem, tylko chcę poprawiać błędy ortograficzne ( już popełniłeś w swoim poście Ekh 3 błędy ). Chcę być kimś na tym forum, a nie tylko userem bez odznaczeń


[font="Times"]"Lecz śmierci przeznaczenia bogowie nie mogą
Odwrócić od najdroższej głowy, od nikogo
Jeśli w sen wieczny czarna pogrąży godzina."[/font]

Księga, III, w. 239-241
Homer, Odyseja
Odpowiedz
Jakoś sobie nie przypominam by coś co uznałem za dobry pomysl nie zostało tu wprowadzone Ven . Ale zostawmy utarczki słowne i stróża ortogrfii w porządku.



Co z Mistrzem Gry?
Odpowiedz
To zapraszam na stronę do mnie dam ci fuszkę i może dołączysz do Dworzan
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
← Game Exe

Odznaczenia na forum - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...